jj1980
25.06.08,11:23
Prosím o pomoc. Spoločnosť zakúpila počítače (ks do 30 000,-) zaradila ich ako dlhodobý hmotný majetok a odpisuje ich. Problém je, že tieto PC zakúpila v rámci projektu spolufinancovaného z ESF, ktorý podporuje len bežné výdavky. Viete mi poradiť, kde by som našiel nejakú právnu normu, usmernenie, alebo niečo podobné, kde sa píše, že dlhodobý hmotný majetok odpisovaný ( konkrétne v tomto prípade) sa berie ako kapitálový? V rámci príručky ESF som sa dočítal len o maximálnych limitoch 30 000 a 50 000, ktoré berú pre potreby ESF ako lilmity medzi kapitálovým výdavkom a bežným výdavko. V tomto prípade spoločnosť síce tieto limity dodržala a splnila podmienku príručky, ale zaradila majetok do dlhodobého hmotného a odpisuje ho, čím sa podla vyjadrenia kompetentných osob na ministerstve stal tento majetok majetkom kapitálovým a teraz ho nechcú uznať. Je to niekde bližšie špecifikované? Ďakujem.
dlhodobý majetok
04.07.08,12:57
Limity určuje zákon o dani z príjmov č. 595/2003 Z.z. v §22 ods.2- podľa toho PC nemali byť zaradené do dlhodobého ale do zásob 501 účet (viesť v operat. evid. drobného majetku a neodpisovať) Ďalej ÚJ si môže v internej smernici tieto hranice znížiť. Ale ak boli spolufinancované z ESF, nemali byť zaradené do DM - trieda O. Skúste napísať opravný interný doklad a vyradiť ich z dlhodobého majetku. Všetko dobré!
jj1980
15.07.08,07:31
Ďakujem veľmi pekne.