krissty
25.06.08,12:40
Chcela by som sa opytat viacero veci: od 1.7. kupime jednu prevadzku, ktora je uz zabehnuta a ma aj viacero zamestnancov,teda zamestnanci prechadzaju od zivnostnika teda FO k nam, my sme s.r.o. ale este len zaciname, tak neviem co s tym,viete mi niekto poradit co vsetko potrebujem k tomuto vybavit co sa tyka zdravotnej a socialnej poistovne??? A este jedna vec ako je najlepsie aby zamestnanci presli pod nas, aby im doterajsi zamestnavatel dal vypoved a my ich zamestname,alebo sa to da aj bez toho aby sme s nimi rusili pracovny pomer,bojim sa ze ked im da predchadzajuci majitel vypoved tak nam vsetci odidu :(
VERONIKA6
25.06.08,11:10
Chcela by som sa opytat viacero veci: od 1.7. kupime jednu prevadzku, ktora je uz zabehnuta a ma aj viacero zamestnancov,teda zamestnanci prechadzaju od zivnostnika teda FO k nam, my sme s.r.o. ale este len zaciname, tak neviem co s tym,viete mi niekto poradit co vsetko potrebujem k tomuto vybavit co sa tyka zdravotnej a socialnej poistovne??? A este jedna vec ako je najlepsie aby zamestnanci presli pod nas, aby im doterajsi zamestnavatel dal vypoved a my ich zamestname,alebo sa to da aj bez toho aby sme s nimi rusili pracovny pomer,bojim sa ze ked im da predchadzajuci majitel vypoved tak nam vsetci odidu :(
Zamestnancov musí nová s.r.o. prijať do pracovného pomeru. Aj pri preberaní všetkých zamestnancov musíš urobiť nové pracovné zmluvy, nové RL FO a zamestnancov prihlásiť do zdravotnej poisťovne.
krissty
26.06.08,05:49
chcela by som sa opytat: kupujeme prevadzku od zivnostnika, ktory tym ze jeho prevadzku odkupime celkovo konci s podnikanim ako mozeme ukoncit pracovne pomery so zamestnancami s tym ze u neho skoncia k 30.6. a u nas by zacali k 1.7. asi najlepsie by bolo dohodou u ukonceni pracovneho pomeru u neho a nasledne podpisat novu zmluvu s nami ale ako je to potom s odstupnym??? dakujem
Jara
26.06.08,08:21
Ak preberáte všetky pohľadávky a záväzky tak stačí urobiť dodatky k pracovným zmluvám. Daj si do vyhľadavača bolo to už viackrát rozpísané