slaviatko
25.06.08,13:32
V určitých prípadoch by sme chceli tovar prepraviť odberateľovi letecky. Tovar by sa naložil do nášho vozidla v SR a prepravil na letisko vo Viedni, odkiaľ by sa letecky prepravil napr. do Španielska a na letisku by si zákazník tovar prevzal.
Je to kombinovaná doprava a v prvom rade som si nie istá kde začína preprava a aký režim zdanenia sa má použiť. Možnosti sú(alebo aj iné)
1. za začiatok prepravy sa považuje nakládka tovaru v SR a potom fakturácia prebieha:
- odberateľ registrovaný ako platiteľ dane v inom členskom štáte - bez DPH
- odberateľ nie je registrovaný - so slovenskou DPH 19%
2. za začiatok prepravy sa považuje až naloženie tovaru na letisku t.j. na území EÚ a fakturácia prebieha:
- odberateľ registrovaný ako platiteľ dane v inom členskom štáte - bez DPH
- odberateľ nie je registrovaný – musíme sa zaregistrovať v Rakúsku ako platitelia?

Ešte ma zaujíma, ako zvykne prebiehať fakturácia za prepravu, ktorú bude platiť naša spoločnosť za leteckú prepravu v Rakúsku. Letecká preprava sa uvádza v našom daňovom priznaní? Dostanem faktúru alebo len air waybill? Ak si objednáme služby pod IČ DPH na Slovensku tieto služby sú oslobodené od DPH a použijeme samozdanenie? Neviem, aký je postup a čo všetko obnáša takýto spôsob prepravy.
Veľmi mi pomôže každá skúsenosť poraďákov.