kocur77
25.06.08,14:14
Som začínajúci podnikateľ, pôsobím na trhu organizácií a potrebujem poradiť pri získavaní klientov. Som zameraný na malé a stredné firmy (nie mikrofirmy s 1 zamestnancom) a predávam spotrebný materiál, papier a pod. Máte s tým niekto skúsenosti? Každá firma má nejakého dodávateľa a len nižšia cena ako má konkurencia nestačí, firmy sú pohodlné meniť dodavateľa. Ďakujem
kabul
26.06.08,08:29
zrejme by som si urobil nejakú analýzu prečo im danný dodávateľ vyhovuje, aké majú potreby, čo by ocenili keby im dodávateľ poskytol.....
Nižšia cena nemusí znamenať že si automaticky zvolia najlacnejšieho. Pretože servis, kvalita a korektne vztahy možu byť cennejšie ako cena tovaru kt. je lacnejšia o 0,5 % ale bez nulovej podpory.
misomiso
26.06.08,08:38
Staci si kupit akukolvek (dobru) zakladnu ucebnicu marketingu, tam to budes mat vsetko podrobne vysvetlene.
rickman
26.06.08,10:51
Prave tato situacia so spotrebnym materialom bola vyborne rozobrata v jednom clanku na eTrende. Od problematickeho stretnutia, cez odmietavy pristup az po samotnu ponuku. Skus pohladat, neviem uz konkretny link..
kocur77
27.06.08,04:56
dikes...skusim to pohladat
Braňo
27.06.08,05:07
My máme firmu, ktorá nám v deň objednávky doručí kanc.papier, tonery a kanc. tovar. Je to na faktúru so 14 dňovou splatnosťou. :--- Preto, aj keď sú máličko drahší ako napr. vo veľkosklade, máme tovar s donáškou až do kancelárie.
kocur77
28.06.08,11:49
dik...ja tiez dodavam tovar do 24h, ak si to zakaznik zela, tak aj do 2h dodam tovar. Len ked ma niekto dodavatela, tak nie je pristupny k zmene dodavatela, preto ma zaujimalo cim ho treba ziskat. A dakujem aj za nazor z poczicie klienta. Ak by sa ozval aj niekto, kto v danej oblasti robi, tak by som bol tiez vdacny.
rickman
28.06.08,13:11
V (mam pocit, ze to bolo UK) zacala jedna spolocnost zaoberajuca sa predajom spotrebneho materialu do kancelarii z uplne ineho konca. Vsadili na "zelenu", tj. svojim zakaznikom ponukaju okrem samotnych produktov aj pridanu hodnotu v podobe ~ochrany prirody~. Pouzity spotrebny material od nich odoberie naspat pri dalsej dodavke a da ho recyklovat.. Pri papieroch by ako doplnkova sluzba mohla byt ich bezpecna skartacia (po splneni lehot archivacie..).
kocur77
29.06.08,09:24
Ta recyklacia je dobry napad, co sa tyka skartacie, myslim, ze firmy by sa bali dat dokumenty na skartaciu inej firme:)
rickman
29.06.08,13:52
Ta recyklacia je dobry napad, co sa tyka skartacie, myslim, ze firmy by sa bali dat dokumenty na skartaciu inej firme:)

To ano, ale nie vsetky :): http://www.skartacia.sk/
kocur77
30.06.08,08:56
jasne, ze nie vsetky.....povedzme, ze ponuku mam na urovni (kvalitny katalog, konkurencieschopne ceny, prompnty servis a pod.), chcel som vediet akym sposobom oslovujete klientov, ci telemarketing alebo osobne navstevy, ci davate nejake inzeraty, prip. nejaka rozsiahlejsia reklama- radio, letaky a pod..
BXLmiami
30.06.08,13:16
Za seba poviem,ak mi niekto zatelefonuje v pracovnej dobe a nie dohodnuť si schôdzku,ale rovno začne mlieť,,alebo vlezie do ambulancie počas ordinačných hodín,tak letí aj keby doniesol drahokamy na zlatej tácke.Ak ma niečo vie vytočiť,tak je to presne toto.
veronikasad
30.06.08,13:27
Za seba poviem,ak mi niekto zatelefonuje v pracovnej dobe a nie dohodnuť si schôdzku,ale rovno začne mlieť,,alebo vlezie do ambulancie počas ordinačných hodín,tak letí aj keby doniesol drahokamy na zlatej tácke.Ak ma niečo vie vytočiť,tak je to presne toto.
Za pacienta poviem, si asi jeden z mála lekárov ...
U našej obvodnej sú takéto "návštevy" dílerov hlavne okolo obeda bežné a netrvajú 5 min. A vytáča to nielen mňa, ale aj ostatných pacientov v čakárni ...
kocur77
01.07.08,05:28
ja lekárov neoslovujem, moja cieľová skupina sú firmy (najlepšie administratívne) nad 10 zamestnancov....a tiež mi volajú potenciálni dodávatelia s ponukami a nemám to rád:)
BXLmiami
01.07.08,05:45
Prečo neoslovuješ lekárov?Máš pocit,že nám netreba papiere?Posielam každú chvíľu sestričku na nákup papierov do ševtu.Myslím,že keby som mala kontakt na niekoho,kto mi donesie A 4,všelijaké obálky,šanony,recepty,žiadanky,servítky, atd priamo do amb.,nepovedala by som nie.
kocur77
02.07.08,05:59
tak uz mas kontakt:)
Aendy
03.07.08,07:37
No zaklad je dobre si zistit nazory zakaznikov, ktori odoberaju material od niekoho ineho ako je tvoja firma - co tak napriklad urobit taku anketu - ze
1. co sa im na ich sucasnom dodvatelovi paci
2. co povazuju za prednosti
3. kde ma nedostatky
4. co by ich presvedcilo zmenit dodavatela
5. ci su nejako viazany casovo, zmluvne na sucasneho a pod.
Pokojne to mozes spravit online a zrebovat dake ceny
alebo sa osobne stretni, alebo zacinaj tymto rozhovorom ked to budes chciet predat , proste obchoduj.
Zakladom predaja je uspokojit potrebu zakaznika ked potrebuje dovoz do 3 hod. od objednavky a nie je zakladom mat zisk, predaj zaklad pre zakaznika je uspokojit jeho potreby tak zisti co potrebuje a ak to dokzaes ponukni im to
Aendy
03.07.08,07:39
OPRAVA LEBO MI UNIKLA MYSLIENKA KDESI V STREDE


No zaklad je dobre si zistit nazory zakaznikov, ktori odoberaju material od niekoho ineho ako je tvoja firma - co tak napriklad urobit taku anketu - ze
1. co sa im na ich sucasnom dodvatelovi paci
2. co povazuju za prednosti
3. kde ma nedostatky
4. co by ich presvedcilo zmenit dodavatela
5. ci su nejako viazany casovo, zmluvne na sucasneho a pod.
Pokojne to mozes spravit online a zrebovat dake ceny
alebo sa osobne stretni, alebo zacinaj tymto rozhovorom ked to budes chciet predat , proste obchoduj.
Zakladom predaja je uspokojit potrebu zakaznika ked potrebuje dovoz
do 3 hod. od objednavky a dokazes mu to ponuknut tak to ponukni.
Treba pochopit zakladne pravidlo pre obchodovanie :
nie je zakladom mat zisk, zaklad pre zakaznika je uspokojit jeho potreby tym ziskas zisk a aj vernost zakaznika

tak zisti co potrebuje a ak to dokzaes ponukni im to
kocur77
04.07.08,13:22
dikes....taku anketu som robil na 106 firmach.....najdolezitejsia je pre firmu cena, rychlost dodavky, spolahlivost (minimalna chybovost v tovare a admimistrative)...zhruba v takomto poradi. Je mi jasne, ze ked dam niekomu lepsiu cenu, nezmeni hned dodavatela, len som chcel zvysit to percento. Oslovim cca 100 firiem a ziskam 4-6 klientov, co nie je bohvieco.
liba2
04.07.08,13:27
Ta recyklacia je dobry napad, co sa tyka skartacie, myslim, ze firmy by sa bali dat dokumenty na skartaciu inej firme:)
.... a nejde len o skartáciu, napr. tonery a pod.
krason
04.07.08,13:53
No zalezi aj v akom meste posobis a aka je tam silna konkurencia.. a ako predomnou kolega naznacil aj marketingom sa da dosiahnut vela.. Musis objavit nieco co u ostatnych chyba..Sme v slovenskom prostredi ktore je urcite zamerane na ceny ale tie nie su vsetko. Zakladny je servis a starostlivost o zakaznika. A zalezi v akej firme posobis, ci to co slubis, zakaznikovi dodrzi. Vacsinou sa zakaznik sklame na tom , co mu ten obchodnik slubi. Prax nauci co chcu zakaznici a ked budu spokojni tak to bude lahsie pre teba a pre firmu. A nezabudaj ze aj firma, ktora sa zda mala moze mat vacsi odber ako velke firmy. :-)
Aendy
06.07.08,13:32
zo 100 firiem 4 - 6 ved to nie je az take zle, ale vyhodny sposob ako dalej ziskavat klientov je pomocou referencií, to su najlepsie vztahy a svedci to o kvalite tvojich sluzieb a vobec, najlepsou reklamou je odporucanie od niekoho kto tvoje sluzby vyuziva, a vacsinou aj ty das na radu niekoho znameho komu doverujes
kocur77
07.07.08,07:01
jasne, dakujem za vsetky...ale ja som este v tej faze, ze klienta potrebujem ziskat, nie vo faze, ked mam kopec klientov a mi odchadzaju a robim nieco zle. A tie referencie, to je pravda...tymto sposobom som ziskal nejakych klientrov. A posobim v BA, kde je takychto firiem na mraky.
Aendy
07.07.08,12:15
no tak to je problem ked mas velku konkurenciu, trebalo by k tym sluzbam dat nejaku pridanu hodnotu , cim by si si zakaznika ziskal, nieco co iny neposkytuju, trebars ze to donesie nejaka brutalna kocka :) iba v bikinach, alebo aj nieco co potrebuju zakaznici, a tiez je mozne dat vyskusat zdarma len neviem ci si to v tejtpo faze mozes dovolit
kocur77
07.07.08,12:52
mozem....to je dobry napad....80% objednavatelov su zeny...tak im davam kozmeticke balicky k prvej objednavke....ale je skoro n ahodnotenie..tak uvidim, ci sa to ujme.
Aendy
08.07.08,08:34
mozem....to je dobry napad....80% objednavatelov su zeny...tak im davam kozmeticke balicky k prvej objednavke....ale je skoro n ahodnotenie..tak uvidim, ci sa to ujme.
zdravicko, pocuvaj obvykle robim tieto rady nie zdarma, ale :) sme ludia a rad poradim, verim ze ked nieco naozaj budes potrebovat - inak sa chcem ospravedlnit ze tykam kazdemu - zvyk z ENG.,

ked su 80% zeny co tak dohodnut sa s nejakou kadernickou, kozmetickym studiom, pripadne kupelmi a pod. ze im spravis reklamu, dodas papiere, prip. co ponukas a oni za to tebe poukazku na nejaky ukon, proceduru , pripadne kazdu 2 zdarma alebo neico podobne 2 muchy jednou ranou -
mozno ziskas zakaznika - toho poskytovatela kozmetiky a pod. to bo len napad davat mu to zaadarmi, ak sa s nim dohodnes on ma reklamu pre seba a ty mozes svoje zakaznicky skraslit proste poskytnut zene co chce a to zdokonalit sa vo svojej krase a pod. ak som pomohol som rad
rickman
08.07.08,11:17
Prosim ta a kolko si uctujes za take rady? :cool:
Aendy
08.07.08,14:49
Prosim ta a kolko si uctujes za take rady? :cool:
Za tieto rady nic, ale ak by to chcel aj vybavit :) ale nie tieto rady su len take priatelske keby som si za to nechaval platit to by uz bolo omnoho rozsiahlejsie a prepracovanejsie toto pisem medzitym co popijam kavicku a bafkam
rickman
08.07.08,17:17
kocur77
09.07.08,07:04
diky chlapi...aj zeny...som rad, ze ste ochotni pomoct....tie poukazky skusim tiez...to nie je zly napad
Aendy
09.07.08,15:32
tomu ver ze to nie je zly napad, ja sam by som v pohode prijal nejaku poukazku na kozmetiku daku manikurku alebo tak :) mozno pre panov by si mohol skusit daco ako poukazku do fitness alebo na squash , som rad ze som pomohol