miror09
25.06.08,14:53
Ahojte,
aká je štandardná výška obkladu v kuchyni? Mám taký pocit, že nám ju majstri uložili dosť vysoko a tým pádom sú vyššie aj vrchné skrinky kuchynskej linky, keďže sme ich chceli mať "položené" na tých obkladačkách. Vrchnú výšku obkladu máme teraz 143cm a je to pás hrubý šesť desaťcentimetrových obkladačiek plus špáry. Vrchný okraj sa mi zdá dosť vysoko, preto sa pýtam.
Videli ste už niekto špáry na dlažbe široké miestami až 1cm?

diki za kazdu odpoved
miro
Zoltán Kovács
25.06.08,12:58
Ahojte,
aká je štandardná výška obkladu v kuchyni? Mám taký pocit, že nám ju majstri uložili dosť vysoko a tým pádom sú vyššie aj vrchné skrinky kuchynskej linky, keďže sme ich chceli mať "položené" na tých obkladačkách. Vrchnú výšku obkladu máme teraz 143cm a je to pás hrubý šesť desaťcentimetrových obkladačiek plus špáry. Vrchný okraj sa mi zdá dosť vysoko, preto sa pýtam.
Videli ste už niekto špáry na dlažbe široké miestami až 1cm?

diki za kazdu odpoved
miro
Výšky, ktoré píšeš sú podľa mňa štandardné. Ak berieš do úvahy výšku pracovne dosky, čo je cca. 80 cm. Medzi hornou časťou linky a prac.doskou sa dáva štandardne tých 60 cm. Ja mám 4 rady obkladačiek 15x15, a špáry na niektorých miestach dosahujú aj 1 cm hrúbku, nakoľko máme rustikálne obklady, ktoré nemajú rovné hrany.
arizona
28.06.08,21:29
Ja mám dva rady po 20cm+ozdobnú listelu asi 8cm.Ale nie som moc vysoká,sama som si "rozkázala "výšku, aby som dočiahla do hornej poličky.
A o škárach 1cm som doposiaľ nepočula, ani nevidela:rolleyes:.Asi máš nejaké neštandartné obkladačky...alebo si majstrom "príliš" ulieval?:D