slash123
25.06.08,17:35
Dobry den,

Mam jeden obrovsky problem ktory neviem vyriesit, priatelka napalovala fotky na cd nakolko som isiel formatovat disk... lenze to asi nejak nepsravne napalila a teraz tie fotky su sice ulozene na dvd-cku ale ked sa ich pokusam otvorit tak to proste nejde...velkost maju normalnu ale v kazdom programe mi vypise ze nemoze otvorit obrazok pretoze nie je podporovany takyto format. Pre lepsiu orientaciu prikladam jednu fotku z dvd-cka.... Bol by som vam neuveritelne vdacny keby ste mi vedeli poradit .. Dakujem

Musite napisat miesto hatetepe - http lebo inak to nejde ulozit

Link na fotku z dvd - hatetepe://uloz.to/523103/pb140045.jpg
Fero11
25.06.08,17:21
nemoze ho otvorit ani skicar, zrejme neni cely, je to ako zo zipom ak ti chyba kusok, tak to neotvoris (vypise error)
Asi by si priatelka zasluzila ....
Pidgey
26.06.08,07:13
no, s takouto fotkou sa neda nic robit nakolko vo vnutri suboru niesu ziadne data - aj ked si ho otvorin v notepade, je to prazdny harok , aj v hex editore si tam zapisane same 0, cize fotka ani nie ze je poskodena, ona tam vobec nieje...Jedine by som este skusil ci sa nedaju fotky obnovit s formatovaneho disku-su na to rozne ulitily, co obnovuje zmazane, stratene data z disku.Taky najjednoduchsi je driverescue,ale neviem ci to ten dokaze. Potom, lepsie su napr restorer2000 a este aj dalsie, ale nazvy si uz nepamatam...Ale to ze by to malo obnovit viem teoreticky-nemam to odskusane na formatovanom disku - iba na disku, ktory bol chybny (bios ho nasiel, system nie).Trva to hodne dlho (niekolko hodin),ale za pokus to stoji.Zalezi mozno ako bol formatovany disk, pokial rychlo, tak je tam vacsia sanca.Ak chces mozem to tie softy poslat mailom
misco
29.06.08,07:06
mal som podobny problem kedy mala fotka poskodenu hlavicku a tvarila sa tak ze nesla otvorit.
poslal by som ti presny link ale nemozem posielat odkazy

napis do google PhotoRescue - data-recovery solution for digital photography
a prvy odkaz co ti najde je ten program.
Pidgey
29.06.08,20:39
no, je ale problem, ze (minimalne ta fotka co je ulozena na webe) neobsahuje ziadne data.Tam zial niet co obnovit, resp opravit.V danom subore su zapisane same 0.Inak by samozrejme dany postup pomohol.Mna este napadlo, prejst podobnym softom to DVD, ci sa to tam nenachadza v nejakej ine sesion,alebo tak nejak.Mne to pripada tak ze sa na DVD zapislali iba hlavicky suborov, nic viac.Alebo potom obnovit ten disk...(aj po formatovani)
m.majling
29.07.08,10:16
garantujem ti ze nabuduce ich budes napalovat sam :-)