Susan
17.05.04,14:00
Za april sme vystavili fakturu so starym DIČ, co pokladam za spravne. Tato nemenovana spolocnost uvedenu fakturu vratila s tym, ze tam musia mat uvedene uz nove IC pre DPH platne od 1.5.2004. Prosim o radu, kto ma pravdu!?
Dakujem
Jozef Mihál
17.05.04,12:03
Pravdu máte Vy, ak ste skutočne faktúru vystavili s dátumom vystavenia aprílovým.
Viď
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/dph_po_1_5_2004/data/staredic.pdf
Jozef
17.05.04,12:09
Ahoj Susan.

Pokial si vystavila fakturu v 5/2004, ale zdanitelene plnenie bolo este 4/2004, tak si mala vystavit fakturu s novymi IC DPH.
Tak som to robil aj ja po dohovore s DU.
Potom som dostal fakturu od dodavatela vystavenu v 5/2004 a zdanitelne plnenie bolo 4/2004 a bolo tam uvedene stare DIC.
Nasledne som si zavolal danove riaditelstvo a tam ma informovala pani, ze nakolko toto nie je riesene v prechodnych ustaboveniach, budu akceptovat v tomto obdobi faktury aj so starym DIC aj s novym IC DPH.
Povedala, ze by bolo idealne uvadzat na faktury aj stare DIC aj nove IC DPH.
Asi takto to funguje na slovensku.
Snad som ti pomohol.
Susan
17.05.04,12:17
Dakujem za skutocne rychlu odpoved. Som tu po prvy raz a neviem ako a kde sa mozem podakovat:-((

Susan


Ahoj Susan.


Pokial si vystavila fakturu v 5/2004, ale zdanitelene plnenie bolo este 4/2004, tak si mala vystavit fakturu s novymi IC DPH.
Tak som to robil aj ja po dohovore s DU.
Potom som dostal fakturu od dodavatela vystavenu v 5/2004 a zdanitelne plnenie bolo 4/2004 a bolo tam uvedene stare DIC.
Nasledne som si zavolal danove riaditelstvo a tam ma informovala pani, ze nakolko toto nie je riesene v prechodnych ustaboveniach, budu akceptovat v tomto obdobi faktury aj so starym DIC aj s novym IC DPH.
Povedala, ze by bolo idealne uvadzat na faktury aj stare DIC aj nove IC DPH.
Asi takto to funguje na slovensku.
Snad som ti pomohol.