mary17
25.06.08,21:32
Poradite mi prosim?: Pracujem na jednej verejnej vysokej skole, som neucitel. Chcem ukoncit pracovny pomer dohodou k 30.7. Nastupujem na pracovisku nam nadradenemu - rektorat. Berie sa to, ze idem na uplne ine pracovisko a musim vycerpat vsetku dovolenku? Ci sa mi moze dovolenka preniest? Nase personalistky povedali, ze sa neprenasa. Dakujem.
VERONIKA6
26.06.08,04:58
Poradite mi prosim?: Pracujem na jednej verejnej vysokej skole, som neucitel. Chcem ukoncit pracovny pomer dohodou k 30.7. Nastupujem na pracovisku nam nadradenemu - rektorat. Berie sa to, ze idem na uplne ine pracovisko a musim vycerpat vsetku dovolenku? Ci sa mi moze dovolenka preniest? Nase personalistky povedali, ze sa neprenasa. Dakujem.
Pri skončení pracovného pomeru sú povinní dovolenku preplatiť, pozri § 116.
Martin Mocko
26.06.08,06:20
Poradite mi prosim?: Pracujem na jednej verejnej vysokej skole, som neucitel. Chcem ukoncit pracovny pomer dohodou k 30.7. Nastupujem na pracovisku nam nadradenemu - rektorat. Berie sa to, ze idem na uplne ine pracovisko a musim vycerpat vsetku dovolenku? Ci sa mi moze dovolenka preniest? Nase personalistky povedali, ze sa neprenasa. Dakujem.

Nie je to náhodou v rámci jednej "firmy"? Predpokladám, že celá VŠ má jedno IČO...takže je to stále jedne zamestnávateľ. AK to je naozaj tak, tak by išlo iba o presun v rámci organizačnej jednotky.
mary17
26.06.08,08:09
K dnesnemu dnu mam 30dni dovolenky, budem este cerpat tak asi 8 dni ..a priblizne 7 dni by mi teda mali preplatit. Skusim pozriet ake ICO maju. Blizsie je to, ze so na jednej fakulte STU a idem na ich rektorat, ale mem pocit, ze to ico bude ine a teda asi to bude ako nove zamestnanie...
VERONIKA6
26.06.08,08:11
K dnesnemu dnu mam 30dni dovolenky, budem este cerpat tak asi 8 dni ..a priblizne 7 dni by mi teda mali preplatit. Skusim pozriet ake ICO maju. Blizsie je to, ze so na jednej fakulte STU a idem na ich rektorat, ale mem pocit, ze to ico bude ine a teda asi to bude ako nove zamestnanie... Dúfam, že počítaš alikvotnú časť dovolenky za obdobie do 30.6. Pokiaľ to bude nový zamestnávateľ, dovolenku Ti musia preplatiť, pokiaľ ten istý, dovolenka Ti prechádza.
mary17
26.06.08,08:12
na stranke mame uvedene ico a dic zhodne, takze dovolenku by som si mohla preniest??? nerada by som si ju dala preplatit a potom musela cely cas sediet v praci.....
mary17
26.06.08,08:38
dufam aj ja, ze to priblizne dobre ratam, aj ked sa prave preto pytam, lebo toto sa mi javi ako spanielska dedina....
mary17
17.08.08,15:48
...iba sa ohlasujem, ako som dopadla... tak 4 dni pred nastupom s uz podpisanou vypovedou mi povedali, ze ak chcem prestupit, mozem si to vybavit... tak som si to vybavila. Dakujem za reakcie...