ronynb
15.04.05,17:45
Skúšala som hľadať, ale nenašla som, tak mi prosím poraďte: používam súkromné auto na služobné účely. Náklady na naftu si môžem zaúčtovať na konci každého mesiaca a koľko % zo spotreby zapísanej v TP? Keď použijem aj prívesný vozík, navýšim si ju o 10%.
ondrejvla
15.04.05,17:58
Skúšala som hľadať, ale nenašla som, tak mi prosím poraďte: používam súkromné auto na služobné účely. Náklady na naftu si môžem zaúčtovať na konci každého mesiaca a koľko % zo spotreby zapísanej v TP? Keď použijem aj prívesný vozík, navýšim si ju o 10%.Súkromné vozidlo používané v súvislosti s podnikaním:
- zaplatená daň z motorových vozidiel
- neúčtuješ náklady na naftu, ale :
- spotreba podľa TP-napr.6,90 l/100 km urobíš si predpis, kde priložíš zápis z knihy jázd-ubehnuté km nasledovne :
1/ 6,90:100xpočet kmxcena PHM = 1 výpočet
2/ koeficient(teraz tuším 6,20) x počet km = 2 výpočet
keď si spočítaš oba výpočty máš náklady na vlastné cestovné.
V prílohe ti priložím dokument, na ktorý som to účtovala ja v roku 2004
veronica
15.04.05,17:59
Skúšala som hľadať, ale nenašla som, tak mi prosím poraďte: používam súkromné auto na služobné účely. Náklady na naftu si môžem zaúčtovať na konci každého mesiaca a koľko % zo spotreby zapísanej v TP? Keď použijem aj prívesný vozík, navýšim si ju o 10%.
Ahoj skús si kliknúť sem :)
http://www.porada.sk/showthread.php?t=5532&highlight=cestovn%E9
možno niečo nájdeš:)))
ronynb
17.04.05,11:30
Vďaka za radu, veľmi pomohla.
ilona
18.04.05,04:51
Viete mi poradiť čo sa môže zučtovať do nákladov,keď si požiačiam auto na služobné účely od svojho oca, a on má toto auto vo firme? Ďakujem.
petra:-)
18.04.05,05:42
Viete mi poradiť čo sa môže zučtovať do nákladov,keď si požiačiam auto na služobné účely od svojho oca, a on má toto auto vo firme? Ďakujem.

Podľa môjho názoru sa v tomto prípade môže účtovať do nákladov nájomné a PHM podľa najazdených km (podľa spotreby v TP).