MarkoR
26.06.08,05:54
Dobry den

Chcel by som sa spitat na DPH v pripade jednej nasej faktury. Tato faktura prisla z Nemecka. Fakturacna adressa je vsak napisana na nasu Cesku pobocku ale cislo DPH je Slovenske.. SK DPH. Nebude s tym problem pri kontrole DPH .. alebo ako by sme mali postupovat pri tejto naprave. Prerobit fakturu uz nieje mozne (je to faktura za 100 tis.) Nemecky distributor povedal, ze nam moze vystavovat iba taketo "chybne" faktury. Ako mame postupovat prosim ? Distributor je kvaltiny a odvolava sa na Nemecke danove urady..
Martin Mocko
26.06.08,05:24
Dobry den

Chcel by som sa spitat na DPH v pripade jednej nasej faktury. Tato faktura prisla z Nemecka. Fakturacna adressa je vsak napisana na nasu Cesku pobocku ale cislo DPH je Slovenske.. SK DPH. Nebude s tym problem pri kontrole DPH .. alebo ako by sme mali postupovat pri tejto naprave. Prerobit fakturu uz nieje mozne (je to faktura za 100 tis.) Nemecky distributor povedal, ze nam moze vystavovat iba taketo "chybne" faktury. Ako mame postupovat prosim ? Distributor je kvaltiny a odvolava sa na Nemecke danove urady..

Pozri si náležitosti účtovného dokladu, ktoré sú uvedené v zákone o účtovníctve (§10) - predpokladám, že takýto doklad ti daňová kontrola neuzná. Potrebuješ doklad, ktorý je v súlade so zákonom. A nevidím dôvod, prečo by ti ho dodávateľ nemal vystaviť.
Vladimír Ozimý
26.06.08,05:25
1) Každopádne samozdaniť. § 74 hovorí o tom že pri nadobudnutí tovaru z EU máte mať faktúru. Bližšie popis nie je t.j. vychádzam z toho že by mala obsahovať náležitosti podľa § 71. No a jednou z náležitosti je aj uvedenie sídla odberateľa. ak je zlé potom nespĺňa náležitosti faktúry. T.j. ja by som žiadal opravu. Ak to nejde, potom povinnosť odviesť máte podľa § 69 a musíte dúfať že vám nenapadnú faktúru a tým pádom aj nárok na odpočet keďže nárok máte až vtedy keď máte faktúru podľa § 51 ods. 1 písm. c).
Vladimír Ozimý
26.06.08,05:26
Pozri si náležitosti účtovného dokladu, ktoré sú uvedené v zákone o účtovníctve (§10) - predpokladám, že takýto doklad ti daňová kontrola neuzná. Potrebuješ doklad, ktorý je v súlade so zákonom. A nevidím dôvod, prečo by ti ho dodávateľ nemal vystaviť.

a správny dotaz ohľadne účtovníctva :). Jednou z náležitosti je identifikácia odberateľa.
Denda
26.06.08,06:24
Dobry den

Chcel by som sa spitat na DPH v pripade jednej nasej faktury. Tato faktura prisla z Nemecka. Fakturacna adressa je vsak napisana na nasu Cesku pobocku ale cislo DPH je Slovenske.. SK DPH. Nebude s tym problem pri kontrole DPH .. alebo ako by sme mali postupovat pri tejto naprave. Prerobit fakturu uz nieje mozne (je to faktura za 100 tis.) Nemecky distributor povedal, ze nam moze vystavovat iba taketo "chybne" faktury. Ako mame postupovat prosim ? Distributor je kvaltiny a odvolava sa na Nemecke danove urady..
Dali ste nedostatočné informácie. Je potrebné doplniť kto je objednávateľom tovaru, prepravy a kde v skutočnosti bol tovar dodaný. Chybná adresa na faktúre je možno nie chybou, ale potrebný údaj pre doručiteľa - z hľadiska prepravy (možno). Dôležité sú identifikačné údaje z hľadiska dane z pridanej hodnoty objednávateľa tovaru.
Z akého dôvodu majú Vaše údaje o pobočke v Čechách?
MarkoR
26.06.08,15:22
Nebude robene ziadne uplatnenie DPH. Faktura je pre import bola zaplatena vopred a je bez DPH. Na fakture su 2 udaje. Fakturacna adresa (ta je do Ceskej Republiky a slovenske sk DPH cislo) a adresa dorucenia. (ta je v poriadku na Slovensko).
Distributor sa odvolava na Nemecky danovi urad. Vraj podla neho je fakturacna adresa v poriadku. A ked daju Slovensku adresu zo Slov. sk Dph tak im to nesedi a Nemecky danovi urad im to neschvali.
MarkoR
26.06.08,15:25
V poriadku je meno spolocnosti (lebo v CR sa vola tak isto ako v SR)
zla je ulica, PSC, mesto
SK DPH cislo je dobre. Slovenske.