erienka25
26.06.08,08:07
vedel by mi niekto poradiť? Som interná doktorandka a koncom augusta by som mala obhájiť PhD titul. V rámci štúdia som i tri roky učila na katedre predpísaný počet hodín. V septembri mám začať učiť na strednej zdravotnej škole nemecký jazyk. Vie mi niekto povedať, do ktorej platovej triedy budem patriť a aký bude môj plat berúc do úvahy 3 ročnú prax a titul? Nikde na internete neviem nájsť nové tabuľky odmeňovania učiteľov. Zaujímalo by ma tiež, či je riadieteľ povinný zaplatiť mi viac, ak budem mať PhD titul. Ďalšia otázka je, či naozaj učitelia dostávajú ku svojmu platu i mesačné príplatky, ktoré môžu byť i vo výške 2000 Sk. Ďakujem vopred za odpovede
alaya1
26.06.08,12:04
vyhlaska 46/1996, kvalifikacne skusky a jej nahrady, tam je aj PhD.
erienka25
26.06.08,19:03
dakujem za odpoved, ale ked som to dala do googla, nic som vlastne nenasla...dokonca mi to vyhodilo nejakych hasicov. Si si ista, ze je to spravne cislo vyhlasky?
polka
26.06.08,21:15
vyhlaska 46/1996, kvalifikacne skusky a jej nahrady, tam je aj PhD.
Správne je Vyhláška č. 41/1996 o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov § 6 - 10 sa týka kvalifikačných skúšok a ich náhrad.
erienka25
27.06.08,05:45
dakujem. Pise sa tam: "po piatich rokoch pedagogickej praxe sa ako nahrada 1. kvalifikacnej skusky uznava absolovovanie postgradualneho studia zakonceneho zaverecnou skuskou." Teraz neviem, ci doktorandske studium je postgradualne (v USA sa to tak tusim vola), ale pokial ano, znamena to, ze do vyssej triedy ma nezaradia teraz a musim oducit este dalsie dva roky, aby to s mojimi doterajsimi tromi rokmi praxe davalo dokopy 5 rokov?
Mozno vsak doktorandske studium nie je postgardualne studium a vztahuje sa na mna skor toto: "Po 10 rokoch pg praxe a po absolvovanie 1. kvalifikacnej skusky alebo po uznani nahrady 1. kvalifikacnej skusky sa ako nahrada 2. kvalifikacnej skusky uznava ziskanie vedeckej hodnosti alebo vedecko akademickej hodnosti..." Titul PhD je vedecky titul, takze pokial ho dostanem, nebude to nahrada uz 2. kvalifikacnej skusky? Opat ma vsak matie tych 10 rokov. Musela by som na preradenie do inej platovej triedy cakat 7 rokov?
Dakujem vopred vsetkym, ktori sa nejako vyjadria.
alaya1
27.06.08,08:30
Sa ospravedlnujem za ten preklep cisla-)), no asi budes musiet cakat, ale len vtedy ho dostanes, ked mas 1.kv.skusku, alebo nahradu, mysli sa riggorozka a pod. Ale ak chces mat 100% spravnu odpoved, obrat sa na osobny urad , stromova i, ministerstvo skolstva, oni ti uplne spravne odpovedia, mozes pisomne a tel., ja som seba riesila cez nich.
erienka25
27.06.08,09:24
dakujem, to som nevedela, ze sa tam da spytat. hned to urobim
caspersk
02.01.10,11:18
Podľa nového zákona je tretí stupeň VŠ vzdelania u odborných alebo pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení uznaný ako náhrada 2. atestačnej skúšky. To znamená, zaradenie do 12., teda najvyššej platovej triedy. Podmienkou je však 6 rokov odbornej, resp. pedagogickej praxe.
Učiteľka ZŠ
02.01.10,14:20
Čo sa týka osobného príplatku, tak to individuálne, resp.záleží na akej škole učíš a ako "gazduje" tá škola, teda koľko má peňazí. Ja učím na ZŠ a my sme osobné nemali už asi 3 roky...iba na Vianoce dostaneme zopár eur:(( Podobne je to aj na iných školách v mojom okolí, osobné majú iba na školách, kde sú Rómovia, paradoxne, na nich dostávajú školy viac peňazí a preto sa viac ujde aj učiteľom....A ešte, mám skúsenosť, že začínajúcim učiteľom riaditelia neradi dávajú hneď osobný príplatok. Minimálne tri mesiace budeš v skúšobnej dobe a to nedostaneš nič:(( (na každej novej škole vlastne začínaš akoby odznova...)
jaros5
03.01.10,08:07
Čo sa týka osobného príplatku, tak to individuálne, resp.záleží na akej škole učíš a ako "gazduje" tá škola, teda koľko má peňazí. Ja učím na ZŠ a my sme osobné nemali už asi 3 roky...iba na Vianoce dostaneme zopár eur:(( Podobne je to aj na iných školách v mojom okolí, osobné majú iba na školách, kde sú Rómovia, paradoxne, na nich dostávajú školy viac peňazí a preto sa viac ujde aj učiteľom....A ešte, mám skúsenosť, že začínajúcim učiteľom riaditelia neradi dávajú hneď osobný príplatok. Minimálne tri mesiace budeš v skúšobnej dobe a to nedostaneš nič:(((na každej novej škole vlastne začínaš akoby odznova...)


Chcem upozorniť na nepravdivé, nepresné, zavádzajúce ......
Danila
03.01.10,08:54
Čo sa týka osobného príplatku, tak to individuálne, resp.záleží na akej škole učíš a ako "gazduje" tá škola, teda koľko má peňazí. Ja učím na ZŠ a my sme osobné nemali už asi 3 roky...iba na Vianoce dostaneme zopár eur:(( Podobne je to aj na iných školách v mojom okolí, osobné majú iba na školách, kde sú Rómovia, paradoxne, na nich dostávajú školy viac peňazí a preto sa viac ujde aj učiteľom....A ešte, mám skúsenosť, že začínajúcim učiteľom riaditelia neradi dávajú hneď osobný príplatok. Minimálne tri mesiace budeš v skúšobnej dobe a to nedostaneš nič:(( (na každej novej škole vlastne začínaš akoby odznova...)Ak Ty si učiteľka a vychovávaš mládež, tak ja sa už nečudujem ničomu, ničomu, ničomu......:mee:
Sabadka
03.01.10,17:37
Čo sa týka osobného príplatku, tak to individuálne, resp.záleží na akej škole učíš a ako "gazduje" tá škola, teda koľko má peňazí. Ja učím na ZŠ a my sme osobné nemali už asi 3 roky...iba na Vianoce dostaneme zopár eur:(( Podobne je to aj na iných školách v mojom okolí, osobné majú iba na školách, kde sú Rómovia, paradoxne, na nich dostávajú školy viac peňazí a preto sa viac ujde aj učiteľom....A ešte, mám skúsenosť, že začínajúcim učiteľom riaditelia neradi dávajú hneď osobný príplatok. Minimálne tri mesiace budeš v skúšobnej dobe a to nedostaneš nič:(( (na každej novej škole vlastne začínaš akoby odznova...)

Nechcem byť zlá hneď v prvých dňoch nového roku, ale za čo chceš dostať osobný príplatok hneď ako nastúpiš? Preštuduj si §10 zákona 553/2003 na základe čoho sa vyplácajú v školstve osobné príplatky. A myslím si že je to logické a nie len v školstve, že počas skúšobnej doby sa nevyplácajú osobné príplatky. A ak si naozaj učiteľka telom i dušou tak by si žiakov v žiadnom prípade nemala deliť na rómov a nerómov.
jaros5
04.01.10,14:39
Nechcem byť zlá hneď v prvých dňoch nového roku, ale za čo chceš dostať osobný príplatok hneď ako nastúpiš? Preštuduj si §10 zákona 553/2003 na základe čoho sa vyplácajú v školstve osobné príplatky. A myslím si že je to logické a nie len v školstve, že počas skúšobnej doby sa nevyplácajú osobné príplatky. A ak si naozaj učiteľka telom i dušou tak by si žiakov v žiadnom prípade nemala deliť na rómov a nerómov.

Súlas a už len komentár, lebo neverím , že si všetci pobežia prečítať sabadkou citovaný paragraf :D:

Ak začínajúci učiteľ v čase skúšobnej doby resp. uvádzania do praxe bude tak šikovný, že dokáže pracovať nad rámec svojch povinností, napr. záujmové krúžky a dosiahne v nich vynikajúce výsledky, alebo zrealizuje úspešný projekt a pod., riaditeľovi školy nič nebráni v tom, aby ho ocenil aj finančne, formou jednorázovej odmeny.
Takže nie je pravdou, že začínajúci učiteľ okrem svojho tarifného platu nemôže dostať nič naviac (reakcia na príspevok č.9).
Ale z praxe viem, že takých výnimočných začínajúcich učiteľov nie je veľa;);