a.palenikova
26.06.08,09:11
može si aj uctovnik uplatnit 40 % pausalne vydavky??

ak nie, mozem si dat vysokú školu - externá forma do nákladov ako úctovnik. odbor uctovnictvo?? diky
katkaj
26.06.08,07:12
može si aj uctovnik uplatnit 40 % pausalne vydavky??

ak nie, mozem si dat vysokú školu - externá forma do nákladov ako úctovnik. odbor uctovnictvo?? diky

Samozrejme že si môže uplatniť 40% výdavky :)
Jano23
04.07.08,06:13
Mám otázku. Môže sa z podnikateľského účtu platiť trebars ubytovanie synovi na vysokej škole , ak sa v účtovníctve uplatňujú paušálne výdavky? Nebude mať nič proti tomu daňový úrad, že prečo pletiem do bežného podnikateľského účtu osobné rodinné platby? Formálne to nemá žiadny vplyv, tak aké výhrady by mohli byť?
waitinka7
04.07.08,06:26
Môže sa (ale nemalo by sa), takéto výdavky sú neovplyvňujúce ZD, teda nemajú na výpočet dane z príjmov žiadny vplyv.
Jano23
04.07.08,06:32
No to viem, že takéto výdavky neovplyvňujú základ dane, ale ja som to chcel vedieť či môžem platiť , pretože na takýto podnikateľský účet mám internetbanking, takže je to jednoduchšie, platenie aj osobných , rodinných veci. Miešanie hrušiek z jablkami by bolo hlavne, ak by sa viedlo účtovníctvo. Pri paušalných výdavkoch sa výdavky nesledujú, tak sa mi to zdalo normálnejšie...
waitinka7
04.07.08,06:39
Podľa mňa môžeš a nik ťa za to nemôže zdrbkať. Ved predsa nerobíš účtovníctvo, sleduješ len príjmy a výdavky.
A máš ešte aj nejaký osobný - bežný účet? Ak áno, prečo si nezriadiš internetbanking aj tam, odkiaľ by si mohol odosielať takéto platby z úplnou istotou, že je všetko OK?
Jano23
04.07.08,06:49
Sila zvyku. Tento internetbanking /SLSP/ovládam už aj "poslepačky". Každá banka má iné "ňuansy" pri internetbankingu...
waitinka7
04.07.08,09:34
V tvojom pripade by som si aj tak zriadila internet banking aj na tvojom beznom osobnom úcte, bolo by to rozumnejsie. Podla mna sa otukas hned pri prvom raze, a potom to bude OK.