andrea0
26.06.08,10:28
Dobrý deň, mám prijatú faktúru , kde mi faktúrujú grafický návrh ,tlač a rezanie firemných vizitiek.Chcela by som si len od Vás potvrdiť či som faktúru naúčtovala správne na účet ostatné služby
518xxx / 321xxx
343xxx / 321xxx

ďakujem
optimistka
26.06.08,08:29
ano správne si to zaúčtovala
andrea0
26.06.08,08:36
Ďakujem srdečne
nika224
30.11.10,10:38
Chcem sa len uistiť, mám podobnú faktúru, na ktorej je rozpísané grafický návrh loga firmy, spracovanie a tlač vizitiek. Mne sa moc nezdá účtovanie na 518, pretože ja dostanem ako výsledný produkt samotné vizitky. Nemala by som teda takúto faktúru rozúčtovať na 518,501/321...?
Na 518 by som účtovala len samotný grafický návrh loga - to logo využijem napríklad aj na faktúrach, no nejde o hmotnú vec - urobili mi podľa mňa službu. A potom veci ohľadom vizitiek - to že ich navrhli, spracovali, vytlačili by som už všetko účtovala na 501, pretože mne fyzicky odovzdali hmatateľné vizitky. Prosím, môže to tak byť? Alebo mám všetko účtovať na 518?
nika224
30.11.10,14:30
Prosím, nikto mi to neodobrí?:o
Tweety
30.11.10,14:33
Chcem sa len uistiť, mám podobnú faktúru, na ktorej je rozpísané grafický návrh loga firmy, spracovanie a tlač vizitiek. Mne sa moc nezdá účtovanie na 518, pretože ja dostanem ako výsledný produkt samotné vizitky. Nemala by som teda takúto faktúru rozúčtovať na 518,501/321...?
Na 518 by som účtovala len samotný grafický návrh loga - to logo využijem napríklad aj na faktúrach, no nejde o hmotnú vec - urobili mi podľa mňa službu. A potom veci ohľadom vizitiek - to že ich navrhli, spracovali, vytlačili by som už všetko účtovala na 501, pretože mne fyzicky odovzdali hmatateľné vizitky. Prosím, môže to tak byť? Alebo mám všetko účtovať na 518?
Všetko je to účet 518AE.
Adiks
30.11.10,14:58
Chcem sa len uistiť, mám podobnú faktúru, na ktorej je rozpísané grafický návrh loga firmy, spracovanie a tlač vizitiek. Mne sa moc nezdá účtovanie na 518, pretože ja dostanem ako výsledný produkt samotné vizitky. Nemala by som teda takúto faktúru rozúčtovať na 518,501/321...?
Na 518 by som účtovala len samotný grafický návrh loga - to logo využijem napríklad aj na faktúrach, no nejde o hmotnú vec - urobili mi podľa mňa službu. A potom veci ohľadom vizitiek - to že ich navrhli, spracovali, vytlačili by som už všetko účtovala na 501, pretože mne fyzicky odovzdali hmatateľné vizitky. Prosím, môže to tak byť? Alebo mám všetko účtovať na 518?
Ak by si kúpila vizitky v papiernictve, kde by si také isté vizitky kúpilo ďalších 100 účtovníčok zo 100 spoločností, bol by to účet 501. Ale skutočnosť, že vizitky boli upravené špeciálne pre Vašu spoločnosť znamená, že ide o službu, ktorá sa účtuje na účte 518. Čiže všetko sa má účtovať na účte 518. Aj pri oprave automobilu sa neúčtuje zvlášť použitý materiál na účet 501 a samotná oprava na účet 511, ale všetko sa účtuje na účte 511.
nika224
30.11.10,18:15
Ale kdesi som tu čítala názor, že na 518 účtujem len v prípade, že by som si sama dodala papier a grafický návrh a dala by som to skutočne len vytlačiť.
KEJKA
30.11.10,18:23
Chcem sa len uistiť, mám podobnú faktúru, na ktorej je rozpísané grafický návrh loga firmy, spracovanie a tlač vizitiek. Mne sa moc nezdá účtovanie na 518, pretože ja dostanem ako výsledný produkt samotné vizitky. Nemala by som teda takúto faktúru rozúčtovať na 518,501/321...?
Na 518 by som účtovala len samotný grafický návrh loga - to logo využijem napríklad aj na faktúrach, no nejde o hmotnú vec - urobili mi podľa mňa službu. A potom veci ohľadom vizitiek - to že ich navrhli, spracovali, vytlačili by som už všetko účtovala na 501, pretože mne fyzicky odovzdali hmatateľné vizitky. Prosím, môže to tak byť? Alebo mám všetko účtovať na 518?
ak máš ten graf.návrh osobitne ocenený ako píšeš v zadaní a máš jeho výstup vhodný pre ďalšie použitie - tak áno, je to 518.
Vizitky sa vždy robia na objednávku, teda vždy ide o službu. Ale správne dedukuješ, že výsledkom je VIZITKA, teda materiálna podoba služby, ktoré spotrebúvaš. preto vizitky na 501. Podľa ZoÚ, Postupov účtovania je súčasťou ocenenia všetko, čo s dodávkou súvisí, z tohto pohľadu by som tam dala aj ten grafický návrh.
mimotemyvečná dilema 501/518, 511/518, ................
nika224
01.12.10,07:52
Ten grafický návrh bol návrh loga firmy - predtým firma žiadne logo nemala. Toto logo sa začalo využívať na tlačivách faktúr, pri mailovej korešpondencii a pod., takže nešlo len o grafický návrh vizitky samotnej.
Grafický návrh loga som teda brala ako osobitnú službu. To, že tá istá firma, v tom istom čase pre nás spracovala aj vizitky, bola len náhoda - takže všetko ostatné (návrh samotných vizitiek, ich tlač) to už som tiež chcela zahrnúť do ceny vizitiek.;)
Ďakujem veľmi pekne.