grexa
15.04.05,21:34
Zdravim, vedel by mi niekto poradit?

Som na sluzobnej ceste v zahranici. Dlhsie ako 3 mesiace.
Mozem si uplatnovat diety na kazdy den pobytu aj na taketo dlhe obdobie?
Je tam nejaka max. hranica?
Mozem si dat do nakladov naklady na ubytovanie v byte? (spisana najomna zmluva). Budem vdacny za kazdu odpoved ktora nejak pomoze.
veronica
15.04.05,19:36
Zdravim, vedel by mi niekto poradit?

Som na sluzobnej ceste v zahranici. Dlhsie ako 3 mesiace.
Mozem si uplatnovat diety na kazdy den pobytu aj na taketo dlhe obdobie?
Je tam nejaka max. hranica?
Mozem si dat do nakladov naklady na ubytovanie v byte? (spisana najomna zmluva). Budem vdacny za kazdu odpoved ktora nejak pomoze.
Ahoj v čom podníkáš? to je asi dosť podstatné....
grexa
19.04.05,20:43
Som strojny inzinier, posobim v oblasti strojarstva a automobiloveho priemyslu. Pracujem na zaklade objednavok od firmy s ktorou mam ramcovu zmluvu, ta ma umiestnuje u koncoveho zakaznika. Objednavky su zhruba na obdobie cca. 3 mesiacov (400h).
piko
27.04.05,18:20
ja som dost casto na zahranicnej sluzobnej ceste, u jednej firmy, ktoru zastupujem po vychodnej europe. Ked zozeniem klientov z PL, alebo CZ, Sk tak ich sprevadzam v tejto nemeckej firme. Sprevadzam ich aj teraz cele dva tyzdne na vystave, kde pomaham "svojej" firme, od ktorej mam jediny svoj prijem z provizii. Niekedy mi vychadza mesacne aj 2,5 krat cesta do nemecka a viac malych ciest do okolitych statov. danovu kontrolu som este nemal, takze neviem, ci mi uznaju vsetky vydavky, diety + vreckove za vsetky dni, co som bol na sluzobnej ceste. No ale treba to dobre dokladovat a odovodnovat. od sameho zaciatku sa na to chystam a vsetko poriadne odkladam a kopirujem, aby blocky nezmizli.
bepo
27.04.05,18:29
Nikde nie je obmedzenie takže diéty kľudne aj 3 mesiace.A nájom tiež ide do nákladov.
grexa
02.05.05,16:45
Diki.
A co takto sluzobna cesta v ramci sluzobnej cesty?:-)
Povedzme ze som 1 mesiac v nemecku na Sluzobnej ceste, potom cestujem na rokovanie na 2-3 dni do Ceskej republiky a potom sa vratim nas5 do nemecka.
O 2 tyzdne zase do ceskej republiky, a takto par-krat.

MAm to zahrnut do jednej sluzobnej cesty? Alebo to rozdelit na viac pracovnych ciest?
ondrejvla
02.05.05,17:50
Diki.
A co takto sluzobna cesta v ramci sluzobnej cesty?:-)
Povedzme ze som 1 mesiac v nemecku na Sluzobnej ceste, potom cestujem na rokovanie na 2-3 dni do Ceskej republiky a potom sa vratim nas5 do nemecka.
O 2 tyzdne zase do ceskej republiky, a takto par-krat.

MAm to zahrnut do jednej sluzobnej cesty? Alebo to rozdelit na viac pracovnych ciest?
Keď si zoberieš tlačivo pre zahraničnú pracovnú cestu, tam máš na každý deň rozpis, jednoducho napíšeš kde si v ktorom čase bol, a koniec-koncov na tlačive máš všetko, len vyplniť, no a samozrejme musíš to mať dokladované zmluvami. Všetky náklady si pekne polep podľa dní, napíš v SJ (aby to mohli prečítať aj kontrolóri) čoho sa ktorý bloček týka a prilož ku cest.účtu.
Samozrejme, že túto činnosť musíš mať v ŽL, alebo vo výpise z OR.
grexa
03.05.05,19:34
Tak to si asi budem musiet vyrobit nejaky vlastny cestovny prikaz. Tie co mam, maju format A5 a vela sa tam toho nezmesti(ine tlacivo pre zahr. prac. cestu som zatial nevidel, ak mate poslite).
Ja uz mam teraz blocky a listky na malu knizku.:-) Mal by som dostat premiu, ze sponzorujem zeleznicu, lebo pochybujem ze niekto iny stravil tolko casu v lozkovom vozni ako ja.
Bude to vesele...

Este by som mal jednu otazocku:
Nebude to problem ak v cechach rokujem so slovenskym podnikatelom ktory tam momentalne pracuje na zakazke?
Mame totiz spolocny projekt ktory vyvijame v Prahe...