zasielatel
26.06.08,10:04
ahojte,mam koelgynu, ktora ma exekuciu na 1,5mil,z toho trovy exekutora su 294tis,prislo jej to pred 2 dniami, jej ucet je v minuse,ma tam povoleny debet a plat ma min.mzdu 8100sk.exekutor jej aj tak zablokoval ucet,jej manzel ma ucet v inej banke,ktoreho je vyhradnym vlastnikom,ona nemapodpis.vzor,chodi mu tam vyplata. tato kolegyna robila pred 3rokmi ako konatelka v jednej firme,ktora brala uver,ona ho podpisala a ako konatelka,a vraj aj ako avalka, dala podnet na sud,no dodnes nema grafolocicku spravu,ci jej podpis je jej.exektur aj tak azcal voci nej exekucne konanie,pretoce ma exektitu,lze rucitelia su tam jednou rukou a to on,a,jeden pan a jedna sroka,ktora ma zakl.imanie 5mil.sk, ona nema nic,druzstevny byt uz roky pisany na dceru,len svoj plat.je mozne,aby poziadala exekutora o zastavenie exekucie z dovodu nemajetnosti,resp.mzu jemu siahnut na jeho plat,keho ucet,ked ona je povinna?ako jej mam pomoct,je to navyse vyborna priatelka,vdaka
mladymuz
26.06.08,08:11
požiadať môže

Povedal by som, že čista vypočitavosť z jej strany. Asi nevyšiel nejaky obchod, možno sa na tom niekto nabalil a ona mala smolu, tak sa zamestnala za min. mzdu. Ja ako sudca pri preskumani stavu, či zastaviť exekuciu alebo nie by som si dal veľmi zaležať na tom aby som preskumal stav.

ČIsto teoreticky ak nič nevlastní, nič nemôže exekútor zobrať. Exekucia však bude trvať dalej, pokial súd nerozhodne inak.
zasielatel
26.06.08,08:41
vies,ja ti to poviem tak,ona tam bola zamestnana,vlastnila 10 %tej firmy, podviedli ju spoločnici,lebo neveela,co podpisujem,ju nik neupozornil na tuto situaciu,ona z tej firm yodilsa v sept 2005,a konatel,co tam ostal to nezaplatil,vybral peniaze,a nechal firmu krachnut,pritom ona davno robila inde,firma bola velmi solidna. ona nie je vypocitava,len naivna. myslis,ze by bolo seriozne preskumat to?ona si to tiez mysli, lebo tam je to podozrenie so zmenkou,policia to stale vysetruje, ak by sa to ale nedajboze potvrdilo, zo min.mzdy to nejde, myslis,ze exeutor napadne aj ucet jej manzela?maju 15rocnu dceru,co teraz ide na strednu skolu,ale ja jej verim a dufam,ze sud to bude skumat, a co ti dalsi rucitelia?tam je ručenie jednou rukou,videla som jej to,ked sla za pravnikom, su dvaja rucitelia plus sroka, myslis,ze exekutor zablokuje tej firme obch.podiel,oni vlastnia zakl.imanie 5mil.skdakujem ti za odpoved, myslimk,ze kazdemu to poomoze
iriska
26.06.08,15:46
môže podať návrh na odklad exekúcie do skončenia toho konania o grafologickom posudku alebo aké to je konanie. súd ju samozrejme vyzve na zaplatenie poplatku za návrh na odklad, ale potom nech žiada - stačí napísať jeden riadok, že žiada o oslobodenie od súdnych poplatkov (lebo ten poplatok bude ozaj veľký z takej sumy), súd jej pošle tlačivo, ktoré vyplní a na základe toho rozhodne o oslobodení od poplatkov a následne aj či vyhovuje alebo nevyhovuje žiadosti o odklad. O zastavení v takýchto prípadoch príliš často súdy nerozhodujú v prospech žiadateľa, skôr by som povedala, že tak málo ako aj keby nikdy.
riccado
26.06.08,18:09
môže podať návrh na odklad exekúcie do skončenia toho konania o grafologickom posudku alebo aké to je konanie. súd ju samozrejme vyzve na zaplatenie poplatku za návrh na odklad, ale potom nech žiada - stačí napísať jeden riadok, že žiada o oslobodenie od súdnych poplatkov (lebo ten poplatok bude ozaj veľký z takej sumy), súd jej pošle tlačivo, ktoré vyplní a na základe toho rozhodne o oslobodení od poplatkov a následne aj či vyhovuje alebo nevyhovuje žiadosti o odklad. O zastavení v takýchto prípadoch príliš často súdy nerozhodujú v prospech žiadateľa, skôr by som povedala, že tak málo ako aj keby nikdy.

to nie je presna odpoved, od 1.8.2007 sa za navrh na odklad alebo zastavenie exekucie sudny poplatok neplati...
iriska
28.06.08,12:14
za návrh na zastavenie sa neplatí, ale za odklad pokiaľ viem sa vyzýva dodnes.
riccado
28.06.08,13:24
za návrh na zastavenie sa neplatí, ale za odklad pokiaľ viem sa vyzýva dodnes.

noo, je mozne, ze este nedostali novelizovany zakon o sudnych poplatkoch...

Položka 13


(účinná od 1. januára 2006 do 1. augusta 2007)
a)Znávrhu na zastavenie exekúcie alebo jej odklad 3000 Sk
b)Zo žiadosti oudelenie poverenia súdnemu exekútorovi 500Sk
c)Za konanie súdu onámietkach proti exekúcii vykonávanej podľa zákona Národnej rady Slovenskej republiky č.233/1995Z.z. osúdnych exekútoroch aexekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a ozmene adoplnení ďalších zákonov 6% zvymáhaného nároku, najmenej 2000 Sk, najviac 500000 Sk
d)Z návrhu na rozhodnutie ovykonateľnosti rozhodnutia cudzieho orgánu podľa §250w ods.1 Občianskeho súdneho poriadku 2000 Sk

Položka 13 – od 2.augusta 2007
a)Zo žiadosti oudelenie poverenia súdnemu exekútorovi500Sk
b)Za konanie súdu onámietkach proti exekúcii vykonávanej podľa zákona Národnej rady Slovenskej republiky č.233/1995Z.z. osúdnych exekútoroch aexekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a ozmene adoplnení ďalších zákonov6% zvymáhaného nároku, najmenej 2000 Sk, najviac 500000 Sk
c)Z návrhu na rozhodnutie ovykonateľnosti rozhodnutia cudzieho orgánu podľa §250w ods.1 Občianskeho súdneho poriadku2000 Sk
riccado
29.06.08,04:37
môže podať návrh na odklad exekúcie do skončenia toho konania o grafologickom posudku alebo aké to je konanie. súd ju samozrejme vyzve na zaplatenie poplatku za návrh na odklad, ale potom nech žiada - stačí napísať jeden riadok, že žiada o oslobodenie od súdnych poplatkov (lebo ten poplatok bude ozaj veľký z takej sumy), súd jej pošle tlačivo, ktoré vyplní a na základe toho rozhodne o oslobodení od poplatkov a následne aj či vyhovuje alebo nevyhovuje žiadosti o odklad. O zastavení v takýchto prípadoch príliš často súdy nerozhodujú v prospech žiadateľa, skôr by som povedala, že tak málo ako aj keby nikdy.

asi v tom je u teba trosku zmatok, lebo sudny poplatok za odklad sa nikdy nevyberal v % zo sumy, ale bol fixny: najprv 500.- Sk (od 1.1.2004 do 1.1.2006) a potom 3.000.- Sk....
iriska
29.06.08,12:18
o.k. - je možné, že tie návrhy na odklad boli staršie ako 1.7.2007, preto v nich súd ešte vyzýval na poplatok. Každopádne trvám na svojej rade, či už to je bez poplatku alebo s poplatkom. Naozaj je reálnejšia šanca na úspech pri návrhu na odklad ako pri návrhu na zastavenie zo strany povinného.
p.s. nepísala som o %álnom vyrubovaní poplatku.
riccado
29.06.08,16:17
môže podať návrh na odklad exekúcie do skončenia toho konania o grafologickom posudku alebo aké to je konanie. súd ju samozrejme vyzve na zaplatenie poplatku za návrh na odklad, ale potom nech žiada - stačí napísať jeden riadok, že žiada o oslobodenie od súdnych poplatkov (lebo ten poplatok bude ozaj veľký z takej sumy), súd jej pošle tlačivo, ktoré vyplní a na základe toho rozhodne o oslobodení od poplatkov a následne aj či vyhovuje alebo nevyhovuje žiadosti o odklad. O zastavení v takýchto prípadoch príliš často súdy nerozhodujú v prospech žiadateľa, skôr by som povedala, že tak málo ako aj keby nikdy.

dedukoval som z uvedeného...
v ostatnom s tebou súhlasím....
iriska
29.06.08,17:54
aha, pardon, nechala som sa uniesť a myslela som na inú tému, keď som to písala, dám si pauzu, až nepíšem hlúposti aj nabudúce :)