ondrejvla
15.04.05,20:46
Dobrý večer,

mám otázku na Poraďákov, či má niekto skúsenosti s keratoplastikou?!
Shaman
15.04.05,19:15
Treba skusit pohladat aj na internete. Cital som dotaz jedneho 7 mesiacov po operacii, ze ci moze plavat a ake sporty moze robit, kedze mal este stehy. Ale inak pisal, ze je OK.
Osobnu skusenost nemam.

Pridavam jeden link aj ked to vsetko uz zrejme vies...
http://www.hzp.cz/main/dotazy_on.php?tema=11&id=4341&p_str=
ALDA
15.04.05,20:48
Vieš, bohužiaľ s okom mojej maminy sme zažili šok! Keď sa sťažovala,že má problém s videním,lekárka jej povedala,že je dôchodkyňa a čuduje sa jej,že si vymýšľa.Keď jej praskla cievka v oku,bola u nás našťastie teta lekárka.Okamžite ju zobrala do BA.A tam sa chuderka dozvedela,že prišla neskoro/mala nádor zhubný/ a oko muselo už iba von!Žila
s tým ešte 25 rokov,zomrela na mozgovú príhodu.Keď som bola so synom u očnej ku ktorej potom chodievala mamina,sa na ňu pýtala,že ju už dávno nevidela,povedala som jej,že zomrela...Ona na to sestričke:roztrhajte kartu!A vy pani a celá vaša rodina obchádzajte si očných lekárov!Na otázku prečo,odpovedala,veď viete.A čo mám povedať,keď budem mať problémy? Stačí povedať,že matka mala zhubný nádor v oku.
Perfektný zážitok,neprajem to nikomu!Mám dvoch súrodencov a už aj vnúčatá,takže iné nerobím,len sledujem,či nemá niekto problém s očkom!
Vieš,operáciu netreba odkladať!Aspom človek urobí všetko čo sa dá, aby nebolo neskoro!
Píšem Ti to preto,aby si vedela,že aj iní majú problémy a tiež premáham plač.
Držím palce,nech to dobre dopadne!!!!!!
lenkak
16.04.05,08:28
bepo
16.04.05,09:22
Bohužiaľ k tomu nič neviem napísať len ma napadlo že to sú všetko české stránky.Slovenské nič.

PS.MUDr Izák sa preslávil používanim preexpirovaných ruských šošoviek.
Zita5
16.04.05,09:28
Práve dnes nám moja priateľka povedla , že jej zistili zelený zákal . Desia ma všetky takéto choroby . Budem túto tému sledovať , ak by mal niekto osobnú skúsenosť s touto chorobou tak nech to popíše .
lenkak
16.04.05,11:07
rene
17.04.05,04:24
Pre odľahčenie tejto ťažkej témy pridám skúsenosť síce nie s očnou ale so zubnou lekárkou.

Môj starký má 92 rokov a asi 20 rokov kompletnú zubnú protézu. Koncom januára dostal od zubnej lekárky predvolanie na preventívnu zubnú prehliadku ?!?!?!
Skoro tú protézu od smiechu prehltol.
A ja uvažujem, že prispejem príspevkom do lampárenského "lebo medveď".
Držte sa !
Všetko dobré prajem !
zszitas
15.06.05,14:19
Mila Vlasta, neviem sice posudit pokrocilost tejto choroby, ani nechcem odhovarat od operacie, ale je dobre vediet, ze uz v 18-tom storoci isty Dr. Filatov v Rusku pouzival na sedy zakal vytazok z rastliny Aloe. Je aj mikroskopicky odsledovane, ze aloe nici bunky sedeho zakalu. Nie som lekar, len s manzelkou uz 3 roky sa zaoberame s takymi pripravkami, lekari nasej firmy to pouzivaju a velmi doporucuju na sedy zakal a musim povedat, ze uz aj my sme dosiahli dobre vysledky kvapkanim takej specialnej stavy. Je pravda, ze treba dobrych par mesiacov vydrzat, kym sa dostavy vysledok /u nasej znamej, ktora pre overenie kvapkala len do jedneho oka sa dostavil vysledok za 3 mesiace/. Pozname pripady, ze nemuseli ist ani na operaciu, prave teraz mam kolegu, ktory je objednany na operaciu sedeho zakalu na september, kvapka to uz 3 tyzdne - verim, ze mu pomoze. Vola sa to activator a povodne bol vyvinuty na kozmeticke ucely. Ak vas to zaujima blizsie, napiste mi, poslem viac info.
Paula
20.06.05,18:27
Vlasti :) :) :) , úprimne prajem tebe i tvojim blízkym krásnu budúcnosť :)
Evanka
20.06.05,19:23
Vlastička, držím palce a verím, že všetko dobre dopadne.
slnko
20.06.05,19:41
Vlastička, aj ja sa pripájam a veľmi Vám obom držím palce a verím, že to dobre dopadne.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
durisovad
20.06.05,19:47
Budem sa aj ja modlit a dufat, ze Pan Boh pomoze. Hovori sa, ze ked je nudza najvacsia, pomoc bozia najblizsia.
anto
21.06.05,06:29
aj ja sa pripajám, aj keď moja mama mala podobný problém, ako tu už bol popisovaný, potom žila ešte 8 rokov.
Pepa
21.06.05,07:08
Vlastička, držím palce - všetky. Zo srdca vám obom prajem aby to dopadlo dobre.
zszitas
24.06.05,13:13
Dufam, ze vsetko dobre dopadlo, ked tolki sme uprimne drzali palce. napiste nam, ked uz budete vediet viacej.
Paula
24.06.05,13:43
Vlasti :) :) , nech sa darí čím ďalej, tým lepšie :)
Vera
24.06.05,14:15
Neboj, dopadne to dobre ... :-)
Pepa
24.06.05,14:25
Vlastička, aj ja plačem od radosti. Prežívam krutú chorobu môjho manžela a poviem ti len jedno - VER, že to bude dobre. Ja som sa k tomu vždy tak stavala. Verím, verím a ešte stokrát verím, že to bude dobre. A nie inak. Čo najúprimnejšie želám aby to bolo DOBRE.
durisovad
24.06.05,15:45
Kiezby Pan Boh pomohol a vsetko dobre dopadlo. Zo srdca to prajem.
lenkak
24.06.05,18:38
Vlasti, konečne radostná správa od Teba.
durisovad
24.06.05,18:56
Netreba mat strach, Pan Boh na cloveka len tolko nalozi, kolko vladze uniest. Prejem vela sily a radosti.
ALDA
24.06.05,21:44
Vlasti, Ty to všetko dokážeš prekonať aj s dcérou a budete veselé a spokojné...:)

Hela
Milka
25.06.05,15:10
Vlastička, mám slzy na krajíčku, keď čítam tieto príspevky.Verím, že Ti je stále ešte "ťažko", ale nestrácaj nádej a všetci Vám obom držíme palce, aby sa dcérka rýchlo zotavila a pozerala na tento svet s radosťou vo svojom srdiečku a taktiež to Tvoje srdiečko aby sa aspoň trošku rozveselilo a myslelo len pozitívne, veď si to zaslúžiš...
Paula
30.06.05,18:50
Vlasti, vďaka za novú správu. Prajem úspešnú liečbu :):):)
durisovad
30.06.05,18:52
Blahozelam a prajem, aby vsetko dobre dopadlo.
sklenkova
30.06.05,19:22
Môj strýko keď mu dali transplantát do oka si musel dávať pozor na prach a také veci,dokonca aj slnko,ale on mal 65 rokov-takže sa to nedá porovnať-žil s tým do 72 a nemal s tým žiadne problémy.Tvoja dcéra je mladý človek,takže sa to nedá porovnať.Keď to dokážu spraviť takému starému človeku,tvoja dcéra bude určite v poriadku.
lenkak
01.07.05,18:23
Vlasti:
Aby už aspoň takto bolo:
Paula
20.07.05,19:14
Vlasti, ako sa vám darí? Dúfame všetci, že čím ďalej, tým lepšie :)
Paula
20.07.05,19:55
Vďaka za správu Vlasti a hlavne never na zarieknutie :)
Paula
20.07.05,20:04
Koťuha, kde si týchto našla :D:D:D , posielam ti pre potešenie ďalšieho.....
lenkak
21.07.05,14:36
Pozdrav pre Danku: