danuska1
26.06.08,11:07
Chcem sa opytat moja sestra ma 27r 3 deti vo veku 3, 6, 7 a momentalne po fyzic napadnutiodisla od manzela alkoholika ktory neprispieval na domacnost
Od marca 2008 je nezamestnana evid na UP zaziadala si o vyzivovaciu povinnost na seba vo vyske 3000SK deti ma zverene do vychovy od r 2006 s vyzivnym 1000sk na kazde dieta JE V STAVE HMOTNEJ NUDZE???? na soc ci kdesi jej vypocitali ze na nic nema naro tak kde je teda pravda?? ved okrem pridavkov nema ziadny prijem ked nepocitame 3000Sk vyzivne ktore ale nedostavaP
Prosim o pomoc kam sa obratit
veronikasad
26.06.08,09:20
Chcem sa opytat moja sestra ma 27r 3 deti vo veku 3, 6, 7 a momentalne po fyzic napadnutiodisla od manzela alkoholika ktory neprispieval na domacnost
Od marca 2008 je nezamestnana evid na UP zaziadala si o vyzivovaciu povinnost na seba vo vyske 3000SK deti ma zverene do vychovy od r 2006 s vyzivnym 1000sk na kazde dieta JE V STAVE HMOTNEJ NUDZE???? na soc ci kdesi jej vypocitali ze na nic nema naro tak kde je teda pravda?? ved okrem pridavkov nema ziadny prijem ked nepocitame 3000Sk vyzivne ktore ale nedostavaP
Prosim o pomoc kam sa obratit
Ak jej manžel neplatí výživné , môže požiadať o náhradné výživné. Informáciu je poskytnú na sociálnom odbore úradu práce soc.vecí a rodiny. Tam súčasne rozhodujú o dávkach v hmotnej núdzi, berú sa do úvahy aj majetkové pomery žiadateľa /auto.../
iriska
26.06.08,15:49
ale do príjmov, pokiaľ viem, sa počíta aj výživné - a to aj vtedy ak ho chlap neplatí. výživné sa dá aj vymáhať, ak má ten muž aspoň nábeh, že by niekedy získal nejaký príjem alebo majetok, ak ste v blízkosti Žiliny môžem dať kontakt na dobrého exekútora.
danuska1
27.06.08,09:53
ano ja viem ze do prijmu sa zapocitava vyzivne a to by znamenalo jej prijem3000+pridavky s tym ze pokial neplati viac ako 3 mesiace moze to dat k exekutorovi ale aj tak jej predsa nemozu povedat ze nema narok na davku v hmotnej nudzi ze nech ziadost ani nepodava ja som myslela ze pani na socialnom by mali aj trosku poradit nie??
veronikasad
27.06.08,10:23
ano ja viem ze do prijmu sa zapocitava vyzivne a to by znamenalo jej prijem3000+pridavky s tym ze pokial neplati viac ako 3 mesiace moze to dat k exekutorovi ale aj tak jej predsa nemozu povedat ze nema narok na davku v hmotnej nudzi ze nech ziadost ani nepodava ja som myslela ze pani na socialnom by mali aj trosku poradit nie??
Zrejme bude problém v tom,že pokiaľ nie je rozvedená, do príjmu rodiny sa započítava aj príjem manžela. Ak je zamestnaný, aj keď jej nedáva na domácnosť ani korunu, ťažko sa to preukazuje...
Možno by pomohlo žiadať si súdom výživné manželky, tu však asi bude musieť dokazovať prečo nie je zamestnaná, rodičovský príspevok jej už asi skončil.
danuska1
27.06.08,20:17
ano problem asi bude ze sa posudzuje aj manzel ale on uz par rokov nepracuje na zmluvu je dobrovolne nezamestnany , neplati si ani len zdravotne poistenie jej rodic prispevok skoncil dokonca nastupila skor do prace ale po pol roku musela dat vypoved ma prvaka a prac doba od 7 do 7 alebo 2do 10 vecera a podobne takze zhanala vzdy niekoho k detom samoska nie zadara a malemu sa v skole nedarilo a aj ti dalsi dvaja niekde museli byt tak to vzdala kedze manzilek sa vzdy prisunul domov na 3-4 dni do mesiaca povystrajat penazi ledva na najom no neviem
Peterika
27.06.08,22:34
ak máš právoplatný rozsudok na výživné - tak potom skús to náhradné výživné na sociálnom odbore úradu práce soc.vecí a rodiny, to nesúvisí s tým aký príjem mate ako rodina. Ja by som na jej mieste podala aj trestné oznámenie za neplnenie vyživného a samozrejme aj za to fyzické napadnutie. Veď ak sa bude rozvádzať tak to môže použiť...... To náhradné výživné dávajú aj luďom, ktorí sú zamestnaní a majú príjem, zdá sa mi, že akurát musí byť splnená podmienka, že nebolo výživné zaplatené minimálne 3 x po sebe.
veronikasad
28.06.08,14:15
ano problem asi bude ze sa posudzuje aj manzel ale on uz par rokov nepracuje na zmluvu je dobrovolne nezamestnany , neplati si ani len zdravotne poistenie jej rodic prispevok skoncil dokonca nastupila skor do prace ale po pol roku musela dat vypoved ma prvaka a prac doba od 7 do 7 alebo 2do 10 vecera a podobne takze zhanala vzdy niekoho k detom samoska nie zadara a malemu sa v skole nedarilo a aj ti dalsi dvaja niekde museli byt tak to vzdala kedze manzilek sa vzdy prisunul domov na 3-4 dni do mesiaca povystrajat penazi ledva na najom no neviem
Je to neľahká situácia. Musí začať u toho náhradného výživného a tiež žiadať o výživné na manželku cestou súdu. Len ak preukáže, že si manžel tieto povinnosti neplní, bude UPSVaR riešiť dávky v hmotnej núdzi a manžel bude trestne stíhaný za neplnenie vyživovacej povinnosti.
ercsu189
30.07.08,06:10
Dobrý deň, potrebovala by som materiály o hmotnej núdze (všetko okolo toho)!vie mi niekto pomôcť. Samotný zákon už mám.Potrebujem to k bakalárke :( ! Vie mi niekto pomôcť????!Dik