romono
26.06.08,12:04
Dobry den
chcem sa opytat, co treba urobit pre zmenu obchodneho mena podnikatela a ci musi byt v obchodnom mene nevyhnutne meno podnikatela - fyzickej osoby, alebo je to uplne jedno... Vdaka.
R.
olmoj
26.06.08,11:23
V obchodnom mene nemusí byť meno podnikateľa a zmenu obchodného mena by ti mali na základe tlačiva vykonať na živnostenskom úrade.
zalobaba
26.06.08,11:25
Dobry den
chcem sa opytat, co treba urobit pre zmenu obchodneho mena podnikatela a ci musi byt v obchodnom mene nevyhnutne meno podnikatela - fyzickej osoby, alebo je to uplne jedno... Vdaka.
R.

Podnikateľom myslíš FO alebo PO ?
romono
26.06.08,13:17
Myslim podnikatela FO - zivnostnik. Na internete som sa docital, ze obchodny nazov zivnostnika musi pozostavat z jeho mena a priezviska (a k tomu pripadne este nieco - nejaky nazov ...).

R.
zalobaba
26.06.08,13:26
Myslim podnikatela FO - zivnostnik. Na internete som sa docital, ze obchodny nazov zivnostnika musi pozostavat z jeho mena a priezviska (a k tomu pripadne este nieco - nejaky nazov ...).

R.

Tak to si sa dočítal dobre, pri FO musí byť vždy v tvare napr.: Ing. Jozef Marhuľa - KOKOS
:---
veronikasad
26.06.08,14:05
Myslim podnikatela FO - zivnostnik. Na internete som sa docital, ze obchodny nazov zivnostnika musi pozostavat z jeho mena a priezviska (a k tomu pripadne este nieco - nejaky nazov ...).

R.
Obchodné meno živnostníka je jeho meno a priezvisko. K nemu si môžeš požiadať o dodatok obchodného mena, ktorý ti zapíšu na ŽU do živ.listu.
paligr
24.04.13,08:58
Takže ja nemôžem mať obchodné meno ako živnostník- FO, že napr. Autoservis+priezvisko? Musím mať len meno+priezvisko+Autoservis?
paligr
24.04.13,09:01
Alebo ešte prípadne, či by som ho mohol používať v takom skratenom znení ak sa to nedá takto?
kn-alka
24.04.13,09:01
áno