priatelia
26.06.08,12:45
Zdravím všetkých!

Chcela by som sa informovať ohľadom internetu. Presnejšie ak chcem založiť vlastnú web stránku - je nejaký spôsob ako z toho môžem zarábať? Počula som kedysi o tom, že 1 mladé dievča si založilo vlastnú stránku a toľko ľudí ju navštevovalo, že po čase chceli mať reklamu kadejaké spoločnosti na tej stránke a z toho riadne profitovala. Takže ak niekto vie ako to beží ........ budem vám véééľmi vďačná.

:)
rickman
26.06.08,10:56
Tie casy s malym dievcatkom su uz davno prec. Kvoli comu by mali chodit na tu tvoju? Kvoli obsahu?

Tak ci tak, skus si do vyhladavaca napisat "adsense" alebo "adwords".. Trochu by ta to malo zorientovat.
priatelia
26.06.08,11:02
Tie casy s malym dievcatkom su uz davno prec. Kvoli comu by mali chodit na tu tvoju? Kvoli obsahu?

Tak ci tak, skus si do vyhladavaca napisat "adsense" alebo "adwords".. Trochu by ta to malo zorientovat.
Áno.
Skúsim, ďakujem, nečakala som tak rýchlu reakciu.
To znamená, že sa tým zarábať nedá?
hanelie
26.06.08,12:12
samozrejme, že sa dá zarábať napr. reklamnými banermi - lenže domovská stránka by musela byť dostatočne a pravidelne navštevovaná - ako napr. tu /porada /
priatelia
26.06.08,12:31
samozrejme, že sa dá zarábať napr. reklamnými banermi - lenže domovská stránka by musela byť dostatočne a pravidelne navštevovaná - ako napr. tu /porada /
a o tých baneroch by som chcela vedieť čosi viac - ak vieš prosím poraď.
a tým pádom to ide akože cez živnosť? môže to tak byť - samozrejme, že si nemyslím, že by to malo hneď úspech, ale ...

inak véééľmi ďakujem

Zuz
hanelie
26.06.08,12:49
banner si môžeš urobiť sama akýkoľvek - cez program / easy gif animator / alebo z akehokoľvek obrázku - html tagmi potom vložíš odkaz na danú stránku

potom taký zapis vyzera asi takto:




a href = adresa url webu
img title - popisok
src = obrázok / url / adresa

samozrejme musíš mať povolený vstup do administrácie
Martin Mocko
26.06.08,12:56
Presne tak..keď chceš na stránke zarábať, musí byť navštevovaná. A navštevovaná bude iba stránka so zaujímavým obsahom. Až vtedy zarábaš na banneroch alebo reklamách. Toť ti napr. ukážem jeden americký vynález, ktorý už má opakovateľov takmer na celom svete...

http://www.milliondollarhomepage.com/

Jeden pixel na tejto stránke stojí jeden dolár. To znamená, že si prenajmeš na jeden rok napr 1000pixelov..zaplatíš 1000 USD a môžeš tam umiestniť svoju reklamu... Aký veľký je jeden pixel radšej ani písať nebudem. Veď sa pozri, aké veľké sú niektoré reklamy :)
rickman
26.06.08,15:12
Presne tak..keď chceš na stránke zarábať, musí byť navštevovaná. A navštevovaná bude iba stránka so zaujímavým obsahom. Až vtedy zarábaš na banneroch alebo reklamách. Toť ti napr. ukážem jeden americký vynález, ktorý už má opakovateľov takmer na celom svete...

http://www.milliondollarhomepage.com/

Jeden pixel na tejto stránke stojí jeden dolár. To znamená, že si prenajmeš na jeden rok napr 1000pixelov..zaplatíš 1000 USD a môžeš tam umiestniť svoju reklamu... Aký veľký je jeden pixel radšej ani písať nebudem. Veď sa pozri, aké veľké sú niektoré reklamy :)

Tak tak. Od tej doby uplynuli 3 roky.
Napad to bol dobry, no nebolo by z neho nic, pokial by si neziskal popularitu.

Pri takychto napadoch je to bud alebo. Bud budes mat navstevnost 10 ludi za mesiac, alebo o tebe zacne pisat "sam internet" (spravodajske servre, bloggeri, socialne siete, ...).

Mozes napriklad skusit zalozit slovensku kopiu "strankazamilion.sk" :).
priatelia
27.06.08,05:34
Ale ako vlastne zarábam - fyzicky? - na toto by som potrebovala dobrého počítačového maniaka, ktorý by mi spomínané veci robil - okolo fungovania - alebo sú nejaké premakané školenia na čosi také? Hlavná otázka - AKO FYZICKY ZAROBÍM???

Ďakujem.

Zuz.
hanelie
27.06.08,06:27
1. fixná platba - za umiestnenie banera učtuješ dajme tomu 1500 sk mesačne / skutočne sa to odvíja od návštevnosti tvojho webu

2. počet kliknutí z tvojej stránky na reklamný baner / za klik dajme tomu 0,50Sk
priatelia
27.06.08,10:41
No asi je základom začať a byť trpezlivý. Aj tak nechápem komu účtujem za ten banner - keď hanelie vyššie píše, že si ho môžem urobiť aj sama. Aké je vlastne prepojenie stránky a jej návštevnosti s tým, že za kliknutie mám povedzme 0,50,-Sk? Kto mi to platí? A na začiatok - asi ako pri všetkom treba investovať - aké sú vždavky a za čo pri začatí s takýmto niečím? /okrem toho človeka, čo mi spraví základ/

ďak ďak.
Filip Glasa
28.06.08,14:47
Aendy
03.07.08,07:09
Zdravím všetkých!

Chcela by som sa informovať ohľadom internetu. Presnejšie ak chcem založiť vlastnú web stránku - je nejaký spôsob ako z toho môžem zarábať? Počula som kedysi o tom, že 1 mladé dievča si založilo vlastnú stránku a toľko ľudí ju navštevovalo, že po čase chceli mať reklamu kadejaké spoločnosti na tej stránke a z toho riadne profitovala. Takže ak niekto vie ako to beží ........ budem vám véééľmi vďačná.

:)
Zdravim, no ono by to bolo krasne keby to takto fungovalo, ale musi mat tvoja stranka na to aby ti niekto platil za to ze tam bude mat reklamu extremne navstevovana, navstevnost si mozes zabezpecit dvojako - bud budes pouzivat najvyhladavanejsie slova na internete co ti neodporucam, alebo tam bude obsah zaujimavy ako tu a navstevnost bude prirodzena, ze ludia tam budu chodit aby sa nieco dozvedeli. Naprikalda pokec ma vysoku navstevnost, lebo ta ludia kecaju, Wanda.sk lebo tam pozeras ako schudnes apod. ale mat stranku iba s platenou reklamou to nejde proste musia tam byt informacie ktore tych navstevnikov prilakaju, lebo asi nikto z nas by nesiel na stranku ze reklamnebannery.sk aby si tam pozrel kto aku reklamu ma ze ano :)
priatelia
03.07.08,08:17
Zdravim, no ono by to bolo krasne keby to takto fungovalo, ale musi mat tvoja stranka na to aby ti niekto platil za to ze tam bude mat reklamu extremne navstevovana, navstevnost si mozes zabezpecit dvojako - bud budes pouzivat najvyhladavanejsie slova na internete co ti neodporucam, alebo tam bude obsah zaujimavy ako tu a navstevnost bude prirodzena, ze ludia tam budu chodit aby sa nieco dozvedeli. Naprikalda pokec ma vysoku navstevnost, lebo ta ludia kecaju, Wanda.sk lebo tam pozeras ako schudnes apod. ale mat stranku iba s platenou reklamou to nejde proste musia tam byt informacie ktore tych navstevnikov prilakaju, lebo asi nikto z nas by nesiel na stranku ze reklamnebannery.sk aby si tam pozrel kto aku reklamu ma ze ano :)
áno, áno - rozumiem
len potrebujem niekoho, kto mi tu stranku spravi - ako základnú schému a potrbujem aby sa o nej ludia dozvedeli
a ked sa chcem pustit do niecoho takehoto - tak musim vediet aky náklady budem mat na zaciatok (uz sa asi opakujem) a ze napriklad ty (vy) navstivis moju stranku, od koho (čoho) ja dostanem tie peniaze na svoj ucet za tvoju návštevu???
Ďakujem.

Zuz.
Aendy
03.07.08,08:32
pockat, podla toho co je zamer pokial je zamerom zarabanie klikanim na bannery alebo poskytovanie miesta firmam na ich prezentaciu -
v pripade ze clovek chce zarobit tym ze sedi na nete a klika na dake bannery tak to je mimo reality - cize zarobit sa tym neda - pisem o tom v inej teme treba kuknut vsetky moje prispevky - odporucam tam je podorbnejsie vysvetlenie.
a v pripade ze clvoek poskytuje priestor firmam pre ich bannery tak platia firmy za to miesto
priatelia
03.07.08,08:49
pockat, podla toho co je zamer pokial je zamerom zarabanie klikanim na bannery alebo poskytovanie miesta firmam na ich prezentaciu -
v pripade ze clovek chce zarobit tym ze sedi na nete a klika na dake bannery tak to je mimo reality - cize zarobit sa tym neda - pisem o tom v inej teme treba kuknut vsetky moje prispevky - odporucam tam je podorbnejsie vysvetlenie.
a v pripade ze clvoek poskytuje priestor firmam pre ich bannery tak platia firmy za to miesto
zámer je: vytvoriť stránku, ktorú by navštevovalo veľa ľudí - samozrejme až časom - trpezlivosť musí byť, len neviem ako reálne dostanem peniaze za to, že mi stránku navštivi kopec ľudí? - ako tu zopar ludi spomína - za 1 navstivenie co ja viem napr. 1,-Sk ak mi ju navstivi 1 000 ludí, 1 000,-Sk - kto mi to vyplatí - nebudem predsa vydavat blocky príjmove, že palko bol na mojej stránke 5 x za týzden, on mi dlzí 5 korun - je mi luto, ze mi to nikto nenapise polopate - ale ja fakt nerozumiem podstate zarabanie prostrednictvom webovej stránky.
Prosím o radu Aendy.

Ďakujem.
Zuz.
Aendy
03.07.08,08:54
Podstata podnikania na internete je:
Mas stranku na nej mas bannery - ty zarabas na tom ze palko klikol na banner ale za to ti nezaplati palko - ale firma ktora tam ten banner ma - ty im vyuctujes na konci mesiaca kolko krat tam klikol palko a vsetci ostatni - a za kazdy klik das 1Sk kliklo tam 100 palkov 1 krat , nauctujes 100 Sk - firma ti zaplati 100 Sk.
Alebo sa vykasles na palkove klikanie a nauctujes firme co ma banner daku sumu fixnu za to ze tam ten banner ma.
Aendy
03.07.08,08:58
Posielam prispevok co som pisal inde IDE O VYSVETLENIE ZE ZA TO ZE CLOVEK BUDE KLIKAT NA BANNERY AKO ZAROBKOVU CINNOST MU NIKTO ZA TO NEZAPLATI

poviem to tak ako to je - niekto raz z toho mal korunky potom povedal o tom niekomu inemu a teraz je to tak ze niekto niekedy pocul o niekom co osobne poznal toho co pocul o tom ze niekto na tom zarobil.
je to sposob ako niekoho kto dufa ze to daku korunku vynesie donutit aby klikal na reklamu a ta sa potom ukaze ako uspesna

Uzasny sposob ked uctujes za klik na stranku - napriklad das si kampan na net za klik platis 2 Sk poskytovatelovi

Ty ako ziskuchtivy cloviecik vzdelany internetom o skvelom zarobku pozries stranku a zistis tam toto:
daky zufalec ti povie ze za 5 kliknuti mas pol dolara
KLIKAS KLIKAS , MAS ZAMORENY PC KADECIM!
nedostanes nikdy nic ale poskytovatel toho reklmaneho miesta zarobi za kazdy klik 3 sk od firmy na ktory ten banner je

Tak to asi funguje fantasticky sposob ako nechat niekoho kklikat pre teba a tym ti zaraba peniaza

taky maly visit do internetovych praktik reklamnych systemov :)
priatelia
03.07.08,09:09
Podstata podnikania na internete je:
Mas stranku na nej mas bannery - ty zarabas na tom ze palko klikol na banner ale za to ti nezaplati palko - ale firma ktora tam ten banner ma - ty im vyuctujes na konci mesiaca kolko krat tam klikol palko a vsetci ostatni - a za kazdy klik das 1Sk kliklo tam 100 palkov 1 krat , nauctujes 100 Sk - firma ti zaplati 100 Sk.
Alebo sa vykasles na palkove klikanie a nauctujes firme co ma banner daku sumu fixnu za to ze tam ten banner ma.
Tak toto som chcela vedieť - ĎAKUJEM.

ktorý prípad je lepsí /viem záleží od návštevnosti, ale predsa sa pýatm, však na začiatku nikto nevie asi/
- fix alebo klikanie - lebo ak fix tak mám ešte otázku

som neznámy človek - v podstate nikto - prečo chce mať firma xy banner na mojej stránke??? - presvedcim ich ze to bude dobre, vypytam fix - napr. 10 000,-Sk - /netuším kolko to býva/ a o 2 mesiace padne do zabudnutia. - nahovorim 10 firiem - mam 100 litrov za 2 mesiace, nie?

Ďakujem.
troll
03.07.08,09:10
Akurát som chcel začať písať, ale je to presne ako píše Aendy, viac polopate sa to asi vysvetliť nedá. Proste ako keď televízia vysiela reklamu medzi ostatnými programami a suma za reklamu závisí od toho, koľko ľudí sa v daný čas na daný program pozerá. Tvoja stránka bude ako televízia, obsah, ktorý tam dáš, bude tvoje vysielanie a banner bude reklama. Alebo si to môžeš predstaviť ako reklamu v novinách a časopisoch. Je to podobné. Akurát, že na webe máš tie dve možnosti, ktoré tu už boli viackrát spomenuté. Teda buď ti firma, ktorá si dala na tvoje stránky banner, platí fixne (čím viac ľudí potom navštevuje tvoje stránky, tým viac si môžeš pýtať) alebo za každé kliknutie na reklamu umiestnenú na tvojej stránke maličkú sumu.

Na webe existujú firmy, ktoré stačí osloviť a oni sami ti nájdu reklamu na tvoju stránku. Nevýhoda je, že potom si berú časť peňazí, ktoré by si mohla dostať, keby si si reklamu zohnala sama, ale všetko niečo stojí a máš na druhej strane po starostiach. Tieto firmy dokonca často aj poskytujú hosting stránok, takže sa nemusíš potom starať ani o toto. Uvidíš, že keď budeš mať navštevované stránky s dobrým obsahom, tak sa ti aj sami budú ponúkať. Dôležitý je preto hlavne obsah, ktorý musíš vymyslieť, aby si prilákala mnoho ľudí. Zarábanie príde až potom. Samozrejme, že môžeš aj predávať obsah stránok, to závisí od toho, či máš čo predať. Potom ti platia aj užívatelia len za samotné prezeranie tvojich stránok. Preto sa sústreď na obsah! Tak ako povedali aj mnohí predo mnou.
Aendy
03.07.08,09:13
troll - dakujem za podporu

najlepsie urobit daku stranku kde su nahe celebrity a mas navstevnost, lenze skoda ze tych je tolko ze v googli bude na 54000000 mieste
Aendy
03.07.08,09:17
Noo hej len nie si jedina co by si chcela tymto sposobom zarobit a neviem ako velmi jednoducho presvedcis firmu ktora ma rozopocet na reklamu v milionoch aby sa rozhodli pre stranku kde bude to a to proste musis mat originalny obsah, zivy meniaci sa a ludi to musi zaujimat . a ta navstevnost prinajmensom 5000 denne co sorry ale velmi tazko dosiahnut ono to vyzera ako dobry business ale treba veidiet co tam treba a treba vytvorit stranku ktora bude mat obsah, treba ho menit , aktualizovat , pridavat dalsie a dlasie clanky, proste zivy portala to vyzaduje celeho celeho cloveka den .noc a je to really narocne
priatelia
03.07.08,09:17
Pracujes ako co Aendy? - preco toto nerobís? - robíš, nie?

Zaujímalo by ma, kolko zarobí stranka porada mesačne a medzi koľkých si to delia - koľkí na tom pracujú - asi málo, nie? sami si v podstate ľudia formujú túto stránku.
O čom bola táto stránka na začiatku???
Zoltán Kovács
03.07.08,09:18
Pracujes ako co Aendy? - preco toto nerobís? - robíš, nie?

Zaujímalo by ma, kolko zarobí stranka porada mesačne a medzi koľkých si to delia - koľkí na tom pracujú - asi málo, nie? sami si v podstate ľudia formujú túto stránku.
O čom bola táto stránka na začiatku???

Bola o tom istom ako teraz. Len postupne sa doplňuje a skvalitňuje.
Aendy
03.07.08,09:20
Este jedna vec ked ukecas 10 firiem na reklamu pre neznamy server , tak si u mna vo firme vitana ako sales manager :) nastupny plat je velmi pekny :) len tych 10 firiem
Aendy
03.07.08,09:21
PS: pre ZUZ. fakturacne udaje odoslat na mail :)
Zoltán Kovács
03.07.08,09:24
Pôvodný citát vymazaný, nakoľko išlo o samoreklamu, zo strany citovaného člena

PS: pre ZUZ. fakturacne udaje odoslat na mail :)

A za túto sebareklamu komu teraz zaplatíš?
priatelia
03.07.08,09:28
mám v podstate 2 nápady, čo by bolo asi veelmi narocne na cas. 1 by som mala v rezii vyslovene ja a tu 2 by som potrebovala spolupracovníkov. a teraz si zistujem, vsetko, co by som som potrebovala vediet k zaciatkom, tak dajte dalsie rady - dakujem vám všetkým kásne.

Zuz.
troll
03.07.08,09:31
Aendy, nie je za čo, dobre povedaná pravda sa podporí aj sama :)

Treba sa proste obzerať okolo seba, uvažovať, čo tebe samotnej na webe chýba, čo nemôžeš nájsť, počúvať ľudí a potom to skúsiť. Netreba sa veľmi báť, ak to naozaj chceš, pretože investície pre začiatok nemusia byť vysoké. Ak vieš stránku vytvoriť, tak jediné, čo budeš platiť bude hosting.

Inak programovanie stránok nie je veľmi ťažké, takže aj keby si to nevedala, existuje viacero programov, kde vyrobíš stránku podobne ako napríklad list vo Worde, ak to zoberieme extrémne.
priatelia
03.07.08,09:33
no asi mu ja šupnem zopár koruniek, hned co kliknem :o)
ale vázne - vsak ak mam zaujimavy obsah tak preco nie, nie - a kolko to činí 1 firma na stránke??
idem kuknut :o)
Aendy
03.07.08,09:36
dakujem troll,
jedna velka nevyhoda, velky informacny server s predpokladom navstevnosti je strasne narocny na cas a pokial nevies web programovat tak aj na prasulky -
a este jeden extrem na podporu milllion dolar homepage ale to je napad historicky , skoda ze nie zo slovenska ale ZUZ drzim palce a ked nieco tak obcas som tu :)
priatelia
03.07.08,09:38
Aendy, nie je za čo, dobre povedaná pravda sa podporí aj sama :)

Treba sa proste obzerať okolo seba, uvažovať, čo tebe samotnej na webe chýba, čo nemôžeš nájsť, počúvať ľudí a potom to skúsiť. Netreba sa veľmi báť, ak to naozaj chceš, pretože investície pre začiatok nemusia byť vysoké. Ak vieš stránku vytvoriť, tak jediné, čo budeš platiť bude hosting.

Inak programovanie stránok nie je veľmi ťažké, takže aj keby si to nevedala, existuje viacero programov, kde vyrobíš stránku podobne ako napríklad list vo Worde, ak to zoberieme extrémne.
programovať neviem - ja len ten nápad mám. - je to málo?

a čo zaplatím za hosting?

ďakujem - mimochodom už asi 3x ma tu vypína aby som si reštartla poradu - má chcú vyhodiť odtialto, ci co? :)
priatelia
03.07.08,09:40
dakujem troll,
jedna velka nevyhoda, velky informacny server s predpokladom navstevnosti je strasne narocny na cas a pokial nevies web programovat tak aj na prasulky -
a este jeden extrem na podporu milllion dolar homepage ale to je napad historicky , skoda ze nie zo slovenska ale ZUZ drzim palce a ked nieco tak obcas som tu :)
fíha, smith ťa odstránil alebo nahlásil?
Zoltán Kovács
03.07.08,09:43
fíha, smith ťa odstránil alebo nahlásil?

Každý člen má možnosť upravovať svoje príspevky. Tak som vymazal nevhodný obsah z citátu. ;)

Nikoho som neodstránil, a ani nenahlásil. Na odstránenie je tu admin a nie rádový členovia. Zatiaľ som ani nenahlasoval adminovi.
troll
03.07.08,09:49
programovať neviem - ja len ten nápad mám. - je to málo?

a čo zaplatím za hosting?

ďakujem - mimochodom už asi 3x ma tu vypína aby som si reštartla poradu - má chcú vyhodiť odtialto, ci co? :)

Nápad je najviac. Ak je dobrý. Programovať ani netreba, ak ide o jednoduchú stránku, tam stačí robiť v editore, ako som už písal. Ak ide o zložitý portál, tak aj tak budeš potrebovať pomoc programátora.

Za hosting zaplatíš podľa veľkosti stránky, daj si do googlu vyhľadať hosting, alebo webhosting a uvidíš. Budeš potrebovať zaplatiť aj za doménu, väčšina hostingových firiem to robí spolu, takže naozaj technické možnosti sú veľké a je to jednoduché, stačia peniažky. Pre začiatok budeš na hosting aj doménu potrebovať pár stoviek korún mesačne, trepnem 1000 SK, pretože neviem, koľko priestoru potrebuješ, zisti si sama :)
Aendy
03.07.08,09:55
smith vobec nic neurobil,
vhodne ma upozornil a som mu za to ako junior vdacny pretoze som zabudol ze netreba sa vystavovat vsade na obdiv :) ze ano

a hosting sa da zohnat za 670 Sk najlacnejsi aj s domenou a
neobmedzeny uz od 2400 Sk
priatelia
03.07.08,10:28
chápem, ja som si len srandu robila :)
tak sa ešte kuknite niekto, či také niečo ako má stránka obce Vinica - je v poho stránka /hádam to nie je reklama/ - ak hej sorry
dakujem
priatelia
03.07.08,10:35
inak pýtam sa za to lebo tú stránku robil človek, ktorého poznám a mozno by sme sa vedeli dohodnúť - ak je to blud, tak . . .

ďakujem za rady a názory - inak malo by to úplne iný charakter - než ma úplne zrušíte - len tak na obecnú stránku, či je to v pohode.
troll
03.07.08,10:49
Dizajn stránky je celkom v poriadku, na obecnú stránku je to celkom dobré, keď uvážime, že mnoho obcí nemá žiadne stránky. Zdá sa mi to aj celkom prehľadné, ale to je len môj názor.

Skús si trebárs nakresliť na papier, ako by mali obrazovky vyzerať, pomôže to tebe aj programátorovi.
priatelia
03.07.08,11:18
Dizajn stránky je celkom v poriadku, na obecnú stránku je to celkom dobré, keď uvážime, že mnoho obcí nemá žiadne stránky. Zdá sa mi to aj celkom prehľadné, ale to je len môj názor.

Skús si trebárs nakresliť na papier, ako by mali obrazovky vyzerať, pomôže to tebe aj programátorovi.
Ďakujem troll, takže by vedel asi čosi dobré vyrobiť chalan, hej?
a to platí, že niekto mi spravi stranku a ja si potom chcem uz sama doplnat urcite veci, kecy atd - teda spravovat samotnu stránku???
troll
03.07.08,11:40
No ten, kto to vyrobil, by vedel niečo podobné určite spraviť :)
A to, ako budú vyriešené ďalšie úpravy na stránke, si musíš vyriešiť s ním. Určite to s ním preber, na všetko sa ho opýtaj, neboj sa žiadať čokoľvek, on ťa určite usmerní, čo sa dá a čo nie. Teoreticky všetko čo píšeš, sa samozrejme dá, závisí to od toho, ako to je spravené.
Aendy
03.07.08,13:34
Osobne odporucam naucit sa zaklady z nejakej mudrej knizocky je ich na trhu dost . podla toho aky program budes na manazovanie pouzivat, vsetko co potrebujes na jedhnoduche spustenie tych stranok sa naucis tam a postupne do toho vojdes, ide o to aby si aspon ciastocne tomu rozumela ak chces to sama spravovat, ale v samej krase su to len tabulky a obrazky a texty, co potrebujes zvladat , neviem ci mozem napisat - ale aj office obsahuje jeden takyto editor a na tvoje potreby a zaciatky je fajn si myslim.
priatelia
04.07.08,05:50
Ved to, n a trhu je ich dosť a keď niekto nevidí do toho, nevie, čo je dobré - môžeš poradiť? - ak je to reklama, tak posli prosím SS.
Zaujímalo by ma ešte čosi takéto:
je stránka (konkrétne maďarská) - je o tom aby sa tam prihlasovalo coraz viac ľudí - nielen kuklo, prihlásilo.
dám do do príkladu "opkecu" - kým nie som prihlásená, len si pozeram co tam je tak platím za navstívenie, kolkokrát vstupim, ak sa ja registrujem - za mna zarabaju za kazde moje prihlásenie - alebo za kazde 1 vyplnenie profilu, fotky atd? alebo ked si pozeram niekoho iný profil ja platim aj za to? - ci iba ked klinkem na reklamu - lebo to teda urcite nerobím.
ďakujem za rady
Aendy
04.07.08,07:42
potrebovala by si vediet daky program na to spracovavanie?
neviem ako si na tom s anglictinou ale co tak frontstránka? alebo si daj do vyhladaca ze free webpage editor - na download.com daco bude ale vacsinou je to anglicky
Aendy
04.07.08,07:48
zdravicko, no k tej druhej otazke neviem co presne myslis. ale skusim daco k tomu vysvetlit:

Ak si mozes pozerat obsah len ako prihlaseny uzivatel - tak tym ten poskytovatel tej stranky vie kolko aktivnych uzivatelov ma - cize moze napisat do svojho letaku ked pponukne firme reklamu ze ma ja neviem 100 000 aktivnych uzivatelov, tym oni mozu rozposlat nejaku reklamu, pretoze predpokladam ze take nieco maju v podmienkach pouzivania.
Preto sa tam registrujes a oni ziskavaju prehlad co tam robis, a posielaju ti dake reklamy - podla veku, pohlavia, a pod.

No a oni zarabaju bud na tom ze kliknes na reklamu alebo uctuje fixne poplatok za reklamu firme ako som pisal predtym, ze je na ich serveri s takym a takym poctom uzivatelov.

a to ze si pozeras fotky inych alebo profily tak na tom nikto nezaraba, ved nie je na com , ze ano
priatelia
04.07.08,07:58
potrebovala by si vediet daky program na to spracovavanie?
neviem ako si na tom s anglictinou ale co tak frontstránka? alebo si daj do vyhladaca ze free webpage editor - na download.com daco bude ale vacsinou je to anglicky
jasné, anglina a počítače - to mi pred X rokmi tĺkli rodičia do hlavy, že to je istá budúcnosť - vraveli jazyky a počítače.
skúsim pozrieť - dakujem aendy.
bolo by hlúpe keby ma cosi také odradilo.
priatelia
04.07.08,08:01
zdravicko, no k tej druhej otazke neviem co presne myslis. ale skusim daco k tomu vysvetlit:

Ak si mozes pozerat obsah len ako prihlaseny uzivatel - tak tym ten poskytovatel tej stranky vie kolko aktivnych uzivatelov ma - cize moze napisat do svojho letaku ked pponukne firme reklamu ze ma ja neviem 100 000 aktivnych uzivatelov, tym oni mozu rozposlat nejaku reklamu, pretoze predpokladam ze take nieco maju v podmienkach pouzivania.
Preto sa tam registrujes a oni ziskavaju prehlad co tam robis, a posielaju ti dake reklamy - podla veku, pohlavia, a pod.

No a oni zarabaju bud na tom ze kliknes na reklamu alebo uctuje fixne poplatok za reklamu firme ako som pisal predtym, ze je na ich serveri s takym a takym poctom uzivatelov.

a to ze si pozeras fotky inych alebo profily tak na tom nikto nezaraba, ved nie je na com , ze ano
takže nakoniec sme zase pritom, že bez bannerov nezarobím, hej? je jedno, že by mi navštevovali stránku - bez reklám, aj tak nezarobím, správne?
troll
04.07.08,09:09
Buď potrebuješ reklamy alebo obsah, ktorý budeš predávať. Napríklad budeš tam mať články, za ktorých prečítanie ti bude niekto najprv musieť poslať nejakú sumu.... preto som stále hovoril o obsahu a nielen ja.

Ak potrebuješ editor na vytvorenie webstránky, tak napríklad editor Nvu má aj slovenskú verziu.... skús pozrieť na ich stránku. A je to freeware, takže čo viac môžeš chcieť... Pre začiatok a rýchle vytvorenie jednoduchej stránky ti určite bude stačiť.
priatelia
04.07.08,10:14
Ďakujem troll.