Luna
26.06.08,13:06
Štatutár jednoosobovej s.r.o chce založiť ďalšiu jednoosobovú s.r.o. V obidvoch s.r.o je predmet činnosti maloobchod,veľkoobchod,obidve s.r.o. sa budú zaoberať tou istou činnosť, budú závislé na sebe.
Rada by som poznala váš názor asi ako bude reagovať živnostenský,daňový úrad a obchodný register.

Ďakujem.
plavčík
26.06.08,11:14
[quote=Luna;763017]Štatutár jednoosobovej s.r.o chce založiť ďalšiu jednoosobovú s.r.o. V obidvoch s.r.o je predmet činnosti maloobchod,veľkoobchod,obidve s.r.o. sa budú zaoberať tou istou činnosť, budú závislé na sebe.
Rada by som poznala váš názor asi ako bude reagovať živnostenský,daňový úrad a obchodný register.




No myslím si, že to nie je nikde zakázané......:cool:
zalobaba
26.06.08,11:22
Štatutár jednoosobovej s.r.o chce založiť ďalšiu jednoosobovú s.r.o. V obidvoch s.r.o je predmet činnosti maloobchod,veľkoobchod,obidve s.r.o. sa budú zaoberať tou istou činnosť, budú závislé na sebe.
Rada by som poznala váš názor asi ako bude reagovať živnostenský,daňový úrad a obchodný register.

Ďakujem.

Nastane nasledovná reakcia:
Živnostenský úrad - vydá živnostenské listy
Obchodný register - zapíše spoíločnosť
Daňový úrad - zaregistruje spoločnosť a pridelí DIČ

Dôležité je iba to, aby táto osoba v zmysle Obchodného zákonníka, nebola jediným spoločníkom vo viac ako troch spoločnostiach na území SR. O identickom predmete podnikania nie je v OZ žiadna zmienka.
:rolleyes: