flower
26.06.08,15:37
Dobrý deň poraďáci,
prosím o radu. Mám sa možnosť zamestnať na dohodu počas letných prázdnin. Prosím poraďte na čo si mám pri podpísaní dohody dať pozor. Ide o zahraničného zamestnávateľa /talian/, mala by som kontrolovať vyrobené súčiastky /káble vsunuté do dajakej súčiastky - ide o automobilový priemysel/ Ak som na dohodu, možem mať za kontrolu určitú zodpovednosť?
A neviem ani aký plat sa v tejto oblasti pohybuje.
Ďakujem za skorú odpoveď. Jana:)
medvedik21
29.06.08,12:20
Ahoj Janka,
pracujem v automobilovom priemysle dva roky. Čo sa týka zodpovednosti za svoju prácu, tú máš v každom zamestnaní, postihy za spôsobenú škodu (napr. na výrobku, na ktorom pracuješ) bývajú rôzne od finančných po výpoveď, ale to len zriedka, hlavne ak sa daný komponent dostane ku zákazníkovi a on ho reklamuje, a tiež záleží na rozsahu škody. Druhá vec, je to čo máš napísané na zmluve, bez zmluvy sa do ničoho nepúšťaj. Tretia je či Ťa zamestnáva samotná firma v ktorej budeš pracovať, alebo externá firma, personálna agentúra a podobne. V každom prípade to musíš mať na papieri.
tetrisss
29.06.08,13:07
Ahoj Janka,
pracujem v automobilovom priemysle dva roky. Čo sa týka zodpovednosti za svoju prácu, tú máš v každom zamestnaní, postihy za spôsobenú škodu (napr. na výrobku, na ktorom pracuješ) bývajú rôzne od finančných po výpoveď, ale to len zriedka, hlavne ak sa daný komponent dostane ku zákazníkovi a on ho reklamuje, a tiež záleží na rozsahu škody. Druhá vec, je to čo máš napísané na zmluve, bez zmluvy sa do ničoho nepúšťaj. Tretia je či Ťa zamestnáva samotná firma v ktorej budeš pracovať, alebo externá firma, personálna agentúra a podobne. V každom prípade to musíš mať na papieri.

A hlavne si treba ten papier, co podpises, dokladne precitat. Samozrejme, pred podpisom.
flower
29.06.08,17:24
Ďakujem medvedík,
samozrejme, že si to musím dôkladne všetko prečítať, len som chcela zistiť aj finančné ohodnotenie napr. koľko sa pohybuje hodinová mzda alebo mesačná. Ešte raz díky.