Anna1974
26.06.08,21:53
Kúpila som klimatizáciu do svojho bytu, boli mi ju aj odborne zapojiť a spojazdniť, všetko je relatívne v poriadku, len vyskytol sa jeden problém,že ten montér vyviedol hadicu cez ktorú vyteká, vlastne troška kvapká voda von z balkona. Kedže ju dal najprv dopredu, tak som ju ohla do boku, pretože ľudia majú vpredu cez balkon zavesené prádlo, ale ani tak som sa nevyhla nespokojnosti mojich susedov, pretože im vadí tá voda, hlavne na prízemí na balkon im to ide dovnútra, a ja bývam na 6.poschodí. Nevie mi niekto poradiť, ako máte vy vyriešenú túto záležitosť?? Nemám žiadne skúsenosti s používaním a na tú firmu,ktorá mi to montovala, sa moc nechcem zase znova obrátiť, pretože som dosť aj zaplatila za montáž na moj vkus, bolo to 4 m trubiek a platila som 5 000,- Sk. Myslím si,že je to dosť. Čo si o tom myslíte?
Za každý nápad a názor vopred ďakujem.
Meggi 1
26.06.08,21:22
Anna, ja by som sa určite obrátila na tú firmu, ktorá ti tú klimatizáciu montovala, a to v rámci reklamácie. Navyše by som to urobila o to viac, že si za to zaplatila, ako hovoríš, dosť veľa. Seriózna firma by ti to mala opraviť bezplatne ako reklamáciu.
VladoaKatka
27.06.08,03:24
Kúpila som klimatizáciu do svojho bytu, boli mi ju aj odborne zapojiť a spojazdniť, všetko je relatívne v poriadku, len vyskytol sa jeden problém,že ten montér vyviedol hadicu cez ktorú vyteká, vlastne troška kvapká voda von z balkona. Kedže ju dal najprv dopredu, tak som ju ohla do boku, pretože ľudia majú vpredu cez balkon zavesené prádlo, ale ani tak som sa nevyhla nespokojnosti mojich susedov, pretože im vadí tá voda, hlavne na prízemí na balkon im to ide dovnútra, a ja bývam na 6.poschodí. Nevie mi niekto poradiť, ako máte vy vyriešenú túto záležitosť?? Nemám žiadne skúsenosti s používaním a na tú firmu,ktorá mi to montovala, sa moc nechcem zase znova obrátiť, pretože som dosť aj zaplatila za montáž na moj vkus, bolo to 4 m trubiek a platila som 5 000,- Sk. Myslím si,že je to dosť. Čo si o tom myslíte?
Za každý nápad a názor vopred ďakujem.

Klímu máš namontovanú správne,tam neni čo reklamovať, len by si mala ten odvod vody nasmerovať do nejakej nádoby a to pravidelne vyprázdňovať tým sa vyhneš nepríjemnostiam a nedorozumeniam medzi susedmi.
elaine
14.07.08,21:42
ak je v blizkosti vedenie hromozvodu treba tu odkvapovu hadicu az k tomu predlzit (pokial by to nebolo daleko od balkona) a pripojit k tomu aby voda(kondenzat) mohla stekat dole bez problemov.
mladymuz
15.07.08,03:13
alebo to skusit vypustit do sifonu do kupelne resp. kuchyne. Podla toho, co bude najblizsie. Ta trubka plastova nemoze stat vela.
ludo_centrum
15.07.08,04:52
Ak si tam zavesíš nejakú nádobu, tak buď ju zavesíš na trubky a môžeš spôsobiť ich deformáciu atď... Alebo to pripevníš na fasádu a zase je to zásah navyše.

Teda nevidno presne riešenie ako to máš urobené, ale podľa toho čo píšeš by som to oprel o omietku domu. Snáď tá omietka nepadne vplyvom tých pár kvapiek na ňu. Možno tam ale vytvoríš nejaký stalagnit :D a budete mať ešte aj turistov na obhliadku domu s týmito úkazm.
A od bleskozvodov radšej pokoj a držať sa ďalej ;)
Leila2006
15.07.08,05:10
Teda nevidno presne riešenie ako to máš urobené, ale podľa toho čo píšeš by som to oprel o omietku domu. Snáď tá omietka nepadne vplyvom tých pár kvapiek na ňu. Možno tam ale vytvoríš nejaký stalagnit :D a budete mať ešte aj turistov na obhliadku domu s týmito úkazm.
;)
No, neviem, či by si to takto riešil, pokiaľ by išlo o tvoj vlastný dom povedzme s novou fasádou.:D
ludo_centrum
15.07.08,06:09
No, neviem, či by si to takto riešil, pokiaľ by išlo o tvoj vlastný dom povedzme s novou fasádou.:D

Nevidím nikde napísané či je nová, alebo stará tá omietka.
Nech je ale akákoľvek, ak píše, že "vlastne troška kvapká voda von z balkona", tak by to mohlo ísť aj na omietku ;).

Je ale pravda, že podľa výkonu sa počet kvapiek líši :-)

Ale z toho, ako to popísala, o tých trošku kvapká, tak by som to dal na omietku.

A okrem iného, ak máš novú omietku tak sa jej dážď vyhýba? :D
Omietky sú odolné voči vode (zvyčajne), obzvlášť, keď sú nové :cool:.

Ale na toto mala autorka myslieť pred montážou klimatizácie prípadne to konzultovať o možných riešeniach s montážnou firmou. Takto to vyzerá, keď sa robí len preto, aby sa to urobilo ...