rimoslav
27.06.08,08:16
Dobry den, zaujimalo by ma ako to je s uzatvaranim pracovnych zmluv. V pripade ak su vo firme traja konatelia, pricom jeden z nich je opravneny konat samostatne a zvysni dvaja len spolocne(podla spolocenskej zmluvy)...moze platne za zamestnavatela uzatvorit pracovnu zmluvu aj jeden z tych dvoch konatelov(ktori su inak opraveni konat len spolocne)? Nemohol by to potom neskor zamestnanec nejako napadnut? Alebo by bolo potrebne dostat do stanov firmy (sro) opravnenie kazdeho z konatelov samostatne uzatvorit pracovnu zmluvu so zamestnancom?
Za Vase rady vopred dakujem
Braňo
27.06.08,06:26
Právne platná je až s podpisom druhého.
Martin Mocko
27.06.08,07:07
Dobry den, zaujimalo by ma ako to je s uzatvaranim pracovnych zmluv. V pripade ak su vo firme traja konatelia, pricom jeden z nich je opravneny konat samostatne a zvysni dvaja len spolocne(podla spolocenskej zmluvy)...moze platne za zamestnavatela uzatvorit pracovnu zmluvu aj jeden z tych dvoch konatelov(ktori su inak opraveni konat len spolocne)? Nemohol by to potom neskor zamestnanec nejako napadnut? Alebo by bolo potrebne dostat do stanov firmy (sro) opravnenie kazdeho z konatelov samostatne uzatvorit pracovnu zmluvu so zamestnancom?
Za Vase rady vopred dakujem

Ako Braňo píše...musíš postupovať podľa práv schválených vlanou hromadou a zapísaných v OR. Pokiaľ podpisuje prvý - stačí jeden podpis. Pokiaľ zostávajúci dvaja - musia podpísať obidvaja.
rimoslav
27.06.08,08:09
Dakujem za radu. A je teda mozne zakotvit do stanov, vylucne pre pripad pracovnych zmluv, moznost tej dvojice konatelov uzatvarat taketo zmluvy aj samostatne?(najma z dovodu casovej vytazenosti kazdeho z konatelov)
mladymuz
27.06.08,08:20
podla mojho nazoru ziadne stanovy nenahradia takyto postup. Nahradit by to mala plna moc toho druheho konatela podpisana pred notarom vylucne na konkretny ukon "podpisovanie prac. zmluv, dodatkov, rozvazovanie prac. pomerov"