eha
27.06.08,07:58
Ahojte chcem sa spýtať: firma sa zaoberá výrobou časopisu, na ktoré má nejaké náklady, ktoré účtujeme na 5xx účty, keď je časopis vyrobený zaradíme ho na 123/6xx. Začne predaj, ale na konci nám zostanú nejaké ks nepredané a tiez zostatok na 123...čo s tým zostatkom, dať to ako nedaňové náklady???
Ďakujem
Vladimír Ozimý
27.06.08,06:12
a prečo je to nepredané??? Z titulu že je to po termíne ktorého sa to týka...? Ja by som to bral tak ak vyslovene nedôjde ku škode tak by som to účtoval na 548 - daňový výdavok
eha
27.06.08,06:41
áno z toho dôvodu, časopis vychádza každý týždeň a vždy ku koncu predaja (čo je koniec týždňa) a stiahnu sa nepredané výtlačky....takže daňový výdavok a na 548???
Vladimír Ozimý
27.06.08,06:52
áno z toho dôvodu, časopis vychádza každý týždeň a vždy ku koncu predaja (čo je koniec týždňa) a stiahnu sa nepredané výtlačky....takže daňový výdavok a na 548???

vychádzam z toho že v praxi sa toto bežne stáva z liekmi po expirácii...tie sa účtujú na 548 - daňový...ale myslím že by sa nič nestalo ak by ste o tom účtovali aj na 501 - ale keďže nedochádza k spotrebe vidím lepšie účet 548 - samozrejme daňový výdavok je preukázateľne vynaložený na dosiahnutie zdaniteľných príjmov. Takže musíte aj preukázať čo ste s tými novinami urobili t.j. že ste ich stiahli s obehu a čo potom pálite ich predáte do zberu???