varka
27.06.08,13:26
Dobrý den, hľadám firmu / odborníka na zaškolenie účtovania zákazkovej výroby, príp. so skúsenosťami s účtovaním developerských projektov
dakujem:rolleyes:
Šadar
21.08.08,11:53
co konkretne potrebujes vediet
jamima
05.09.08,06:31
Dobrý deň , pripájam sa aj ja. Tiež účtujem developerov , potrebujem si preveriť nasledovné . Spoločnosť účtuje o nedokončenej výrobe , v mesiaci jún prebehla kolaudácia domu , teraz prišla mi fa strážnu službu , ktorú som doteraz bežne zahŕňala do nedokončenej výroby /účty 121/611 /. Môžem ju zahrnúť aj teraz po kolaudácii? Vďaka za pomoc.
Petra29
06.09.08,06:17
Dobrý deň , pripájam sa aj ja. Tiež účtujem developerov , potrebujem si preveriť nasledovné . Spoločnosť účtuje o nedokončenej výrobe , v mesiaci jún prebehla kolaudácia domu , teraz prišla mi fa strážnu službu , ktorú som doteraz bežne zahŕňala do nedokončenej výroby /účty 121/611 /. Môžem ju zahrnúť aj teraz po kolaudácii? Vďaka za pomoc.
Účtovala si priebežne o nedok.výrobe, nielen ku konca roka? Už si ju "vyskladnila"? /611/121/
Ak áno, ja by som Fa za strážnu službu zaúčtovala už len cez 518.Doplňujem svoju odpoveď: myslím, že aj keď si nedončenú stavbu už vyskladnila, fa za strážnu službu zaúčtuj 121/611 a vyskladni 611/121. Takto budú na účte 121 prírastky zásob vlastnej výroby ocenené vlastnými nákladmi v skutočnej výške.