AlenkaPP
28.06.08,09:19
Som v plnom invalidnom dochodku s postihnutim nad 75%. a invalidny dôchodok je jediným zdrojom môjho prijmu, som slobodná. Ako sa dá zastavit exekúcia na môj invalidný dôchodok na ktorú dal návrh úrad prace a sociálnych vecí na zaplatenie pohladavky ktorá vznikla počas súdneho konania o zvýšenie výživného pre maloleté dieťa podaného vo februáry 94 a skončného jún 2000. Počas tohto obdobia socialny úrad mi doplácal do výšky životného minima. Po právoplatnosti rozsudku Sociálny úrad urobil vyúčtovanie kde vykázal, že výživné na malolete dieťa vo výške 3600 sk a rodinné prídavky vo výške 620 sk prevyšovali výšku životného minima pre dieťa a matku a preto matke nepatrí žiadna sociálna dávka i ked v tom čase bola riadne evidovaná na úrade práce a bola dlhodobo práceneschopná a preto dávka, ktorej rozdiel spočíval vo zvýšenom výživnom zo 600 na 3600 musí byť vrátená. A ako rodine v hmotnej núdzi bol priznaný príspevok na bývanie vo výške 418 sk ktorý bol vyplácaný len do augusta 2001. Odvtedy až do apríla 2002 kedy mi sociálna poisťovna zacala vyplácat invalidny dochodok náš príjem pozostával už iba z výživného a rodinných prídavkov na dieťa. Takže v podstate som nevysúdila zlepšenie pre moje dieťa ale peniaze na svoje žitie a štát tým pádom na mojej osobe nie prerobil ale ušetril nakoľko mali zato, že maloleté dieťa je povinné živiť matku so svojho výživného. Pohladávku voči mojej osobe vyčíslili na 135 000 a po zásahu prezidentskej kancelárie bol znížený na 78 000 a na túto sumu bola nariadená exekúcia a plus aj na trovy exekútora vo výške 22 000. Ako mám dokázať že táto exekúcia je neopravnená alebo čo mám podniknúť na jej zastavenie ved invalidný dôchodok mám nízky 6749sk a za dvojizbový malometrážny byt ktorý obývam platím 5259sk, teraz nemam z čoho žiť a čo potom, stanem sa bezdomovkynou.


Dakujem