imichal
28.06.08,11:14
Chcel by som vediet co vsetko budem potrebovat na zacatie stavby rodinneho domu v dedine do 150m2?
Ake povolenia?
Pozemok uz mam.
AndrejG
28.06.08,09:35
Stavebne povolenie. Hlavne ale potrebujes projekt.

Okrem toho treba na zacatie stavby peniaze, nervy, peniaze, nervy, peniaze a este poriadne pevne nervy.
martina2907
28.06.08,10:42
Nepoculi ste o tom, ze by sa malo udajne zrusit stavebne povolenie pre stavby do 150m2? Aj mna by to docela zaujimalo. Este predtym sa informuj, za akych podmienok resp.obmedzeni je mozne na tvojom pozemku stavat.
NInive
28.06.08,11:11
martina2907- Osobne dúfam, že stavebné povolenie bude musieť mať každý. Neviem si predstaviť, čo by pri prijatí tohto nezmyslu bolo. Nie každý dnes rešpektuje stavebný zákon, ale pri tomo by to už bola anarchia. Koho táto hlúposť vlastne napadla? Ľudia si neuvedomujú, akú slučku by si tým sami na krku utiahli. Je to návrat späť, kedy sa stavalo ako sa chcelo a s výsledkami sa podaktorí boríme dodnes..............
martina2907
28.06.08,13:51
Pytala som sa len, pretoze som to pocula od viacerych ludi a neviem, ci je to pravda. Tiez by sa mi to zdalo cudne....
AndrejG
28.06.08,14:41
martina2907- Osobne dúfam, že stavebné povolenie bude musieť mať každý. Neviem si predstaviť, čo by pri prijatí tohto nezmyslu bolo. Nie každý dnes rešpektuje stavebný zákon, ale pri tomo by to už bola anarchia. Koho táto hlúposť vlastne napadla? Ľudia si neuvedomujú, akú slučku by si tým sami na krku utiahli. Je to návrat späť, kedy sa stavalo ako sa chcelo a s výsledkami sa podaktorí boríme dodnes..............

Bude to trochu inak, nemal by to byt problem. Napriklad bude lokalita s rodinnymi domami a bude povolene tam stavat iba rodinne domy bez toho aby bol niektory 2-3x taky vysoky ako ostatne, proste bude tam nejaka linia. A ked tu dodrzis, bude trvat vybavenie povolenia kratko, ma to tusim robit priamo architekt na urade v nejakom zrychlenom konani. Takze nebude to tak, ze niekto si povie, ze postavi mrakodrap medzi rodinnymi domami a nebude potrebovat povolenie.
NInive
28.06.08,16:09
A čo vzdialenosti od domov? Rovnaké ako teraz? Ako bude ošetrené konanie voči susedom? A čo ostatné drobné stavby? Je jedna vec niečo dať do médií a niečo iné právne to ošetriť. Viem, že ani teraz to nebýva bez problémov, len koľko detailov sa nepodchytí a tie škody už nikto nenapraví. A čo dodatočné zmeny v projekte. Myslím, že podaktorí by začali stavať domy s plochou 150m2 a skončili s plochou 220m2. Neverím, že by sa to nedalo dodatočnou akože prístavbou.
AndrejG
28.06.08,17:35
Susedia uz teraz nemaju co toho kecat, ked to splna pravne nalezitosti, iba zbytocne natahuju konanie. Podla mna ked sa dodrzia pravidla dane obcou, na susedov netreba brat ohlad. Samozrejme tie pravidla musia byt urobene tak, aby nikto nemohol postavit dom, ktory bude suseda zjavne obmedzovat.

Podla mna osetrit to nieje problem a co sa tyka zmien, za to by trebalo dat konecne prisne tresty ako zburanie tej casti navyse a po par exemplarnych burackach by s tym nebol problem.
IgyPop
30.06.08,06:24
Presne neviem, ale myslím, ze ten zákon nepresiel. Inak stavba má potom prejst nejakým auditom a to zadarmo tiez urcite nebude.
inkamia
29.07.08,08:08
Chcel by som vediet co vsetko budem potrebovat na zacatie stavby rodinneho domu v dedine do 150m2?
Ake povolenia?
Pozemok uz mam.


Ešte raz by som chcela rozvinúť túto tému, bo tiež ideme stavať /pozemok a projekt máme vybraný/ a treba sa niekde posunúť...či zájsť najprv na obecný úrad,alebo stavebný a aké tam veci potrebujú. Ďakujem
.mimotemy a ešte podotázka, keď máme na pozemku, na ktorom chceme stavať /vedená ako záhrada/ ovocné stromy a chceme ich vyrúbať, treba oboznámiť/dať žiadosť o výrube aj obecný úrad. ???Ď.
Gabi03
29.07.08,08:16
Ešte raz by som chcela rozvinúť túto tému, bo tiež ideme stavať /pozemok a projekt máme vybraný/ a treba sa niekde posunúť...či zájsť najprv na obecný úrad,alebo stavebný a aké tam veci potrebujú. Ďakujem
.mimotemy a ešte podotázka, keď máme na pozemku, na ktorom chceme stavať /vedená ako záhrada/ ovocné stromy a chceme ich vyrúbať, treba oboznámiť/dať žiadosť o výrube aj obecný úrad. ???Ď.

Ak už máte projekt, choďte na stavebný úrad (obecný úrad) a vypýtajte si zoznam dokumentov, ktoré treba k stavebnému povoleniu. Nie všade je to rovnaké. Potom môžeš začať vybavovať povolenia a potvrdenia od rôznych orgánov. Ak stavebný pozemok je vedený ako záhrada, budete potrebovať aj súhlas s pozemkovým fondom o vyňatie tejto záhrady a určenie ako stavebného pozemku (asi moje výrazy nie sú najsprávnejšie, ale snáď je to pochopiteľné). O akomkoľvek výrube stromu je povinnosť žiadať o povolenie obecný úrad. Ten Vám podá aj ďalšie požiadavky súvisiace s tým.
Zoltán Kovács
29.07.08,08:25
Mal som parcelu vedenú ako záhrada, v intraviláne. Nepotreboval som preklasifikovanie.

Stromi som vyruboval bez povolenia. ;) Ale pssst....
inkamia
29.07.08,09:52
Ďakujem Gabi a Smith:) aj ja som počula, že netreba preklasifikovavať túto záhradu na stavebný pozemok, že sa to automaticky prevedie, ak dostaneme stavebné povolenie, na tú časť, kde bude stavba...ved uvidíme.
S tým výrubom sa radšej spýtam na obecnom úrade, bo v okolí je veľa ľudí, čo pozorujú, kde sa čo šuchne:D a nemajú čo robiť/nemyslím susedov/, a bežali by ihneď na OU nahlasovať;), resp. popýtať sa, čo sa deje natom pozemku. Veď na dedine je to tak a hlavne tam kde je len cca 300 obyvateľov:)...ale je tam zasa fajn, tak si nesťažujem:D
svedia
10.08.08,19:23
Ahojte.. poradte, kupujeme pozemok na stavbu rod. domu. Na liste vlastníctva je napísané
druh pozemku: trvalé trávne porasty.
spôsob využitia: pozemky lúk a pasienkov trvalo porastené trávami.
umiestnenie pozemku: Pozemok je umiestnený v zastavanom území obce.
Chcem opýtať je to v poriadku na stavebné povolenie?
matkoo9
11.08.08,06:28
Skus si vypytaj od obce uzemnoplanovaciu informaciu i normativa na dom
focus3ccd
11.08.08,07:07
Hlavne peniaze, ak mas tie zaplatis cloveka a ty sa o nic nestaras....
svedia
11.08.08,19:26
Dnes som bola dať žiadosť na MU tlačivo, či sa tam môže stavať, že sa mi vyjadria písomne ale neviem do kedy? majú na to čas. Takže musím čakať. A až potm kupovať. ďakujem za odpovede.