Lukáš Šramo
28.06.08,16:23
Dobrý deň

Chcel by som sa spýtať na poskytnutie živnostenského prípevku na podnikanie pre fizycké osoby ktoré nie su zapisané ešte na úrade práce a vykonávajú svoju štúdijnú činnosť.

Je možné tento príspevok poskytnúť aj takýmto osobám?

Za odpovede vopred ďakujem.
veronikasad
28.06.08,14:26
Dobrý deň

Chcel by som sa spýtať na poskytnutie živnostenského prípevku na podnikanie pre fizycké osoby ktoré nie su zapisané ešte na úrade práce a vykonávajú svoju štúdijnú činnosť.

Je možné tento príspevok poskytnúť aj takýmto osobám?

Za odpovede vopred ďakujem.
Ak máš na mysli príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť, tento je možné poskytnúť len uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade práce.
Študent denného štúdia nemôže byť uchádzačom o zamestnanie, teda nemá nárok na tento druh príspevku
Lukáš Šramo
28.06.08,14:31
Tak ze student si vybavi zivnost vsetky formality bude podnikat ako ten ktory je len podnikatel a nema pravo na zivnostensky prispevok?
To su zakony :D
veronikasad
28.06.08,14:33
Tak ze student si vybavi zivnost vsetky formality bude podnikat ako ten ktory je len podnikatel a nema pravo na zivnostensky prispevok?
To su zakony :D
živnosť si môže vybaviť každý občan, na príspevok od štátu má však nárok len nezamestnaný uchádzač o zamestnanie, evidovaný na úrade práce, ako som písala vyššie
Lukáš Šramo
28.06.08,14:49
Je mozne poziadat este o iny druh prispevku na podnikatelsku cinnost?
veronikasad
28.06.08,14:52
Je mozne poziadat este o iny druh prispevku na podnikatelsku cinnost?
V akej oblasti chceš podnikať ?
Lukáš Šramo
28.06.08,14:55
V oblasti predaja výpočtovej techniky (počítačové zostavy a komponenty).
veronikasad
28.06.08,14:59
V oblasti predaja výpočtovej techniky (počítačové zostavy a komponenty).
Mala som na mysli projekty pre malých a stredných podnikateľov z eurofondov. Skús pogoogliť, ale na túto oblasť činnosti sa asi neposkytujú... Informácie ti poskytnú aj na úrade práce
M-Tinka
28.06.08,19:33
živnosť si môže vybaviť každý občan, na príspevok od štátu má však nárok len nezamestnaný uchádzač o zamestnanie, evidovaný na úrade práce, ako som písala vyššie
Dosť ma zaujala vaša téma...chcela by som sa opýtať, ako dlho musím byť evidovaná na urade práce ak chcem požiadať o finančný príspevok a aj na výšku tohto príspevku. A ide o nenávratný príspevok?
Lukáš Šramo
28.06.08,20:40
uz to tu bolo vypisovane milion krat a je toho plny net ak pouzijes google tak najdes presne to co potrebujes a nemusis vytvarat dalsiu otazku ktora uz bola mnoho krat zodpovedana :)

Za pochopenie dakujem.
M-Tinka
29.06.08,06:51
uz to tu bolo vypisovane milion krat a je toho plny net ak pouzijes google tak najdes presne to co potrebujes a nemusis vytvarat dalsiu otazku ktora uz bola mnoho krat zodpovedana :)

Za pochopenie dakujem.
Prepáčte
priatelia
30.06.08,12:03
Dosť ma zaujala vaša téma...chcela by som sa opýtať, ako dlho musím byť evidovaná na urade práce ak chcem požiadať o finančný príspevok a aj na výšku tohto príspevku. A ide o nenávratný príspevok?
zaleží od miesta, kde ste evidovaná, evidovaná musíte byť podľa nového minim. 3 mesiace - sumu si najdete na nete alebo Vám povedia aj na ÚPSVaR v mieste bydliska.
veronikasad
30.06.08,12:16
Dosť ma zaujala vaša téma...chcela by som sa opýtať, ako dlho musím byť evidovaná na urade práce ak chcem požiadať o finančný príspevok a aj na výšku tohto príspevku. A ide o nenávratný príspevok?
od 1.5.08 je doba evidencie na úrade práce min. 3 mesiace.
ostatné inofrmácie nájdeš tu :

http://www.porada.sk/756992-post110.html
veronikasad
30.06.08,12:33
Prepáčte
M-Tinka, Lukášova poznámka nepatrí tebe, to je jeho reakcia, keď som mu doporučila, aby si o eurofondoch pohľadal cez google...
chrustik2710
03.07.08,20:06
Jasne bežne. Ak chces žiadať o NFP, tak nemusiš byť evidovaná na urade. Musíš mať len vlastný kapitál.Takže to znamená, že NFP dostane len ten kto ma prachy. Bežní ľudia nemajú nárok...
antiny
16.07.08,09:12
teraz je to 3 mesiace aby si dostala tú zníženu do 70.tisíc a ak viac ako 6 mesiacov tak je aj dotácia vyššia
rominobo
13.08.08,19:48
Musíš byť v evidencii na úrade práce 3 mesiace.Až potom môžeš požiadať o príspevok na začatie podnikania.