pepa78
28.06.08,18:46
Zdravím Vás poraďáci,
môj problém je asi ojedinelý a vznikol mojou nezodpovednosťou...

V roku 2001 som si založil živnosť, ktorú som ale následne nevyužíval. Súčastne som bol aj od roku 2001 trvalo zamestnaný, odvody a všetko tým súvisiace za mňa hradil zamestnávateľ a aj daňové priznania robil on.

Momentálne chcem dať všetko do poriadku a živnosť zrušiť. Hrozia mi nejaké sankcie zo sociálky, zdravotnej alebo zo živnostenského úradu ? Podotýkam, že na sociálke a ani zdravotnej som sa nenahlasoval...

Ďakujem za informácie...
Zoltán Kovács
28.06.08,17:11
Zdravím Vás poraďáci,
môj problém je asi ojedinelý a vznikol mojou nezodpovednosťou...

V roku 2001 som si založil živnosť, ktorú som ale následne nevyužíval. Súčastne som bol aj od roku 2001 trvalo zamestnaný, odvody a všetko tým súvisiace za mňa hradil zamestnávateľ a aj daňové priznania robil on.

Momentálne chcem dať všetko do poriadku a živnosť zrušiť. Hrozia mi nejaké sankcie zo sociálky, zdravotnej alebo zo živnostenského úradu ? Podotýkam, že na sociálke a ani zdravotnej som sa nenahlasoval...

Ďakujem za informácie...

Tak od r. 2005 si mal povinnosť podávať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a do SP posielať každý rok výpis z daňového priznania.
pepa78
28.06.08,17:46
Pekne...aj tieto veci za mna robil zamestnavatel...okrem toho vypisu do SP...pojdem to zrusit a uvidim, kde vsade sa budem musiet nabonzovat...