ZUZANAzNR
29.06.08,08:12
Zdravím.
Prosím vás o radu.
Chcela by som darovať peniaze svojim rodinným príslušníkom (matka, babka, ujo, bratranci). Vie mi niekto poskytnúť vzor takejto darovacej zmluvy? Ešte stále nepodliehajú dary zdaneniu? Potrebujem tento môj problém vyriešiť čo najskôr.
Ďakujem
amakov
29.06.08,07:03
a je vôbec potrebná darovacia zmluva, mne by sa zdalo trápne keď niekomu chcem niečo darovať a hlavne mame a blízkym aby som im to dávala s darovacou zmluvou, určite by som nespisovala žiadnu darovaciu zmluvu;)
ZUZANAzNR
29.06.08,07:12
Ale tu nejde o šupky. Ja chcem darovať milióny a to potrebujem správne ošetriť hlavne pred daňovým úradom.
endrju
29.06.08,07:34
Ale tu nejde o šupky. Ja chcem darovať milióny a to potrebujem správne ošetriť hlavne pred daňovým úradom.
Kto chce darovať milióny, má azda pár tisíc na to, aby mohol záležitosť diskrétne vyriešiť s pomocou ľudí s príslušnou kvalifikáciou a nemusí riešiť takéto citlivé otázky cez internetové fórum. ;)
ZUZANAzNR
29.06.08,07:40
Ale ja nemám milióny. Ide o to, že som predala pozemok.... Oficiálne bol môj, ale rodinná dohoda bola iná, pretože ide viac-menej o dedičstvo po dedovi. Pozemok musel byť z istých dôvodov prepísaný na mňa. Proste potrebujem len darovaciu zmluvu akou by som to mohla darovať.
Pepa
29.06.08,08:26
a je vôbec potrebná darovacia zmluva, mne by sa zdalo trápne keď niekomu chcem niečo darovať a hlavne mame a blízkym aby som im to dávala s darovacou zmluvou, určite by som nespisovala žiadnu darovaciu zmluvu;)
Neberiem ti tvoj názor, ale ja tvrdím - všetko treba dať na papier. Tu nejde o to či je to trápne alebo nie. Môže prísť k sporom v rodine a potom som zvedavá, ako bude obdarovaný dokazovať že dostal dar, ktorý napr. nie je predmetom BSM.
Ale toto je mimotemy zadávateľka chce vzor darovacej zmluvy.
abel
29.06.08,09:05
Pozri si stránku vzory a zákony, je tam darovacia zmluva na nehnuteľnosť, ale určite si ju prispôsobíš aj pre seba
http://vaza.sk/Vzory/Ob%E8ianske_pr%E1vo/Darovacia_zmluva_na_nehnute%BEnos%9D.html
ZUZANAzNR
29.06.08,14:02
díky, ale túto som aj ja videla a neviem, ako ju prerobiť na peniaze bez toho, aby to znelo divne.... ale aj tak díky
JankaO
29.06.08,15:01
Zdravím.
Prosím vás o radu.
Vie mi niekto poskytnúť vzor takejto darovacej zmluvy?
Ďakujem


Napríklad aj takúto:
ZUZANAzNR
29.06.08,15:18
VEEEEĽĽĽMMMIIIII pekne Ďakujem....