medvedik21
29.06.08,13:13
V blízkej dobe by som si chcela zakúpiť kvalitnú digitálnu zrkadlovku. Pracujem s dig. fotoaparátom Olympus C760UZ a už mi nestačí, no so zrkadlovkami nemám skúsenosti, takisto s príslušenstvom. Vedel by mi niekto poradiť niečo vybrať? Prípadne odporučiť stránku, ktorá by mi pomohla? Ďakujem.
rickman
05.07.08,17:52
Predpokladam, ze ti nestaci kvoli objektivu.
Mam moznost fotit s E-500, dokonca aj s dlhym objektivom, ale zrkadlovkam neviem prist na chut. Asi od nich chcem vela :). No pokial sa s nimi naucis pracovat (clony, uzavierka, iso, ...), tak budes vediet robit uzasne fotky. Pokial si bola s Olympusom spokojna, tak sa zo zaciatku zameraj na tuto znacku pri vybere niecoho noveho.

Skus pre zaciatok toto: http://sk.wikipedia.org/wiki/Digitálna_zrkadlovka

A najlepsie urobis, ak si nejaku vyskusas. Mozno najdes taky obchod, ktory ti bude vediet vyhoviet aj v tomto smere.
medvedik21
05.07.08,18:49
Predpokladam, ze ti nestaci kvoli objektivu.
Mam moznost fotit s E-500, dokonca aj s dlhym objektivom, ale zrkadlovkam neviem prist na chut. Asi od nich chcem vela :). No pokial sa s nimi naucis pracovat (clony, uzavierka, iso, ...), tak budes vediet robit uzasne fotky. Pokial si bola s Olympusom spokojna, tak sa zo zaciatku zameraj na tuto znacku pri vybere niecoho noveho.

Skus pre zaciatok toto: http://sk.wikipedia.org/wiki/Digitálna_zrkadlovka (http://sk.wikipedia.org/wiki/Digit%C3%A1lna_zrkadlovka)

A najlepsie urobis, ak si nejaku vyskusas. Mozno najdes taky obchod, ktory ti bude vediet vyhoviet aj v tomto smere.

Ďakujem. Naštudujem a uvidím. Niesom si istá, či je Olympus vo výrobe fotoaparátov až tak ďaleko. Neviem, keď pozerám fotografie vo fórach, zdajú sa mi najlepšie tie, čo sú fotené Nikonom alebo Canonom a tých je strašne veľa druhov. Ďakujem Ti za adresu na tú stránku :)
rickman
06.07.08,15:30
Ďakujem. Naštudujem a uvidím. Niesom si istá, či je Olympus vo výrobe fotoaparátov až tak ďaleko. Neviem, keď pozerám fotografie vo fórach, zdajú sa mi najlepšie tie, čo sú fotené Nikonom alebo Canonom a tých je strašne veľa druhov. Ďakujem Ti za adresu na tú stránku :)

Zalezi od konkretneho typu. Pri digitalnych kompaktoch som videl od Sony aj najlepsiu ale aj najhorsiu fotku.


Niesom si istá, či je Olympus vo výrobe fotoaparátov až tak ďaleko.
To nemyslis vazne :).
bachor
28.08.08,03:25
Ahoj, aj ja mam podobry problem ako ty. Taktiez by som chcel vymenit moj stary Olympus sa digitalnu zrkadlovku. Podarilo sa ti nieco vybrat? Mne bolo doporucene, aby som kupoval zrkadlvku so snimacom CMOS. Myslim, ze ju ma Canon.
mpca
28.08.08,05:22
Ahoj, aj ja mam podobry problem ako ty. Taktiez by som chcel vymenit moj stary Olympus sa digitalnu zrkadlovku. Podarilo sa ti nieco vybrat? Mne bolo doporucene, aby som kupoval zrkadlvku so snimacom CMOS. Myslim, ze ju ma Canon.
C/L MOS senzory maju Olympus, Nikon a Canon...
Keby ste trochu špecifikovali napr. cenu alebo "značku", prípadne čo od toho foťáku vyžadujete môžem pomôcť z výberom.
Zrkadlovka pre "amatéra" je vhodá napr: Canon EOS 1000 (Pentax...)
Pre poloprofesionála: Nikon D 700
Pre profesionála: Canon EOS1-Ds MARK III


Zrkadloviek je asi DSLR je dokopy asi 60. Staci si len vybrat. ;)
bachor
28.08.08,07:14
Uvazujem nad zrkadlovkou Canon EOS 350D alebo 450D. A co od toho ocakavam? Mam Olympus Camedia, na ktorom mi prekaza dlhe zaostrovanie a taktiez neschopnost robenia makro fotiek. Je tam sice moznost makro, ale nic moc. Vraj so zrakadlovkami su kvalitnejsie fotky. Nikdy som s nimi nefotil, takze presne ani neviem, do coho idem. Ak by som sa rozhodol pre zrkadlovku, je tam moznost aj nejakeho automatickeho zaostrovania? Dalej by ma zaujimalo, co znamenaju cisla na objektivoch, aku maju pre mna ako amatera vypovedaciu schopnost. Zatial dakujem.
JUST SK s.r.o
28.08.08,11:16
Canon EOS 350 a 400 sú zrkadlovky určené pre začínajúcich fotografov. Čo sa týka samotného zaostrovania režimu makro a samotnej kvality snímkov, najviac záleží od objektívu a nie od fotoaparátu. Telo môže byť aj staršie, napr. Canon EOS 300 D, ale keď je kvalitný objektív, dobrou svetelnosťou, (napr. f 2,8) a kvalitnými sklami, pri správnom nastavení fotoaparátu fotky budú kvalitné.
Čo sa týka samotnej značky, jednoznačne vedie Canon a Nikon, alebo prípadne môže byť aj Pentax. (Kvalita, univerzálnosť a príslušenstvo) Ostatný výrobcovia sú v porovnaní len garážoví majstri. Len veľké "HALÓ" okolo reklamy, ale " skutek utek"!
Plne súhlasím s PMCA.
rickman
28.08.08,11:56
Ostatný výrobcovia sú v porovnaní len garážoví majstri.

S týmto sa súhlasiť jednoducho nedá.
liveman1
28.08.08,12:22
Stačí mať dosť peňazí, potom už nie je problém čo vybrať.
medvedik21
01.09.08,08:48
Ďakujem Vám všetkým, už mám vybrané :). Po dlhých úvahách som sa rozhodla pre Canon EOS 450D a setový objektív 18-55mm + ešte jeden objektív podľa potrieb, ďalej statív, fotobrašnu atď. Samozrejme netreba zabudnúť ani na polarizačný filter;). Za tú dobu som si už čo to naštudovala a myslím že toto je pre mňa akurát ;).
helicka
26.01.11,17:55
ahoj nahodou som našla tieto príspevky,kedže aj my stojíme pred podobným problémom/výmena digifot.za zrkadlovku/ ako ty pred pár rokmi,chcem sa ťa opýtať či si so svojím výberom spokojný,dakujem za odpoved Helka
mikella
03.08.12,22:15
chcem sa opýtať či ste spokojný po dobe s výberom ja uvažujem najd canon eos 550d plus tie objektív 18-55 naštudovala som o clone takže určite dokupim ešte niečo budem potrebovat a načo je treba viac objektívov sory za blbú otazku ale este sa v tom nevyznam
arizona
04.08.12,07:14
chcem sa opýtať či ste spokojný po dobe s výberom ja uvažujem najd canon eos 550d plus tie objektív 18-55 naštudovala som o clone takže určite dokupim ešte niečo budem potrebovat a načo je treba viac objektívov sory za blbú otazku ale este sa v tom nevyznam
Na bezne fotenie ti vystaci aj setovy 18-55 objektiv. Nastaveni mas aj pri nom dost.
Viac objektivov a doplnkov potrebuju "fajnsmekri", ktory sa foteniu venuju aktivne. Napr. iny objektiv potrebuju na fotenie sportu,iny na fotenie makro atd.
Ak potrebujes fotit iba pre vlastnu potrebu,tak ti ako laikovi postaci aj 18-55.Pri spravnom nastaveni urobi tiez pekne fotky.