zhv
29.06.08,15:25
Zistila som na paprike v skleníku mám vošky,kúpila som pirimor,no neviem či môžem v týchto horúčavách robiť postrek.? Aký prípravok je najlepší,paprika je v kvete a začínajú sa robiť aj malé papriky.
Manual
29.06.08,13:29
Zistila som na paprike v skleníku mám vošky,kúpila som pirimor,no neviem či môžem v týchto horúčavách robiť postrek.? Aký prípravok je najlepší,paprika je v kvete a začínajú sa robiť aj malé papriky.
V podstate všetky, ktoré sú odporúčané. Ak je takto teplo, postrek treba robiť neskoro večer a pridať tiež zmáčadlo Agrovital, zvýši sa účinnosť postreku. Len pri kúpe postreku, treba sledovať kedy bol balený, aby bol zaručený dobrý účinok.
A hlavne striekaj zospodu na listy, tam kde sú vošky.
beba13
30.06.08,15:40
Aj ja som objavila na paprike v záhrade vošky, ale boli tam zároveň aj lienky, ktoré ich požierajú takže som to nechala na prírodu, a tiež by som nemohla oberať papriku ktorá je už dosť veľká. Na každom korienku boli 2-3 lienky tak sa im snád podari ich zlikvidovať skôr ako oni zničia papriku.
danka1707
30.06.08,16:07
ja som mala takisto vošky na paprike a nechcela som ju už striekať, lebo už má veľké plody, tak som večer vo fóliovniku v keramickej mise zapálila tabak, zavrela fóliovnik a nechala dymiť. Ráno som ho otvorila a celkom v pohode popadali.
zhv
30.06.08,16:47
Ja som to včera postriekala no stále sú tam.Totižto už včera ich bolo dosť.Môžem zopakovať postrek aj dnes?Mám umývať listy?
zhv
30.06.08,17:47
Prosím?
dalida
30.06.08,19:06
Je na trhu aj prípravok BIOOL - biologický prípravok proti škodcom, nie je potrebné dodržiavať žiadnu ochrannú lehotu.
arizona
30.06.08,20:03
Ja mám v sude s vodou žíhľavu.Síce to "smrdí jak bront", ale zatiaľ nemám ani v skleníku, ani v záhrade. Musím si zaklopať:D
Manual
01.07.08,04:10
Ja som to včera postriekala no stále sú tam.Totižto už včera ich bolo dosť.Môžem zopakovať postrek aj dnes?Mám umývať listy?
Ano zopakuj cca za 2-3 dni, možno dovtedy padnú. Ak nie, tak striekaj iným druhom napr. Karate 2 ml/10 litr.
zahradnik1
03.07.08,06:10
Najlepší je postrek z vyluhovaného tabaku.
beba13
03.07.08,11:33
Tak som dnes bola skontrolovať papriku a predstavte si tie lienky si švihli už tam nie sú žiadne vošky, neverila som že to zvládnu, len sa bojím aby sa neodsťahovali od nás ked už nebudú mať čo požierať.
legolas
03.07.08,18:21
Zistila som na paprike v skleníku mám vošky,kúpila som pirimor,no neviem či môžem v týchto horúčavách robiť postrek.? Aký prípravok je najlepší,paprika je v kvete a začínajú sa robiť aj malé papriky.

Samozrejme že môžeš urobiť postrek Pirimorom,lemže ho urob večer keď už nie je tak horúco, alebo skoro ráno, nič sa paprike nestane. Pirimor je dobrý postrek:)
pasivnyprijem
19.06.12,20:56
peter2523
30.08.12,07:52
s tou vodou polievas alebo ich odplasi ten smrad? :)