morena1
29.06.08,20:33
Spolu s manželom sme 14 rokov .Byvali sme u mojich rodičov v samostatnom byte. Teraz sa odstahoval k svojim rodičom že sa chce rozviest.Pre mna nepochopitelnych pričin .Zobral si svoje veci ani neviem v akej hodnote motorky a udice .Dalej zobral stavebne sporenie v hodnote 200000Sk mne nechal 10-14 ročne elektrospotrebice chladnicka už ide na čestne slovo
zariadenie bytu sa da tiež velmi lahko spočitat dalej auto ktoreho hodnota je 70000 Sk.spolu s dcerou nam nechal naučte 15000Sk mesačne bude prispievat na dceru 3000 a 1000 jej bude davat na sporenie Jeho zakladny plat je 30000 SK .Moj prijem je 4000 Sk pretože som doma a opatrujem chorich rodičov.chcela by som poprosit o radu ako mam postupovat či mam dat žiadost o rozvod sama alebo čakat kym ju da manžel dakujem
arizona
30.06.08,11:33
Morena1, to či máš dať žiadosť o rozvod je dosť zvláštna otázka,na ktorú Ti asi nik nevie dať odpoveď. Na to si musíte odpovedať jedine Ty a Tvoj manžel. Nikto tretí nepozná vaše súkromie a situáciu okolo.

Aj keď nie si rozvedená,ale nebývaš v spol. domácnosti s manželom,môžeš požiadať sociálku o pomoc, kde Ti budú vedieť poradiť, na čo máš nárok, príp.Ti pomôžu spísať žiadosť na súd o vyplácanie alimentov, či iného príspevku . Veľa šťastia v Tvojom ťažkom rozhodovaní.
Jara
30.06.08,12:05
Trošku čudný postoj k životu, milá Morena1. Manžel odišiel a ty nevieš prečo ? To ste si nepotrebovali nájsť čas, aby si vedela dôvod odchodu? No a tak nezodpovedne sa hneď pýtaš, či máš dať žiadosť ty, alebo čakať či ju dá manžel. Uvedom si, že rozvod je strašne ťažké obdobie v živote človeka. Nepoznám ťa, ale myslím, že problémy je treba riešiť zodpovednejšie. Niekedy je potrebné pristupiť aj ku kompromisu... Veď máte dieťa. Ju to tiež poznačí. Finančné otázky sa dajú riešiť aj inak, to rozvod vôbec nevyrieši. Možno Ti je ťažko, ale najprv porozmýšľaj, veď 14 rokov ste boli spolu. Čo sa stalo, že chceš robiť takéto radikálne riešenie? Táto odpoveď mi chýba. Skúsili ste problémy riešiť? Možno odišiel vyvetrať hlavu a vráti sa...