shaarka
30.06.08,07:50
ahojte,
viem, ze tato tema tu uz bola rozoberana, ale potrebujem aktualnu informaciu, pretoze na personalnom oddeleni mi pani povedala, ze narok na volno nemam. Pretoze to nie je zaktovene v kolektivnej zmluve. A tak som pozerala v zakonniku prace, a tam je odpoved pozitivna - narok mam.
Tak mam alebo nemam?
Personalistka zavadza? Preco by to robila?
Alebo sa prac. volno vztahuje len na niektore zamestnania?

dik za odpovede...
Tweety
30.06.08,05:55
ahojte,
viem, ze tato tema tu uz bola rozoberana, ale potrebujem aktualnu informaciu, pretoze na personalnom oddeleni mi pani povedala, ze narok na volno nemam. Pretoze to nie je zaktovene v kolektivnej zmluve. A tak som pozerala v zakonniku prace, a tam je odpoved pozitivna - narok mam.
Tak mam alebo nemam?
Personalistka zavadza? Preco by to robila?
Alebo sa prac. volno vztahuje len na niektore zamestnania?

dik za odpovede...
§ 141 ZP odst. 2. písm.e
svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe
VERONIKA6
30.06.08,05:55
ahojte,
viem, ze tato tema tu uz bola rozoberana, ale potrebujem aktualnu informaciu, pretoze na personalnom oddeleni mi pani povedala, ze narok na volno nemam. Pretoze to nie je zaktovene v kolektivnej zmluve. A tak som pozerala v zakonniku prace, a tam je odpoved pozitivna - narok mam.
Tak mam alebo nemam?
Personalistka zavadza? Preco by to robila?
Alebo sa prac. volno vztahuje len na niektore zamestnania?

dik za odpovede...
Na platené voľno máš nárok iba v tom prípade, keby sa sobáš konal v piatok.
shaarka
30.06.08,05:58
mne to je v podstate jedno, ci s nahradou mzdy, alebo nie... Ale mam malo dovolenky, takze len potrebujem vediet, ci mam narok na volno. Ten jeden den by mi pomohol.
Takze mam narok?
Mam podat ziadost?

dakovala...
Tweety
30.06.08,06:01
mne to je v podstate jedno, ci s nahradou mzdy, alebo nie... Ale mam malo dovolenky, takze len potrebujem vediet, ci mam narok na volno. Ten jeden den by mi pomohol.
Takze mam narok?
Mam podat ziadost?

dakovala...
Ak sa dohodneš so zamestnáv. , tak môžeš dosť voľno bez náhrady mzdy.
shaarka
30.06.08,06:04
aha. Tak dohadovat sa s nim nebudem, asi sa nikomu nechce vymyslat, papierovat a overovat a bohviecoeste... Myslela som si, ze to bude jednoduchsie.
Dakujem
a pjekny den.

drzte palce, nech nam v sobotu neprsi (5.7.), lebo mame obrad vonku... :)
Tweety
30.06.08,06:05
aha. Tak dohadovat sa s nim nebudem, asi sa nikomu nechce vymyslat, papierovat a overovat a bohviecoeste... Myslela som si, ze to bude jednoduchsie.
Dakujem
a pjekny den.

drzte palce, nech nam v sobotu neprsi (5.7.), lebo mame obrad vonku... :)
Držím palce a veľa šťastia.:)
VERONIKA6
30.06.08,06:06
aha. Tak dohadovat sa s nim nebudem, asi sa nikomu nechce vymyslat, papierovat a overovat a bohviecoeste... Myslela som si, ze to bude jednoduchsie.
Dakujem
a pjekny den.

drzte palce, nech nam v sobotu neprsi (5.7.), lebo mame obrad vonku... :)
Tak veľa šťastia a nenechaj si pokaziť ten najkrajší deň v živote jediným dňom voľna od zamestnávateľa.
shaarka
30.06.08,06:10
dakujem, ste zlatiiii