patka.bn
30.06.08,08:22
Ahojte vsetci, mam dost velky problem, prosim Vas je niekto ochotny a schopny narychlo mi pomoct vypisat danove priznanie typu B, ktore robim danovnikovi - zivnostnikovi v Nemecku? Mal odklad dodnes a vcera si spomenul:mad::o:mee:

Velmi pekne prosim - nie som schopna vsetky tie tlaciva prelozit a pytat sa konkretneho cloveka, za ktoreho danove priznanie robim - nejde.

Dakujem a dufam, ze sa niekto zlutuje.
hanelie
30.06.08,06:37
aká je konkrétna otázka?
patka.bn
30.06.08,07:09
Dakujem.

Otazok je viac, ale zacnem postupne - mam potvrdenie od danoveho uradu v nemecku samozrejme v nemcine a potrebovala by som poradit v nasledovnom:

- mam list s nazvom Veranlagung (co som si prelozila ako zdanenie), kde je napisane

Die Nachzahlung beträgt: Einkommensteuer 2.339 EUR
Solidaritätszuschlag 128,65 EUR
Gewerbesteuer 0 EUR

Neviem teraz ci to mam brat ako oznamenie alebo ci ide o vycislenie dlznych sum, alebo nieco podobne. V tom by som ako prvom chcela poprosit o radu. Dakujem.

Kedze som este nikdy taketo danove priznanie nerobila, chcela by som sa spytat z coho mam vlastne vychadzat a ako sa to ma v jednotlivych riadkoch doplnat - viem, ze je to nadlho, preto dakujem za kazdu minutku casu, ktoru mi niekto venuje

kedze ma prijmy zo zivnosti mam za to, ze by som to mala vyplnat v danovom priznania B v riadkoch urcenych v tabulke pre zivnost, ale v tychto papieroch, ktore mam z nemecka mam uvedene - prijmy zo zivnosti 18.654 EUR - ide o to, ze v pripade slovenska si moze zivnostnik uplatnit 40% vydavky - tu evidentne uplatnene nie je nic a ja mam za to, ze by som mala postupovat podla toho, ako to bolo vyplnene v nemecku, cize vydavky nula. Spravne?

Lenze okrem toho tu mam tlacivo nazvane Umsatzsteuererklärung - cize mam za to, ze toto je vlastne to danove priznanie, kde je uvedene v kolonke Bemessungsgrundlage ohne Umsatzsteuer - co si myslim, ze su ciste prijmy suma 114.502 EUR a dalej su tam riadky Unentgeltliche Wertabgaben, Sonstige Leistungen nach §3... Umsätze zum ermässigten Steuersatz a tam je zas 7% sadzba dalsie sumy - teraz neviem, ci je potrebne to scitat, alebo to mam jednoducho len brat ako vysvetlenie sumy v prvom riadku, kde je uvedeny cisty prijem.

Neviem, mozno by bolo jednoduchsie to nascanovat a zaslat ak by bol na to cas, myslim ty ak mas cas.

Neviem si s tym rady, takze dakujem za kazdu pomoc
Braňo
30.06.08,07:23
patka.bn
30.06.08,07:30
Dakujem, tak tam si ozrejmim to, v ktorych kolonkach ide o mzdu, lenze mne ide o to, ze ja nemam potvrdenie, ale ja mam danove priznanie z nemecka, nakolko danovnik je zivnostnik s DIC v nemecku, cize tam podal danove priznanie a ja dnes za neho musim podat danove priznanie na slovensku. Preto mi nie je dost jasne, ako sa vysporiadam s tymi prijmami zo zivnosti. Kedze metodu vynatia som uz robila, tak samozrejme ok, ale ako to dopisem do tych koloniek nasho priznania....neviem sa uz domotat tak, aby mi stale nevychadzal nedoplatok dane - zrejme by mali vsetky tie prijmy patrit do vynatia, ale ked ich dam do tabulky zivnosti, tak mi stale vychadza vysoky nedoplatok
patka.bn
30.06.08,10:30
Velmi pekne vas prosim, nikto mi nepomoze?
patka.bn
30.06.08,14:00
naozaj sa nikto neodvazi pomoct mi v tejto veci? Neviem, ci som pisala nezrozumitelne a to vas odradilo ale naozaj prosim o pomoc.

Pomoooooooc.

Dakujem
AnnaK
30.06.08,14:58
Asi sa ozývam neskoro, ale až teraz som sa dostala k internetu. Ja som tiež robila DP živnostníkovi s príjmami z Nemecka s termínom podania 30. jún 2008. Sama neviem, či som ho urobila dobre, ale on mi poslal všetky faktúry (telefón,materiál,PHL), faktúry za svoje výkony. Poistné si platí na Slovensku. Ja som všetko poúčtovala podľa našich zákonov, vyplnila som priznanie typu B (príjmy a výdavky zo živnosti). Na riadku 69 je uvedený základ dane. Z tohoto riadku iba 35 Sk boli úroky z účtu, ktorý má vedený v SLSP, takže celú sumu z riadku 69 zníženú iba o 35 Sk som uviedla do riadku 79 - vyňaté príjmy a daň mi vyšla nula. Ale podotýkam, postup vyplnenia DP je správny (vypĺňala som ho na internete drsr.sk), ale neviem, či som postupovala správne pri vyčíslení príjmov a výdavkov. Prehľad z Nemecka obsahoval napr. medzi výdavkami aj výdavky na osobnú spotrebu, návštevu rodiny, a pod. Tiež by mi pomohlo, keby sa niekto vyznal v tejto problematike. Veľa sa už popísalo o príjmoch zo zamestnanania v Nemecku, ale o príjmoch zo živnosti nič.