veja79
30.06.08,09:11
Potrebujem poradiť- aký je rozdiel medzi potničkami a alergiou na jedlo?
Mám 6 mes syna a vyhodili sa mu v týchto teplách plecká hrudníček tak hore medzi pleckami a aj chrbátik v úrovni pleciek. Sú to také suché drobučké mierne vyvýšené červené vyrážočky. Teraz po 3 dňoch - nič som mu nedávala zbledli ale ostali také bezfarebné vyvýšené. Neviem riadne diagnostikovať ani potničky lebo mudra nám na 2 rôzne prejavy povedala že potničky- aj vyrážočka s ako keby pľuzgierikom čo sa potom zasuší aj iba také červené drobné suché.
A alergia na jedlo som myslela že zmizne rýchlo- raz som si omylom odpila z miešaného nápoja s jahodami a malému sa osypalo bruško tiež takými červenými drobnými vyrážočkami ale nie vystúpenými a za pol dňa boli preč.
Ako teda rozoznám potničky od alergického výsevu?
Čo mu na to dať?
bea
30.06.08,11:01
Veru neviem, ale posúvam, snáď Ti to niekto bude predsa vedieť povedať :-)
veja79
01.07.08,11:15
Naozaj nikto nevie rozdiel medzi potničkami a alergiou z jedla?Alebo aspoň čo rýchlejšie zmizne?
LubicaN
02.07.08,03:52
Naozaj nikto nevie rozdiel medzi potničkami a alergiou z jedla?Alebo aspoň čo rýchlejšie zmizne?

Moja, ťažko povedať či je to alergia alebo len potničky. Nikto z nás to nevidí, necíti na omak...

Moja dcérka (o čosi staršia) má čosi podobné na krku a chrbátiku, a spraví sa jej to keď silou mocou chce mať vlásky rozpustené...teda u nás je to zo spotenia. Ja by som malému postihnuté miesto umývala častejšie ako zvyčajne, všímala si správanie (či nie je nesvoj, mrzutý - môže svrbieť...vtedy je dobré nasadiť fenistil kvapky alebo postihnuté miesto natrieť fenistil gelom). Pokožku by som natrela nejakým jemným telovým mliečkom (tiež sledovala reakciu - niektoré vyzerajú "priateľsky" ale na vyrážkach štípu).
Kristína
02.07.08,04:15
Fakt ťažko povedať. Mám alergiu na určité druhy potravín, ale u mňa sa to prejavuje úplne inak.
Mackovka
02.07.08,05:00
Naozaj nikto nevie rozdiel medzi potničkami a alergiou z jedla?Alebo aspoň čo rýchlejšie zmizne?
Stretávam sa s podobným problémom - ale nie u dieťaťa. Vyzeralo to fakt ako potničky. Boli sme na alergológii ale základné alergologické testy boli negatívne. Môžem povedať, že sprvoti to boli nenápadné vyrážky ako koprivka ale časom sa to zhoršuje - postihuje väčšie miesto a viac to svrbí. Alergologička nás poslala na kožné. Tá to jednoznačne uzavrela - dala protialergické lieky a zatiaľ je pokoj. Dufam, ze to vydrží. Pekný deň.