berry
30.06.08,10:24
pekný deň
SZČO prerušila živnosť k 30.06.2008 . A teraz čo s účtovníctvom?
za prenájom kancelárii (zúčtovacie obdobie 01.06.2008 až 30.06.2008) mi príde fa až tak okolo 10.07.A je tam veľa takýchto nákladov, ktoré mi prídu až po 30.6. a pritom súvisia ešte s mesiacom jún pp. ešte skôr. Môžem to dať normálne ešte do nákladov?
A čo s DPH ktorá sa bude tiež platiť až po termíne prerušenia živnosti?

mimotemy
Bola som sa spýtať priamo na DÚ, ale milé pani pracovníčky buď mi nevedeli povedať, alebo ma odkázali na oddelenie kontroly, kde po 45 minútach čakania ma to prestalo baviť, tak som odišla. (pritom z poza dverí sa ozýval smiech a rozoberali niečo o pracích práškoch a na moje klopanie mi odkázali , že mám počkať:mad:)
Tak pozdravujem......
Zoltán Kovács
30.06.08,11:01
K dátumu prerušenie živnosti treba urobiť mimoriadnú závierku. A potom aplikovať § 17 zákona o dani z príjmov. Teda príjmy a výdavky, ktoré nastanú po prerušení živnosti v DP budú uvedené na riadkoch 40 a 41.
Jana Acsová
30.06.08,11:08
Postupovať budete podľa toho, či živnosť bude obnovená do termínu na podanie daňového priznania za kalendárny rok 2008 alebo nie. Na túto tému je tu veľa tém ... najmä pred termínom na podávanie DP. Keď si zadáte vyhľadávanie, nájdete odpovede na všetky otázky. Na stránke DRSR je aj pokyn k tejto problematike.