Baronka666
30.06.08,10:41
Dobrý deň!
Potrebovala by som radu.V auguste cestujeme na dovolenku do Grécka a prechádzame Bulharskom.Len nedávno som sa náhodou dozvedela ,že pri ceste cez Bulharsko aj deti mladšie ako 5 rokov potrebujú svoj vlastný pas.
Informácie sa ale dosť rozchádzajú,niektorí mi tvrdia,že táto povinnosť bola už zrušená,že teraz už stačí mať deti len zapísané v pase rodiča.
Ako to vlastne je?Má s tým niekto vlastnú skúsenosť???
Vopred srdečná vďaka!!!
ruci
30.06.08,08:57
mas mylnu informaciu, deti do 5 rokov mozu mat vlastny pas, no nemusia a to v tomto pripade:
§ 2 ods. 3 zakona c. 647/2007
Občan mladší ako päť rokov môže vycestovať do zahraničia bez vlastného cestovného dokladu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom doklade je zapísaný.
ruci
30.06.08,08:59
jaj az teraz som si vsimla, ze ty sa pytas na prechod bulharskom, sorry tak to neviem
ruci
30.06.08,09:03
podla stranky nasho ministerstva zahr. veci:
Občan SR mladší ako 5 rokov smie vstúpiť na územie BR bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný, a to aj vtedy, ak cestovný doklad rodiča nie je opatrený fotografiou dieťaťa. Deti do 5 rokov musia opustiť krajinu v sprievode rodiča, v ktorého cestovnom pase sú zapísané.
http://www.foreign.gov.sk/App/WCM/main.nsf?Open
alaya1
30.06.08,09:14
Ja by som sa urcite ionformovala na pasovom oddeleni policajneho zboru, tak by som mala 100% info, urcite nie je prijemne, byt vratena z letiska.Pripadne hranice, to si ani neviem, predstavit.