adulique
30.06.08,11:59
Dobry den,

prosim Vas o radu. Zamestnanec pracoval od 1.6-5.6. Potom uz bol do konca mesiaca PN. Chcela by som sa spytat ako je to s nahradou mzdy. Aku cast mu mam hradit a aku dlhu dobu. Je to tak, ze casom zacina hradit PN socialka? Potom by ma zaujimali odvody za neho ake mam hradit. Mesacnu mzdu ma 9000 Skk. Vyzera to, ze ostane na PN par mesiacov. Ake odvody budem za neho platit potom ked mu bude platit nemocenske socialka? A v akej vyske? Dakujem za reakcie :)
drobeceva
30.06.08,10:13
Dobry den,

prosim Vas o radu. Zamestnanec pracoval od 1.6-5.6. Potom uz bol do konca mesiaca PN. Chcela by som sa spytat ako je to s nahradou mzdy. Aku cast mu mam hradit a aku dlhu dobu. Je to tak, ze casom zacina hradit PN socialka? Potom by ma zaujimali odvody za neho ake mam hradit. Mesacnu mzdu ma 9000 Skk. Vyzera to, ze ostane na PN par mesiacov. Ake odvody budem za neho platit potom ked mu bude platit nemocenske socialka? A v akej vyske? Dakujem za reakcie :)
Vypočítaš mu mzdu od 1.-5.6. - z toho platíš odvody,
prvých 10 dní platíš náhradu príjmu, od 11. dňa postupuješ PN na SP - do ukončenia PN platí sociálka/aj keď to bude niekoľko mesiacov/.
rodina1
30.06.08,10:28
Vypočítaš mu mzdu od 1.-5.6. - z toho platíš odvody,
prvých 10 dní platíš náhradu príjmu, od 11. dňa postupuješ PN na SP - do ukončenia PN platí sociálka/aj keď to bude niekoľko mesiacov/.
Ešte by som chcela doplniť, že zamestnanca treba odhlásiť z príslušnej ZP na tlačive "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdr.poistenie". Po skončení PN ho zase treba prihlásiť na príslušnej ZP na tom istom tlačive.
drobeceva
30.06.08,10:33
Ešte by som chcela doplniť, že zamestnanca treba odhlásiť z príslušnej ZP na tlačive "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdr.poistenie". Po skončení PN ho zase treba prihlásiť na príslušnej ZP na tom istom tlačive.
To beriem ako samozrejmosť, každý začiatok a koniec PN sa hlási na ZP.
Stina
30.06.08,10:36
Na uvedenom tlačive hlásiš príslušnej ZP zmenu platiteľa poisného - nejedná sa o odhlásenie a prihlásenie. Oznámenie posielaš do 8 dní odo dňa skončenia mesiaca v ktorom začala PN (resp. skončila PN).
MarcelkaT
30.06.08,10:40
PN mu hradiš 10 dní, a to 3 dní 25%, 7 dní 55%, potom už SP kde to nahlásiš. Do ZP nahlásiš zmenu na tlač. "Oznámenie platiteľa...."
adulique
30.06.08,11:30
Akym sposobom sa to hlasi na SP? Dakujem za odpovede... o ZP som tiez netusila.
drobeceva
30.06.08,11:37
Akym sposobom sa to hlasi na SP? Dakujem za odpovede... o ZP som tiez netusila.
Na SP doručíš Žiadosť o nemocenské /časť II./+ Potvrdenie zamestnávateľa o z-covi na účely uplatnenia nároku na ND/
Baťuška
30.06.08,16:14
Posiela sa hlásenie do SP, keď je začiatok a ukončenie PN do 10 dní a náhradu príjmu mu platí zamestnávateľ? Viem, že do ZP áno, no netuším ako vtedy postupovať so SP.
Zoltán Kovács
30.06.08,16:46
Posiela sa hlásenie do SP, keď je začiatok a ukončenie PN do 10 dní a náhradu príjmu mu platí zamestnávateľ? Viem, že do ZP áno, no netuším ako vtedy postupovať so SP.

V takomto prípade do SP nič sa neposiela.
Zuna 3
03.02.09,13:42
Poprosím o rýchlu odpoveď.

Čo mám robiť ak som za minulý celý rok 2008 zabudla poslať Oznámenie
zamest. -pri Pn-kách zamestnancov do zdrav.poisťovne. Môže sa to poslať aj dodatočne???
Prosím, odpíšte mi niekto.
Ďakujem
Tweety
03.02.09,13:43
Poprosím o rýchlu odpoveď.

Čo mám robiť ak som za minulý celý rok 2008 zabudla poslať Oznámenie
zamest. -pri Pn-kách zamestnancov do zdrav.poisťovne. Môže sa to poslať aj dodatočne???
Prosím, odpíšte mi niekto.
Ďakujem
Rýchlo ich dodatočne odoslať.
nesca
03.02.09,13:48
Nuž,záleží asi od ochoty.Keď som prebrala agendu tak sa mi stalo,že mi volala pani z poisťovne, že nemá ukončenie PN z predchádzajúceho roka.Poslala som jej papier a žiadnu vedu z toho nerobila.Ale keď si matne spomínam,nejaké sankcie za to sú,len ich akosi nevymáhajú,na rozdiel od iných inštitúcií.Najlepšie by bolo zavolať do niektorej z poisťovní a zisťiť si to.
Zuna 3
03.02.09,13:54
Ďakujem za rýchle odpovede.

Čo ak jedna PN je aj z 1/08 ???
Tweety
03.02.09,14:00
Ďakujem za rýchle odpovede.

Čo ak jedna PN je aj z 1/08 ???
No čo už, aj tú poslať.
nesca
03.02.09,14:01
No je to dosť dlhá doba,fakt neviem ako sa k tomu postavia.treba tam zavolať,trošku im polichotiť,hodiť psie oči pri osobnom hovore, vyhovoriť sa na niečo-poštu,vyššiu moc a pod.
Zuna 3
03.02.09,14:28
Som z toho taká vyťukaná, že sa pýtam čo ma práve napadne.
Takže ešte mi poraďte , písať to teda každý mesiac PN- zvlásť na
oznámenie, alebo keď je to takto neskoro môžem to aj na jedno
tlačivo ???
Ďakujem za odpovede.
Tweety
03.02.09,14:30
Som z toho taká vyťukaná, že sa pýtam čo ma práve napadne.
Takže ešte mi poraďte , písať to teda každý mesiac PN- zvlásť na
oznámenie, alebo keď je to takto neskoro môžem to aj na jedno
tlačivo ???
Ďakujem za odpovede.
Nie na jedno, píš to po mesiacoch trvania DPN.
ZUZANAzNR
03.02.09,16:47
No je to dosť dlhá doba,fakt neviem ako sa k tomu postavia.treba tam zavolať,trošku im polichotiť,hodiť psie oči pri osobnom hovore, vyhovoriť sa na niečo-poštu,vyššiu moc a pod.



Myslím si že sa netreba vyhovárať... Ja som raz mala rovnaký problém... Ani pani predo mnou to neposielala a ja som poslala aj za ňu.... a tiež to bolo skoro rok dozadu poslať "Oznámenia"... Nemaj stres z toho.... mne nič na to nepovedali....
Zuna 3
04.02.09,08:14
To si ma ZUZANA z NR trochu upokojila.

Ďakujem.
Jara
04.02.09,08:19
Aj ja som to niesla tak do VŠZP a aj som sa spýtala či za to bude pokuta /bolo to ale asi pred rokom/ a pani mi povedala, že nie, pokuta nebude, hlavne že to tam je doložené.
Lucanda
04.02.09,16:48
Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom zúčtovania. Náhrada mzdy od zamestnávateľa (záujmové združenie právnických osôb) sa v rámci vyúčtovania napr. dotácie zo štátneho rozpočtu zahŕňa v rámci položky 610 (mzdy, platy, služobné príjmy a ostatné osobné vyrovnania) ak nie tak v rámci ktorej položky? V Metodickom usmernení MF SR č. MF/010175/2004-42
zo dňa 8. decembra a vysvetlivkách k ekonomickej klasifikácii rozpočtovej klasifikácie som to nenašla. Vopred Vám srdečne ďakujem za odpoveď.
Zuna 3
12.02.09,11:28
Dobrý deň, potrebujem rýchlu radu.

Keď je zamestnanec celý mesiac na PN , platia sa odvody?
Mne v olympe vypisujem že do zdravot.poisťovni nič,
ale niečo mi nahodilo do výkazu do soc.poisťovne za
zamestnanca aj za firmu - teda niečo platiť.
Ak sa niečo platí, tak aký má byť vym.základ ?

Je to dobre?
Ďakujem vopred.
Aňuška
12.02.09,11:39
Treba zakliknúť všetky kalendárne dni PN.

Bol PN aj 31.1., čo bola sobota? Ak 31. nebol PN, tak sa odvody do SP za tento 1 deň platia.
veronikasad
12.02.09,11:43
Dobrý deň, potrebujem rýchlu radu.

Keď je zamestnanec celý mesiac na PN , platia sa odvody?
Mne v olympe vypisujem že do zdravot.poisťovni nič,
ale niečo mi nahodilo do výkazu do soc.poisťovne za
zamestnanca aj za firmu - teda niečo platiť.
Ak sa niečo platí, tak aký má byť vym.základ ?

Je to dobre?
Ďakujem vopred.
od kedy má vypísanú PN-ku ?
Zuna 3
12.02.09,13:54
PN je od 2.2.09 bude do konca mesiaca.

v soc.poisťovni mi tvrdia že odvody žiadne neplatí , že napíšem do mesač.
výkazu s nulami a počet dní sa uvedie 1.
Mzdy robíme v programe z krosu -olymp. Volala som tam, a tvrdia mi
že musíme odviesť odvod z min. mzdy 295,50 : 28 dní = 10,56. tak ako
mi to program ráta.
Čiže že musíme odviesť odvody do soc.p. z vym.základu 10,56 EUR.
Že je to určite takto,že si mám zavolať na ústredie soc.poisť. a
že mi to potvrdia.
V soc.poisťovni tvrdia že odvody žiadne neplatíme.
Čo poradíte ako je správne.
ecompka
03.03.11,17:28
Prosím o radu, ak jto číta niekto kto to vie?
V prispevkovej organizácii-verejná sprava som robila nahradu prijmu počas PN za 2/2010. Nahodila som PN od 1.2,-10.2. ,program poratal 10 kal.dni, 8 prac.dní a hodiny nahodil 60 hodin t.j,8 x 7,5 hod.a za tieto hodiny vypočítal nahradu. Neviem prečo nepočíta 10 x 7,5 hod.? Je to vo verejnej spáve iné ako inde????
ecompka
03.03.11,18:40
Prosím o radu, ak jto číta niekto kto to vie?
V prispevkovej organizácii-verejná sprava som robila nahradu prijmu počas PN za 2/2010. Nahodila som PN od 1.2,-10.2. ,program poratal 10 kal.dni, 8 prac.dní a hodiny nahodil 60 hodin t.j,8 x 7,5 hod.a za tieto hodiny vypočítal nahradu. Neviem prečo nepočíta 10 x 7,5 hod.? Je to vo verejnej spáve iné ako inde????

Nepozná niekto správnu odpoved? Stále mi to nejde do hlavy.:mee: