lsulekova
18.04.05,08:38
Ahojte,

viem, že je to možno banálna otázka, ale prosím, poraďte:

Môžem dať do účtovníctva klasický výdavkový pokladničný doklad bez faktúry?
Zita5
18.04.05,07:03
Ahojte,

viem, že je to možno banálna otázka, ale prosím, poraďte:

Môžem dať do účtovníctva klasický výdavkový pokladničný doklad bez faktúry?
Ku každému VPD musí byť priložená buď fa , alebo blok z RP . Podľa mňa nie je jasné čo tým VPD vyplácaš z pokladne . Uveď presnejšie .
lsulekova
18.04.05,07:40
Ide o to, že jeden náš zamestnanec ústne objednal služby u FO podnikateľa - neplatcu DPH. Tento živnostník nám dal však iba jeden príjmový pokladničný doklad. Sú tam všetky náležitosti daňového dokladu, ale nie je k tomu ani objednávka ani faktúra, proste holý doklad.
Zita5
18.04.05,07:56
Sama dobre vieš , že na uznanie výdavku , ktorý Ti má ovplyvniť ZD - musíš doložiť doklad , ktorý Ti preukáže oprávnený uznateľný výdavok , ža čo konkrétne to bolo a výdavkovým pokladničným dokladom preukazuješ skutočnú úhradu služby alebo tovaru resp.iné .

Čiže len holý VPD nepreukazuje čo konkrétne ste si objednali a čo platíte . V Tvojom prípade by som taký doklad ani nepreplatila , ale ani neúčtovala do výdavkov ovplyvňujúcich ZD .
janaGT
18.04.05,08:01
Ide o to, že jeden náš zamestnanec ústne objednal služby u FO podnikateľa - neplatcu DPH. Tento živnostník nám dal však iba jeden príjmový pokladničný doklad. Sú tam všetky náležitosti daňového dokladu, ale nie je k tomu ani objednávka ani faktúra, proste holý doklad.Podľa mňa by určite nebol problém dodatočne dať ústnu dohodu na papier. A dodatočne urobiť aj faktúru.
dara
18.04.05,08:06
No podľa môjho názoru ak Ti dal FO príjmový pokladničný doklad, je to doklad o zaplatení a spĺňa všetky náležitosti, ktoré spĺňať má.
Ty si k n emu vystav VPD a ten mu daj podpísať, aby bolo obojstranne jasné, že sa ten obchod uskutočnil. Musí to byť preukázateľne jasné.
lsulekova
18.04.05,08:19
Už som si vybavila, aby mi poslali faktúru. Bude to tak najlepšie. Aspoň sa nebudem stresovať, že sa daňováci zle vyspia a doklad mi neuznajú. Ďakujem Vám všetkým za pomoc. Maličkosti narobia najväčšie problémy. ;)
Johanka
18.04.05,08:19
Priklad z praxe
danovy poradca za beznu konzultaciu dava iba prijmovy pokladnicny doklad,
notar za svoje sluzby detto
Jankaaa
18.04.05,09:51
Presne s týmto sa stretávam bežne, že napr.notár mi dáva iba prijmový doklad. Mali sme aj daňovú kontrolu a v pohode.
Vera
18.04.05,14:15
My sme mali zase PPD od univerzitného internátu za ubytovanie. Nechceli vydať faktúru, povedali, že ak PPD obsahuje všetky náležitosti faktúry, tak je to OK.
Vlasta Č.
29.11.06,14:00
Ja mám ešte banálnejšiu otázku: keď vystavujem PPD a VPD, náš je originál alebo kópia?
Marína
29.11.06,14:34
Doklady by mali byť rovnocenné. T. z., že všetky náležitosti dokladu môžu byť "kópiou", ale podpis na obidvoch originál.
Monika Kováčová
29.11.06,15:19
K príspevkom 1-10:
Treba sa na to pozrieť z hľadiska zákona o ERP, ak by ste mali iba PPD od subjektu, ktorý má povinnosť viesť svoje tržby prostredníctvom ERP, tak určite by PPD nebol plnohodnotným účtovným dokladom. Notári, daňoví poradcovia a účtovníci nemajú povinnosť viesť svoje tržby cez ERP, preto PPD je plnohodnotným dokladom pokiaľ obsahuje všetky potrebné náležitosti vrátane IČO, DIČ, zápis v obch. registri, základ dane, daň, celkovú sumu, účel atď. Napr. moje príjmové doklady sa volajú PPD/Faktúra.
mgm
29.11.06,22:12
Ja mám ešte banálnejšiu otázku: keď vystavujem PPD a VPD, náš je originál alebo kópia?

Mne bolo povedané, že
keď vystavujem PPD - náš je originál a pripnem k nemu kópiu VPD /napr. úhrada fa/. Odberateľ dostane kópiu našeho PPD a ostane mu jeho originál VPD

keď vystavujem VPD - náš je originál a k nemu ide kópia PPD. Dodávateľ obdrží našu kópiu VPD a bude mať originál svojeho PPD.
Vlasta Č.
30.11.06,14:12
Mne bolo povedané, že
keď vystavujem PPD - náš je originál a pripnem k nemu kópiu VPD /napr. úhrada fa/. Odberateľ dostane kópiu našeho PPD a ostane mu jeho originál VPD

keď vystavujem VPD - náš je originál a k nemu ide kópia PPD. Dodávateľ obdrží našu kópiu VPD a bude mať originál svojeho PPD.



Ďakujem za odpoveď.:) :) :)
Daska
30.11.06,14:25
Mne bolo povedané, že
keď vystavujem PPD - náš je originál a pripnem k nemu kópiu VPD /napr. úhrada fa/. Odberateľ dostane kópiu našeho PPD a ostane mu jeho originál VPD

keď vystavujem VPD - náš je originál a k nemu ide kópia PPD. Dodávateľ obdrží našu kópiu VPD a bude mať originál svojeho PPD.

My to robime prave naopak, ked vystavim PPD original odovzdam a kopiu si necham, ked davam blocek z ERP tiez davam original a kopia mi ostane v pokladni, je to logicke.
Dav
30.11.06,14:34
Pri origináli a kópii PPD, VPD sa vychádza zo zásady, že príjmy sa priznávajú a výdavky dokazujú.
Daska
30.11.06,14:37
Pri origináli a kópii PPD, VPD sa vychádza zo zásady, že príjmy sa priznávajú a výdavky dokazujú.

Takze z toho vyplyva, ze svoj prijem kopia a cudzi PPD original
Monika Kováčová
30.11.06,14:37
Ale s tými originálmi a kópiami ste teda riadne mimotemy
Dav
30.11.06,14:40
Ale s tými originálmi a kópiami ste teda riadne mimotemy
A kde mám napísať odpoveď na príspevok č. 11, aby nebol mimotemy ????
Monika Kováčová
30.11.06,15:01
Ja mám ešte banálnejšiu otázku: keď vystavujem PPD a VPD, náš je originál alebo kópia?

Nová otázka=nová téma, neplatí ak má absolútny súvis s témou...
No čo už...;)
http://www.porada.sk/t14770-nova-otazka-nova-tema-neplati-ak-ma-absolutny-suvis-s-temou.html
Daska
30.11.06,15:04
Nová otázka=nová téma, neplatí ak má absolútny súvis s témou...
No čo už...;) No ani jeden z nas si to neuvedomil, ak sa to da presunte to prosim do novej temy...
Petosev
01.12.06,06:09
Som názoru, že pokiaľ dodávateľ nie je registrovany pre DPH, a na VPD sú všetky potrebné údaje, ktoré má účtovný doklad obsahovať, je tento VPD postačujúci na účely dane z príjmu. No evidentne by bolo práve pre účely DPH lepšie doložiť tento obchod buď faktúrou alebo zmluvou o dielo príp. inou.
krater
24.08.09,09:39
Prosim vas moze mi niekto poradit. Ked davam prijmovy pokl.doklad ja si nechavam original a druhej strane davam kopiu alebo opacne?
Tiez s vydavkovym komu zostava original a komu kopia :confused:
Dakujem.
Paula
24.08.09,09:45
Prosim vas moze mi niekto poradit. Ked davam prijmovy pokl.doklad ja si nechavam original a druhej strane davam kopiu alebo opacne?
Tiez s vydavkovym komu zostava original a komu kopia :confused:
Dakujem.


Z archívu:

http://www.porada.sk/t117824-prijmovy-pokladnicny-doklad.html
Lucinka23
22.03.11,07:21
Téme vypisovania výdavkových dokladov je tu venované mnoho ale nikde som nenašla, či môže vypísať jeden VPD za mesiac na úhradu 6-10 faktúr jednému dodávateľov vždy v deň poslednej úhrady faktúry. Či nebude problém, keď na faktúre je deň splatnosti a ja budem mať zaúčtovanú úhradu dátum o tri týždne?

Bločky z ERP účtujem raz za mesiac jedným VPD jedného dodávateľa.

Ďakujem