ROMBOR
30.06.08,11:48
ahojte poradaci

zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s financovanim pristupovych ciest, resp. spolocnych komunikacii

kolko Vas vysiel m2 komunikacie, pocas realizacie ?

projektant pracuje momentalne na projekte nasej cesty (komunikacia s betonovym krytom - betonova cesta), rad by som mal predstavu o nakladoch na realizaciu

dakujem za kazde info ohladne tejto temy

r
vieroslava
30.06.08,10:41
ROMBOR
30.06.08,18:46
to ja neviem, kolko stoji m2 asfaltky ... tu ani nechcem nechat projektovat, cestu nechame vybetonovat s vyspadovanim do stran, kde budu strkove lozka pre odvodnenie ... betonova cesta .. kolko stoji m2 betonovej cesty ?
ROMBOR
30.06.08,18:59
http://www.porada.sk/t79408-kolko-stoji-m2-asfaltovej-cesty.html
ahoj - sorry za nepochopenie odkazu na uz beziacu starsiu poradu, dik
aj ked tam som sa velmi nedopracoval k cene za m2 betonovej cesty
r
lakon
01.07.08,04:45
Pokial uz si rozhodnuty ake zlozenie bude najpresnejsie ti cenu povie projektant, a na zaklade projektu dodavatel. Cena sa totiz dost odvija od miestnych pomerov.
ROMBOR
01.07.08,05:41
Pokial uz si rozhodnuty ake zlozenie bude najpresnejsie ti cenu povie projektant, a na zaklade projektu dodavatel. Cena sa totiz dost odvija od miestnych pomerov.
projekt este nemam, ten bude tak do mesiaca ... zatial mam len predstavu, ako by mala vyzerat a z coho by mala byt vyhotovena ... len si predbezne chcem zistit naklady na jej realizaciu, samozrejme, ak budem mat projekt, dam si ho nacenit, resp. - hruby rozpocet mi vie dat aj projektant, ked bude mat hotovy projekt ... zaujima ma skusenost inych poradakov-stavnikov, co sa tyka nakladov, pripadne ako sa da usetrit na ceste este vo faze projektovania ... ake zvolit materialy, pripadne technicke riesenie, aby sa minimalizovali naklady
r
Milan.Žiška
01.07.08,07:28
:)To naceňovanie sa robí štandardne na celý profil a počíta sa "na metre dlžky". Potrebuješ k tomu výkaz výmer ( na celkové počty) a profil ( prierez priečny na "jednotkovú" cenu na meter ). Nemôžeš opomenúť ani zakladanie ( výkopy/násypy ) ale to by malo byť v technickej správe a ich rozsah v objemovom výkaze výmer.:)
ROMBOR
01.07.08,11:15
:)To naceňovanie sa robí štandardne na celý profil a počíta sa "na metre dlžky". Potrebuješ k tomu výkaz výmer ( na celkové počty) a profil ( prierez priečny na "jednotkovú" cenu na meter ). Nemôžeš opomenúť ani zakladanie ( výkopy/násypy ) ale to by malo byť v technickej správe a ich rozsah v objemovom výkaze výmer.:)
dik
asi si pockam na projekt a potom to dam nacenovat, bez neho to su len hrube a nepresne odhady, .. dik:)