nikolina00
30.06.08,12:13
prajem pekny den, potrebovala by som poradit, ako odstranit z kosele prizehlenu zuvacku...zuvacku som sice odstranila, ale zostala po nej skvrna,ktora nejde vycistit...ak viete ako na to, prosim poradit...dakujem ... Nika:mee:
JankaV.
30.06.08,13:09
Škvrna ako mastná? Skús na to kvapnúť jar a tak oprať. Malo by to pomôcť.
VladoaKatka
30.06.08,14:36
Žuvačku z oblečenia odstrániš - odev dať do mrazničky a potom žuvačku odlúpnuť, ale ak je prižehlená, tak to neviem, či budeš mať úspech s touto osvedčenou metódou.
Inak už som v jednej téme písala, že aplikáciu. Teraz je v móde nerovnomerne na pleciach, na rukáve, alebo na prednom diele čierne maľovanie niečo na spôsob tetovania. Kde to umiestníš, tam to bude. Ak je to košeľa pre mladšieho aj strašieho, vždy sa s tým dá niečo spraviť, ešte aj bude podľa poslednej módy:cool:.
tina1
01.07.08,05:50
Mne zisla zuvacka tekutym Vanishom na skvrny. Nalej na miesto a nechaj chvilu posobit.
motylik7
07.07.08,16:54
Mastné čokoľvek z oblečenia sa darí celkom dobre odstrániť tak, že pri žehlení sa medzi žehličku a oblečenie vloží pijavý papier. Prípadne viackrát zopakovať s obmieňaním miest na pijaku.
Na inom mieste Porady boli rady so žlčovým mydlom od nemeckého výrobcu, tak možno by bolo dobré skúsiť aj s ním ešte potom preprať. Inak je to mydlo dobré, už som to aj ja vyskúšala. Odporúčam.
kukurička
10.07.08,15:20
Ja by som ten fľak od žuvačky skúsila očistiť acetonovým riedidlom, alebo acet. odlakovačom na nechty. Taktiež by sa mohol preprať ten kúsok v rukách čistou,neriedenou Jarou.
Modroocko
16.07.08,20:31
Škvrnu treba odmastiť čistiacim benzínom a až potom vyprať.
pasuliatko
19.01.12,17:58
Ahojte, mne sa stala strašná vec, mala som v košeli žuvačku... mama to vyprala a ožehlila aj so žuvačkou (ale fór je v tom,že žuvačka bola vo vačku a úplne v rohu vačku)...
Pomohla by mi k tomu tá mraznička? :D alebo niečo iné? ďakujem....
lujza.j
20.01.12,18:03
Ahojte, mne sa stala strašná vec, mala som v košeli žuvačku... mama to vyprala a ožehlila aj so žuvačkou (ale fór je v tom,že žuvačka bola vo vačku a úplne v rohu vačku)...
Pomohla by mi k tomu tá mraznička? :D alebo niečo iné? ďakujem....

ja by som to "zamrazila" kockou ľadu. budeš po žuvine šúchať kockou ladu ona tak stvrdne a potom ju jemne zoškrabkáš nožíkom. dávala som tak dole žuvinu z riflí. vrecko sa ti určite podarí prevrátiť:)
ivka70
20.01.12,18:06
Ahojte, mne sa stala strašná vec, mala som v košeli žuvačku... mama to vyprala a ožehlila aj so žuvačkou (ale fór je v tom,že žuvačka bola vo vačku a úplne v rohu vačku)...
Pomohla by mi k tomu tá mraznička? :D alebo niečo iné? ďakujem....

Pomoze technicky benzin .... a trpezlivost ...