katarinat
30.06.08,13:36
Chceme poprosit o radu ktori mate skusenosti....
Chystame sa kupit pozemok a pouzit na to peniaze zo stavebneho sporenia. Nevieme ake nalezitosti musi mat kupno predajna zmluva aby sme nou mohli vydokladovat peniazky zo stavebka. Musi byt spisana u notara? Alebo staci len jednoducha s nasimi podpismi? Neposlal by mi niekto nejaku vzorovu?
A ako je to s odvodom dane u kupujuceho?
Dakujem za rady Katarina
Stina
30.06.08,11:47
KZ buď spíšeš u notára alebo jednoduchšie napíšete je sami, len si dáte overiť podpisy. Na základe KZ a návrhu na vklad do katastra nehnuteľností môže byť pozemok zapísaný na teba.
Kupujúci daň neplatí.
katarinat
30.06.08,12:12
dakujem za odpoved
ja viem ze ja dan nezaplatim, ale myslela som predavajuceho, ako je to u neho s platenim dane ?
mladymuz
30.06.08,12:35
myslim, ze ak ho vlastnil menej ako 5 rokov, tak ho musi zdanit, rozdielom medzi jeho nadobudacou hodnotou a predajnou cenou. Kataster uchovava vsetky tituly nadobudnutia a v LV čku je aj titul nadobudnutia predch. majitela. Aspon u nas je to tak, a predch. majitel ho mal cca 2 roky.
Nejaky vzor kupnopredajnej zmluvy myslim, ze mám aj ja co som použival este vo februari.
vieroslava
30.06.08,16:22
Bolo by vhodné, aby ste mali istotu, že pozemok je stavebný a bude sa na ňom dať stavať, vyžiadať si od obce územnoplánovaciu informáciu na pozemok.