Monka
18.04.05,10:00
Prejem pekný deň,

môže mi niekto stručne napísať, čo a kedy treba odovzdať do soc. poisťovne v r. 2005? Nepodnikáme prvý rok ani sme neprijali nových zamestnancov. Všetko je po starom.Okrem mesačného výkazu sa aké tlačivá odovzdávajú a kedy? Vôbec v tom nemám prehľad.
Veľmi pekne ďakujem.
lenkak
18.04.05,18:21
Pravidelne posielať výkazy platné od roku 2005 + Príloha k mesačnému výkazu. Pokiaľ niekoho odhlásiš z PP treba odovzdať Evidenčný list. A odhlášku do SP (Registračný list FO).
Ivenka
18.04.05,18:30
...a pokiaľ máš zamestnancov tak 1/4 ročné výkazy na DU. No a potom ročný výkaz.
Za nepodanie Je pokuta 2000.-Sk.
Monka
22.04.05,14:11
A do konca februára 205 al. marca 2005 nebolo treba okrem výkazu nič odovzdať?
lenkak
24.04.05,18:34
Viacej nič.
Julča
24.04.05,19:19
Živnostník podal na soc. poisťovňu výpis z daň. priznania. Treba ešte niečo poslať do sociálne poisťovne keď som SZČO?
lenkak
24.04.05,19:34
Do SP už nie, ten výpis z DP posielaš aj do zdravotnej poisťovni.
erika527
09.06.05,08:37
Sme zatiaľ malý závod v SP. Plánujeme zamestnať dalších ľudí,možno že prekročujeme limit 20 osôb. Prosím Vás v tom pípade aké povinnosti máme voči SP a v čom sa zmení naša evidencia zamestnancov? A budeme už veľký závod keď budeme mať 20 zamestnaných osôb alevo iba od 21? Do zamestnaných osôb sa zaratájú dohody?
Ďakujem.
janaGT
09.06.05,08:38
Sme zatiaľ malý závod v SP. Plánujeme zamestnať dalších ľudí,možno že prekročujeme limit 20 osôb. Prosím Vás v tom pípade aké povinnosti máme voči SP a v čom sa zmení naša evidencia zamestnancov? A budeme už veľký závod keď budeme mať 20 zamestnaných osôb alevo iba od 21? Do zamestnaných osôb sa zaratájú dohody?
Ďakujem.
sociálna poisťovňa už nerozlišuje veľký a malý závod
Vera
09.06.05,08:41
Živnostník podal na soc. poisťovňu výpis z daň. priznania. Treba ešte niečo poslať do sociálne poisťovne keď som SZČO?
Priateľ v roku 2004 začal podnikať ako SZČO, keď bol v SP musel priniesť aj kópiu živnostenského listu.
accad
09.06.05,08:42
Sme zatiaľ malý závod v SP. Plánujeme zamestnať dalších ľudí,možno že prekročujeme limit 20 osôb. Prosím Vás v tom pípade aké povinnosti máme voči SP a v čom sa zmení naša evidencia zamestnancov? A budeme už veľký závod keď budeme mať 20 zamestnaných osôb alevo iba od 21? Do zamestnaných osôb sa zaratájú dohody?
Ďakujem.Od 1.1.2004 už počet zamestnancov nedelí zamestnávateľov na malý a veľký závod. Povinnosti zamestnávateľa sú rovnaké. Počet zamestnancov ovplyvňuje povinnosť elektronického podávania výkazov do SP. Bližšie informácie na www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk)
Valika
09.06.05,08:43
Akou formou nahlásiť do soc.poisťovne ukončenie uplatňovania 0,5 % úľavy na star.poistení na dieťa, ked sa prestane pripravovať na bud.povolanie? Na uplatnenie sa vypísalo tlačivo, ostalo u mňa vo firme, ako to ukončiť?Treba niekde niečo odovzdať??

Dakujem, pekný upršaný dník prajem.
janaGT
09.06.05,08:48
Akou formou nahlásiť do soc.poisťovne ukončenie uplatňovania 0,5 % úľavy na star.poistení na dieťa, ked sa prestane pripravovať na bud.povolanie? Na uplatnenie sa vypísalo tlačivo, ostalo u mňa vo firme, ako to ukončiť?Treba niekde niečo odovzdať??

Dakujem, pekný upršaný dník prajem.Na SP to "uvidia" len v mesačnom výkaze. Už tam neuvedieš že má x detí.
Valika
09.06.05,13:24
Takže žiadne odhlášky. Ozaj a ked si zamestnanec začína uplatňovať úlavu 0,5% na star.poistení, to len raz vypíše tlačivo "Vyhlásenie..." alebo to treba vypisovať pre soc.poisťovňu každý rok??? Vdaka.
lenkak
09.06.05,15:37
Stačí raz.