verdezza
30.06.08,15:26
Dá mi niekto nádej?
Pokusim sa Vám opísať moju situaciu, budem vdačna za radu. Pred siedmimy rokmy som sa druhý krát vydala, z prvého manželstva mám syna, dostal priezvisko po druhom otcovi, myslela som si že to bude navždy, no vela klamstiev ....utokov,necitila som sa tam bezpečne. Rozhodla som sa opustiť muža. Nasla som si podnajom, prestahovala sa tam narýchlo pocas mužovej sluzobky, varovany bol že odídem. Ostalo mu auto, ja som si pozicala na kupu ojazdeneho, je to moj pracovny nastroj. Cakala som, že ked sa veci upokoja, tak sa zacnu riešiť chladnou hlavou. Muž sa ma nechcel vzdať, ale obcas ma z domu vyhadzoval. Odisla som so synom s nutnými vecami, ved do garzonky sa ani vela veci nezmesti. Muž suhlasil, že ak odidem, že par veci si u neho možem nechat. Ostal mu aj 4 izb. byt. Ked sme sa spoznali, prebiehalo dedicske konanie, potom sme ako manželia 2 roky zili v podnajme. Ked sa dedicke uzatvorilo, tak sme kupili byt. Teda on ho kupil a mna tam,, vraj zabudol uviesť, vraj formalita". Byt sa prerobil, teraz ma hodnotu min. 2 mil.suma dedictva 1,2 mil. Manžel nikdy nezarabal viac ako ja, skor to bolo vzdy narovnako. Nežiadala by som od neho ani polovicu, možno tretinu, aby som mala kde so synom kde byvat, na ine partnerske vzťahy potom co som zazila nemam chut, a nechcem sa k nikomu nastahovat. Chem byt len sama so synom. Trvalý pobyt mam stale v tom byte, ale manžel ( nakolke nie sme rozvedeny ) stihol byt darovat jeho matke. Svokra vzdy pocula len jeho verziju, prečo sme nas vzťah neustali. Nevie vlastne kto a aky je jej syn, asi preto k tomu privolila, neviem. Viem len to, že musim splacat auto, platiť podnajom a zacať sa od minusu stavat na vlastne nohy. Alebo mam aj inu možnosť?
vieroslava
30.06.08,16:38
1/ Upresni o aké dedičstvo išlo, kto dedil ty, alebo manžel?
2/ Ak ste už počas kúpy bytu boli manželmi mala si byť na kúpnej zmluve uvedená ako kupujúca. Zaráža ma, že si sa nedožadovala nahliadnutia do kúpnej zmluvy a neprekvapilo ťa, že žiadnu zmluvu nepodpisuješ.
3/ Keď si sa dozvedela, že ťa manžel do kúpnej zmluvy neuviedol, mala si okamžite napadnúť platnosť zmluvy (dá sa to do 3 rokov odo dňa vkladu na katastri).
4/ Žiaľ, ak už muž daroval byt svojej matke, čaká ťa ťažký boj s neistým koncom, veľa dokazovaním (ak prostriedky použité na kúpu bytu boli iba tvoje), ktorý bez právnika, nechcem pozedať, že nezvládneš, ale bude to naozaj veľmi ťažké.
verdezza
30.06.08,17:33
Bolo to jeho dedictvo, po jeho vlastnom otcovi. Preto som ani velmi nechcela nastojit. Presviedcal ma že je to v podstate jedno, a ja som mu dôverovala a nepreverovala som si to. Ocitla som sa v cudzom meste, kde piatelov mal len on. Urobila som chybu, viem. Je to ten typ co všetko vie a všade bol a sam seba pritom klame a tusim ta presvedcivo že aj sam si napokon uveri. Strasne zle na mna vplyva, nevie sa zmieriť ze som odisla, bud sa vyhraza, alebo citovo vydiera. Myslim, že schodnejsia cesta pre mna bude neziadat nič, len ist od neho co najdalej,snad pochopi že niet cesty z mojej strany spät a prestane s vyhrazkami smerom ku mne a k ludom na krorých mi zalezi. Dakujem za reakciu vieroslava. Dusevne zdravie je dvolezitejsie ako peniaze
Monika Kováčová
30.06.08,17:54
pokiaľ dedil manžel, tak dedičstvo je jeho a nepodlieha BSM. Takže presne ako píšeš v príspevku č. 3. Prajem veľa síl a aby si natrafila už len na tých správnych ľudí... ver, že sú ešte na svete.
arizona
30.06.08,20:20
Ako píšu poraďáci predo mnou,dedičtstvo nepodlieha BSM.Ale ak máš nejaké doklady, snáď by sa dalo niečo vymôcť z toho,čo si tam aj Ty prispela,počas trvania manželstva.Ale na to treba určite šikovného právnika,nakoľko Ťa muž predbehol s tým darovaním.

mimotemyJa len nechápem, koľko žien žije dlhé roky v zamilovanosti(či naivite) a nakoniec zostávajú samé s deťmi, bez strechy nad hlavou.
Tým nemyslím iba Teba,ospravedlňujem sa, nechcem sa Ťa dotknúť, napadlo ma to, keď takmer denne tu na porade čítam podobné príbehy s podobným koncom...

Želám Ti veľa šťastia do ďaľšieho života.Začiatky budú ťažké,ale určite to zvládneš:)
paradnicaaa
01.07.08,06:26
No ja mam tiez svoje skusenosti s BSM a vsak nie prijemne. Nas pribeh je nasledovny. Vzali sme sa na jesen 2003. Mali sme obaja rovnako, plat skoro rovnaky +-500,-, financnu hotovost priblizne narovnako. Po tom ako som ostala tehotna moj ex vymyslel so svojim otcom nech odkupime 1/4 RD ich rodicov. Nesuhlasila som ze to nema zmysel no dajako ma nahovoril a tak sme si zobrali uver 700tis. RD mame na 2 mena, okrem toho sme kupili ornu podu kde sme zacali podnikat sice na meno mojho ex ale uz pocas manzelstva, investovali sa tam vsetky spolocne, jeho i moje uspory spred manzelstva. No konecny verdikt sudu v ... bolo: Vsetky nehnutelnosti prikazane jemu mojmu ex, podnikanie prikazane jemu, uver by splacal on........a ja mu mam zaplatit cca 70tis do uplneho vyrovnania.........co vy na to hovorite??? Pekne vsak? Opustil nas ked mal syncek 3 mesiace, ked sme ho najviac potrebovali, bez udania dovodu. Syna odvtedy nenavstevuje. Presli sme tym najhorsim, nemali sme kde byvat a z coho zit...jemu to bolo jedno. Takze takto mozte prist o vsetko a zacat z minus 70tis + 30tis sudne poplatky, nehovoriac o poplatkoch pre znalcov a tiez pravnika....:((((( Zrejme jeden cas este nebudem mat lahky zivot kedze tieto vydavky ma zatazia na dlhsiu dobu, aj ked pracujem od svojich 18r, vsetky moje uspory ostali u neho....a cely plat mu nemozem dat ved musim vychovat 4rocne dieta.
verdezza
03.07.08,14:04
Ďakujem Vám všetkým za prispevky. Inač, vravi sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Asi som potrebovala taku lekciu od života, aby som nebola taka dôverčivá. Podla seba chcem sudiť aj inych, ale vidim, že sa to nevyplaca, ale niekedy dokažeme tvoriť ludi na svoj obraz, no nemame zaruku, že ten obraz sa zas nezváti. Est eraz dakujem.
paradnicaaa
20.10.08,10:49
Ahojte, iba pre info...podala som odvolanie voci rozhodnutiu sudu prveho stupna. Na krajskom sude povedali, ze rozhodnutie sudu 1.stupna je !blbost! a ze vraj veci popisane v rozsudku su v rozpore so zakonom. Takze som z toho vysla dobre, podporili ma v tom, aby som bojovala dalej :)))) Takze ma este caka par pojednavani ale az tak zle nemôze byt :))))
vieroslava
21.10.08,05:13
Ahojte, iba pre info...podala som odvolanie voci rozhodnutiu sudu prveho stupna. Na krajskom sude povedali, ze rozhodnutie sudu 1.stupna je !blbost! a ze vraj veci popisane v rozsudku su v rozpore so zakonom. Takze som z toho vysla dobre, podporili ma v tom, aby som bojovala dalej :)))) Takze ma este caka par pojednavani ale az tak zle nemôze byt :))))

Držím Ti palce, aby všetko dobre dopadlo.
Bobbix
27.10.08,13:08
Nechcem komentovat tento pripad. Skor ma zaraza praca sudcov. Kazdy sa ucil z inej knihy? Ak nadriadeny sud povie ze rozhodnutie sudu 1. stupna je blbost, predpokladam, ze pripad sa vrati tomu istemu sudcovi, co uz raz svoj verdikt vyriekol.
A ze s touto fuserinou nikto nic nerobi. Dokonca fuseri su aj na krajskych sudoch. Takze nase sudnictvo vyzera ako zrebovanie lota.

Sorry Verdezza ze nepomaham.
123sivak
27.10.08,14:03
pokiaľ dedil manžel, tak dedičstvo je jeho a nepodlieha BSM. Takže presne ako píšeš v príspevku č. 3. Prajem veľa síl a aby si natrafila už len na tých správnych ľudí... ver, že sú ešte na svete.

Do BSM by mohlo ísť iba dokázateľne spoločne zhodnotená časť bytu (platená počas manželstva).
123sivak
27.10.08,14:06
Nechcem komentovat tento pripad. Skor ma zaraza praca sudcov. Kazdy sa ucil z inej knihy? Ak nadriadeny sud povie ze rozhodnutie sudu 1. stupna je blbost, predpokladam, ze pripad sa vrati tomu istemu sudcovi, co uz raz svoj verdikt vyriekol.
A ze s touto fuserinou nikto nic nerobi. Dokonca fuseri su aj na krajskych sudoch. Takze nase sudnictvo vyzera ako zrebovanie lota.

Sorry Verdezza ze nepomaham.

Sudnictvo nikto neprečistil po 1989.
Bobbix
27.10.08,16:51
Nechcem si predstavit, zeby takyto sudca bol napr. chirurg, alebo pilot.
123sivak
28.10.08,15:23
Nechcem si predstavit, zeby takyto sudca bol napr. chirurg, alebo pilot.

Stačí rušnovodič. a bolo by poriadne rušno.