scorpion85
30.06.08,15:27
PROSIM VAS O POMOC. Potrebujem radu a uz neviem koho sa mam spytat a peniaze na pravnika nemam.
V roku 2006 som mal zivnost ale akymsi zazrakom alebo mojou naivnostou som sa stal bielym konom. Chlapik co sa ku mne pridal ma nieco z mafiou a mal nepriame vyhrazky. nemal som s nim ziadny papier o splocnictve ani nic podobne. Zakazky co som spravil vsetky inkasoval on a ja som nevidel ani korunu. k tomu pretelefonoval co sa dalo, samozrejme na sukromne ucely. Koncom roka 2006 som podnikanie ukoncil. no zivnost som oficialne ukoncil az v aprili tohoto roku. Myslel som si ze pred tym uteciem. Bol som v cechach ale tam som sa psychicky zrutil. Vratil som sa domov a potrebujem to dat cim skor doporiadku. Dlhy predstavuju vyse 300 000,- Sk a je to medzi viacerymi spolocnostami.VIE MI PROSIM NIEKTO PORADIT AKO SA Z TOHO DOSTAT S NAJMENSOU UJMOU NA ZDRAVI A FINANCII? mam 22 a chcem si tento zivot este uzit a nie 10 rokov splacat. Fungoval by v mojom pripade pokus o zmier z mojej strany ako vyplatenie istiny a oni aby mi odpustili uroky? ma s tym niekto skusenost? alebo nejaky vzor? alebo nejaka ina moznost?
BXLmiami
30.06.08,14:38
Nedal si dostatok udajov.Komu dlhuješ a koľko a odkedy.Rozpíš to.
Monika Kováčová
30.06.08,14:40
pokus o zmier ani nie, skôr by som napísala uznanie dlhu a návrh splátkového kalendára s tým, že sa ako dlžník zaväzuješ dodržiavať riadne termíny splátok a veriteľ sa zaväzuje, že ti v prípade riadneho plnenia dohodnutých podmienok v splátkovom kalendári nebude účtovať úrok z omeškania.
BXLmiami
30.06.08,14:57
Pardon,asi som nečítala dobre,mala som pocit,že dlžíš aj poistovniam a danovákom.Firmy samozrejme netreba rozpisovať.Jediná cesta je dohodnuť sa a to čím skôr.Odpustenie dlhov je na ich dobrej vôli,čo nie je veľmi realne. A penále narastajú.Takže riešiť to treba ihned.
tigana
30.06.08,15:12
Dobry den prajem
ja by som sa chcel spytat ako mam postupovat,ked chcem podat trestne oznamenie z podvodu.A aku mam sancu na uspech.V skratke Vam napisem moj pribeh.V roku 2006 sme chceli kupit dom aj s manzelkou dali sme zalohu 50.000 no predavajuci navysil cenu o 300.000 a zacali byt aj problemy ohladom pozemkov pod domom,tak sme odstupili od zmluvy no predavajuci nam nechce vratit spominanu zalohu.Vec sme postupili sudu,ktory sme vyhrali a mam aj pravoplatny rozsudok.Zalovany nepreberal postu ani sa nedostavil na pojednevanie.Cez exekutora asi peniaze nevymozem,pretoze zmluvu som podpisal s s.r.o a ta nema asi ziadny majetok.Konatel spolocnosti vlastni byt ale ako fyzicka osoba a kebyze mu dokazem umysel moze exekutor siahnut aj na jeho fyz.majetok alebo sa mylim?Este je jedna vec zaujmava,ze v liste vlastnictva nenastali ziadne zmeny aj ked predavajuci vravel,ze pozemky budu vysporiadane.Je tam velka sanca dokazat mu umysel?Dakujem za rychlu odpoved
s pozdravom M.Jostiak
33andrea
15.07.08,14:13
Ahoj,

v podnikani su taketo veci, ktore sa stali Tebe, na "dennom" poriadku.
Cize v tejto pre Teba tazkej situacii aspon malinka utecha, ze nie si sam a ani tie Tvoje zavazky nie su az take hrozne.

1. Najjednoduchsie a najrychlejsie mi pride, ak je to u Teba mozne, vybavenie uveru CEZ BANKU a splatenie dlhov naraz (ak sa to nebude dat vybavit na Teba, tak skus cez niekoho z rodiny alebo dobrych znamych). Tie splatky nebudu az take vysoke. Istu cast by som si aj tak nechala na pravnika, ak by chcel niekto od Teba vymahat penale. Je velka pravdepodobnost na odpustenie penalov, len treba dobre sformulovat listy. A este celu korenspodenciu konzultuj s pravnikom.

2. K pravnikovi:
skus si zistit niekoho naozaj DOBREHO so skusenostami a aj empatickeho. (aj ked je to dost tazke, ale su taky) Nespoliehaj sa vsak len na neho. Na konzultacie chod pripraveny- k danej teme a pytaj sa ho na rozne alternativy riesenia daneho problemu. Cize odporucam Ti prestudovat co najviac informacii a zakonov k tomu co budes riesit. Najdes na webe, prip. v nejakej odbornej literature (jednoduchy sposob je cez google). Nenechavaj to len na pravnika, ze on ma skusenosti a je vynikajuci...A urcite sa treba informovat, kolko Ta budu stat konzultacie a jednotlive pravne ukony. Pytat sa na vsetko.

3. Ak nechces zit adrenalinovo, tak odporucam uz nepodnikat. V podnikani, ta mozu stretnut aj horsie veci. :)

Prajem Ti vela stastia pri vyrovnavani zavazkov :)