Zitulda
30.06.08,18:54
Prosím o informáciu.
U našich južných súsedov je rozšírená výstavba rodinných domov ND týmto systémom. U nás asi sa tiež začalo a preto sa pýtam, či má niekto zámer stavať takýto rodinný dom. Skelet je obdobný ako pri drevených ND, len miesto drevených hranolov sú oceľové jaklové profily. Aké máte ak takýto dom staviate skúsenosti s výstavbou, prípadne poskytnite iné postrehy, rady. Ďakujem
chandler
30.06.08,19:18
nie som zastancom drevenych domov, ale ked uz to ma byt tak dost dobre nechapem zmysel toho preco tam pri dnesnych cenach ocele pchaju jaklove profily?
ked uz montovany dom tak z dreva.
Milan.Žiška
01.07.08,08:10
Myslím si ( nevidel som cenovú ponuku ), že cena vzhľadom na ocelovú konštrukciu bude vyššia. Skelet s ocelových profilov mi pripomína skôr skladový priestor ale to subjektívny názor. Pozrel so si prezentáciu Hardellu a treba uviesť veci na pravú mieru.
Jedná sa o montovanú konštrukciu s ocelových profilov, ošetrenú z exteríru zateplovacím systémom( kontaktným na montovaný podklad). interiér ošetrený sadrokartónom s povrchovou úprvou. Podlaha odizolovaná s parametramy podľa STN. Strecha drevený krov/väzníky štandardné riešenie. V prípade podkrovia zase oceľová konštrukcia obalená povrchovými úpravami.
Osobne necítim náklonnosť k stavbám takéhoto typu - skôr by so preferoval echt drevo.
Záver: Celkom jednoduchý montovaný domček s určitými obmedzeniami. Treba povedať, že konštrukcia bude pracovať tepelne a aj čiastočne dynamicky (teda bude potrebné ošetrovať praskliny v sadrokartóne) - to je daň montovaných stavieb - rýchle základy - rýchla stavby - ostatné je na užívateloch.:)

Ak sa ti páči a vyhovuje ti, nedaj sa odradiť.:)
Zitulda
01.07.08,09:43
Myslím si ( nevidel som cenovú ponuku ), že cena vzhľadom na ocelovú konštrukciu bude vyššia. Skelet s ocelových profilov mi pripomína skôr skladový priestor ale to subjektívny názor. Pozrel so si prezentáciu Hardellu a treba uviesť veci na pravú mieru.
Jedná sa o montovanú konštrukciu s ocelových profilov, ošetrenú z exteríru zateplovacím systémom( kontaktným na montovaný podklad). interiér ošetrený sadrokartónom s povrchovou úprvou. Podlaha odizolovaná s parametramy podľa STN. Strecha drevený krov/väzníky štandardné riešenie. V prípade podkrovia zase oceľová konštrukcia obalená povrchovými úpravami.
Osobne necítim náklonnosť k stavbám takéhoto typu - skôr by so preferoval echt drevo.
Záver: Celkom jednoduchý montovaný domček s určitými obmedzeniami. Treba povedať, že konštrukcia bude pracovať tepelne a aj čiastočne dynamicky (teda bude potrebné ošetrovať praskliny v sadrokartóne) - to je daň montovaných stavieb - rýchle základy - rýchla stavby - ostatné je na užívateloch.:)

Ak sa ti páči a vyhovuje ti, nedaj sa odradiť.:)

Ahojky Milan. Chcela som ti udeliť bod, ale nedá sa -v hobby poradách, škoda, lebo už som čítala pár Tvojich odpovedí a odborné máš odpovede Prosím prepáč, ale s bodíkom len takto môžem :)
To náš syn hľadá, a niekto mu povedal, že vraj m2 plochy -dom na kľúč aj s DPH vyjde na 20 000 tis. Mne sa to nezdá a ani ja nie som zástancom takých stavieb. Si stavar, že ?! Ináč má dosť veľké problémy s pozemkom. dávam dotazy do rôznyh tém. Kde si našiel prezentáciu- môžeš napísať pozriem si
Díky a zdravím Zita
Milan.Žiška
01.07.08,10:00
Ten kontakt je na www.feldom.sk, ja to tak ako si spomínala, chcelo by to vidieť realizáciu a hovoriť s užívateľom. Bez toho by som do toho asi nešiel. Na obrázkoch to nevyzerá zle.:)

Vždy sa dobre pozeraj, lebo nikdy nie je nič také, ako to na prvý pohľad vyzerá.
Milan :)
Zitulda
03.07.08,10:55
Srdečná vďaka Milan :) Pozriem si to
TEXNIK
07.01.09,12:34
Ak este stale niekoho zaujima konstrukcny system Hardell tak sa pytajte rad odpoviem. ;)