tonkat
18.04.05,09:57
Chcem vás poprosiť, či má niekto skúsenosti s prípravkami na liečbu vypadávania vlasov, prípadne miniečo poradiť. Môj syn (17 r.) mal odmalička husté tvrdé vlasy a teraz sa mu začali viditeľne prerieďovať od čela až po vrch hlavy. Boli sme u kožnej, tá nám povedala, že sa s tým nedá nič robiť, že to bude rodové, ale u nás nikto v takom veku nestrácal vlasy. Zmenili sme kožnú, druhá mu predpísala vodičky, mastičky, ale žiaden výsledok nevidím. Povedala, že veková hranica sa posúva aj v tomto smere. Ja sa nechcem s tým zmieriť, a aj synovi to začína vadiť, nemôže sa hociako ostrihať a učesať aby nemal z toho komplexy. Oproti vážnym chorobám, ktoré tu trápia niektorých z vás je to asi banálny problém, ale keby sa dalo pomôcť, bola by som povďačná veľmi. Ďakujem.
dexterXXL
18.04.05,08:19
ahoj,
vypadavanie vlasov suvisi hlavne s produkciou hormonov v tele. kokretne testosteronu.
do urcitej miery sa to da ovlyvnit liekmi. ktore dokazu zabranit prave ucinkom testosteronu, konkretne jedneho jeho derivatu na vlasove korienky.
ale pozor, ak vlasovy korienok raz odumrie nie je mozno ho obnovit.

Pripravky su PROSCAR alebo FINASTERID. treba sa informovat v lekarni a samozrejme aj poradit s lekarom ohladne davkovania.

ale viem o tom ze padanie vlasov sposobuje napriklad este aj depresia. v tomto pripade by to bolo fajn, pretoze vlasy ktore vypadaju z psychickej priciny, za nejaky cas narastu.

pocul som ze je efektivne nanasat na vlasy kofein, alebo uzivat vela kofeinu. ten sposobuje lepsie prekrvenie vlasovych korienkov a tym padom aj zastavenie padania vlasov. ale ver vsetkemu...
bodliak
18.04.05,08:28
Hlavne z toho nerobit tragediu a sucasne s pokusmi o spomalenie/zastavenie vypadavania ho pripravit na fakt, ze to mozno nepomoze. Mam s tym osobne skusenosti a v 24 rokoch som splnil podmienky na vstup do klubu nespravodlivo plesatych.
uko
18.04.05,08:46
je aj taká povera, že neonove svetlo spôsobuje vypadavanie.ale to je asi blbosť. mám bratrancov a známych, čo v podobnom veku začali strácať vlasy, ale oni to majú rodove. vyriešili to tak,že sa strihajú mašinkou na veľmi krátko. teraz je to veľmi moderné, mnohým chalanom to aj pristane a dievčatám sa to páči. dokonca je to aj pohodlné, najmä v lete. nech to skúsi. možno urobí z nevýhody výhodu.
tonkat
18.04.05,09:08
je aj taká povera, že neonove svetlo spôsobuje vypadavanie.ale to je asi blbosť. mám bratrancov a známych, čo v podobnom veku začali strácať vlasy, ale oni to majú rodove. vyriešili to tak,že sa strihajú mašinkou na veľmi krátko. teraz je to veľmi moderné, mnohým chalanom to aj pristane a dievčatám sa to páči. dokonca je to aj pohodlné, najmä v lete. nech to skúsi. možno urobí z nevýhody výhodu.
Ďakujem za radu, striháme sa aj my na krátko, ale práve vtedy mu viacej vidno tie prázdne miesta na hlave. Neviete, ako sa dá zistiť, či je korienok odumretý, alebo nie?
Anička
19.04.05,04:54
Tonkat,
sama som bojovala od septembra s týmto problémom, ale buď som mala šťastie, alebo dobrú kožnú lekárku, ktorá mi predovšetkým urobila krvné testy, ktoré vylúčili rôzne ochorenia, potom ma liečila injekciami / panthenol ? /, vodičkou Alpicor. Doporučila mi kúpiť si lieky Revalid /850,- Sk/ a šampón Anaphase /360,- Sk/. Keď injekcie nezabrali ,tak nasadila radikálnu liečbu Disulonom /chemoterapeutikum/, ale po polroku je na mojej hlave vlasov akurát.
tonkat
19.04.05,09:57
Tonkat,
sama som bojovala od septembra s týmto problémom, ale buď som mala šťastie, alebo dobrú kožnú lekárku, ktorá mi predovšetkým urobila krvné testy, ktoré vylúčili rôzne ochorenia, potom ma liečila injekciami / panthenol ? /, vodičkou Alpicor. Doporučila mi kúpiť si lieky Revalid /850,- Sk/ a šampón Anaphase /360,- Sk/. Keď injekcie nezabrali ,tak nasadila radikálnu liečbu Disulonom /chemoterapeutikum/, ale po polroku je na mojej hlave vlasov akurát.
Ďakujem za radu, Revalid syn užíval, ale len jedno balenie za 850,-, možno to bolo málo, ale výsledok nebol žiadny. Budem konzultovať s kožnou, čo si poradila. Ten panthenol by mohol byť aj v tabletkách, nevieš, či je to jedno?. Skúsili by sme to aj bez lekárky, aspoň zatiaľ, bývajú tam strašné rady.
Bionda
19.04.05,11:28
Viem, že strašne stres vplýva na práve vypadávanie vlasov, treba sa vrátiť aj trochu k bylinkovým čajom a ľahšej strave (na čas)- očiste organizmu. Určite ako bývala zs by som úplne na doktorov nedala. Je jasné, že genetika robí svoje, ale treba trochu organizmus usmerniť.
Ja som trochu oklamala genetiku a dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky.
tonkat
19.04.05,13:03
Viem, že strašne stres vplýva na práve vypadávanie vlasov, treba sa vrátiť aj trochu k bylinkovým čajom a ľahšej strave (na čas)- očiste organizmu. Určite ako bývala zs by som úplne na doktorov nedala. Je jasné, že genetika robí svoje, ale treba trochu organizmus usmerniť.
Ja som trochu oklamala genetiku a dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky.Tak to by ma veľmi zaujímalo tých 14 cm, ako sa ti to podarilo. Ak to nieje tajomstvo, napíš. Mám eminentný záujem.
bodliak
19.04.05,13:17
"dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky"

:rolleyes: len prosim ziadne naplaste Ti-Ji.
Najviac ma pobavilo, ze v Polsku to bol hit pred rokom a pol, u nas az teraz.
občianska spoločnosť
19.04.05,14:24
Pol roka popri normálnej strave konzumujem aj sóju a výrobky z nej a vlasy mi prestali padať tak aby bol ich úbytok viditelný. Mám dokonca dojem že sa to trochu zlepšuje. Nedávno som sa dočítal že v sóji sú obsiahnuté rastlinné estrogény. Z toho vyplýva, že bude niečo pravdy na tom, že čím menší vplyv testosteronu tým menej vypadnutých vlasov.
Ak si chcete zlepšiť výživu a prekrvenie vlasovej pokožky, stačí ju občas po umytí hlavy potrieť slabším liehom, čo bude mať za následok rozšírenie cievok a tým lepšie prekrvenie. Je to možné tiež spojiť s pridaním vitamínu B5, túto kombináciu nájdete vo vlasových vodách (de miclén a iné)
porfin
19.04.05,14:41
No neviem Ti presne povedať či pri padaní vlasov niečo na 100% pomôže. Ale čo Ti chcem napísať je, že skús nájsť kožnú lekárku, ktorá by Vám poradila.
Môj sym má iný problém VITILIGO, tiež mu to začalo v puberte a nikto v našej celej veľkej rodine stratu pigmentu/ Vitiligo nemá ani namal/ Lekárka mi povedala, že sa s tým nič nedá .... dosť som s toho bola nešťastná, lebo sa mu decká posmievali, že je fľkatý kôň, alebo vypraný v pervole... a tak trpel aj on aj ja. Ale hľadala som a mala som šťastie/ nechcem to prekričať tak klopem na drevo-klop-klop.../ Našli sme dr. Holobradú na Kramároch v Ba. Tá nám dala aspoň štipku nádeje. 20 týždňov syn chodil na špeciálne kúry pred ktorými sme hodinu museli natrieť postihnuté miesta a podarilo sa. Biele fľaky na kolenách, rukách a hrudi mu zmizli. Je síce pravda, že na viečkach mu to ostalo, ale v lete nosí normálne bermudy a chodí plávať, čo sa predtým hanbil. Inak STRES je hrozný nepriateľ a môže mať prsty aj v tvojom prípade/ u môjho syna sa to vitiligo začalo v puberte a zhoršilo pred maturitou a potom zase pred VŠ../ Takže skús nájsť niečo na internete, nájdi inú lekárku, zmiernite stres.... no proste robte čo sa dá. A ak by aj náhodou nič nepomohlo, tak ostrihať vlasy na úplne kratúčko a tváriť sa , že to tak má byť. No viem, zdá sa Ti, že to bagatelizujem, to vôbec nie, len Ti chcem dodať trocha sily. Držím VŠETKÝM, ktorých trápia menšie či väčšie problémi palčeky!
Shaman
19.04.05,15:18
Načo su chalanovi vlasy? Ked bude mat 30 rokov, tak budu aj tak vsetci plesati (pamatate serial Navstevnici, nie?) alebo budu nosit vsetci klobuky ako v 30-tych rokoch. Alebo nebudu podstatne u muza vlasy ale ci ma kvalitnu hustu bradu ;)

Chlapec sa potrapi, ale treba mu ukazat, ze to nie je ziadna hanba, ci dovod na komplexy. Ostrihat nakratko a snazit sa ho dostat nad VEC.
Su ludia, ktori maju vacsie problemy - od koktania az po nevidomost, schyzofreniu ci este hroznejsie veci.

A mimochodom - ja tu jeho zalezitost nezlahcujem. Len som presiel niecim podobnym, mozno tym istym. A viem, ze cas vynalozeny rieseniu tohto problemu bol absolutne neadekvatny vysledkom a ked som sa na to "vykaslal" a povedal si, ze uz nema zmysel sa tym zaoberat a trapit, lebo sa aj tak nic nezmeni, tak vypadavanie vlasov postupne prestalo.

Inak - tuto vec beriem nie ako jeho problem, ale ako problem spolocnosti.

A uz asi nebudem pisat dalsie prispevky, nech si nepokazim cislo ich poctu :D
tonkat
20.04.05,07:39
Ďakujem všetkých, snažím sa mu to rozhovárať, že to nie je katastrofa, ale už ho trochu poznám, resp. jeho povahu. Tvári sa, že mu to nevadí, ale v skutočnosti je to ináč, sám sa inicializuje, aby sme niečo robili, informuje sa o tomto probléme, takže viem, že mu to nieje jedno. Preto by som mu chcela pomôct, lebo viem, že v jeho veku sa tieto problémy ináč berú. Samozrejme, že sa to nedá porovnávať s chorobami, resp. s inými rodinnými problémami, ktorých je neúrekom. Len ak by sa dalo pomôcť, človek hľadá spôsob aj pri menších ťažkostiach. Vďaka ešte raz všetkým za rady a podporu.
kukučka
20.04.05,17:55
Kniha Johanna Paungger / Thomass Poppe: Život podľa Luny
/Mám ju veľmi rada - vrelo odporúčam kúpiť si ju, v kalendári len výcuc/
venuje vlasom celé tri strany. Zajtra 21.4. veľmi vhodný deň, najbližžší veľmi nevhodný deň je 3.5. - vlasy rednú.
Veľmi dobré: Dni Leva - Ak chceme mať leviu hrivu, Dni Panny - trvalá
Veľmi nevýhodné: Dni Raka a Rýb, radšej nemyť atď
Poznám aj knihu o stravovaní, teraz som zistila, že majú aj o cvičení!
stránka v nemčine
http://www.paungger-poppe.com (http://www.paungger-poppe.com/)
Darina1234
04.05.05,16:07
Sama som minuleho roku mala problem s vypadavaním vlasov. Lieky od kožnej lekárky nepomáhali. napokon som začala užívať zinok a vyrobila som si sama vlasovú vodu.
nazbierala som listy zo žihľavy, nechala ich 4 týždne vyluhovať v alpe francovke a pomaly som si vždy po každom umytí tento roztok vtierala do pokožky a zaroven som pila čaj z čerstvej žihľavy. Toto mi pomohlo, vlasy mi vypádavali predtým tak silno, že sa mi vytvorili až hole mapky.
kukučka
04.05.05,16:37
Odpusťte mi moju zvedavosť, ale som zvedavá, či aspoň niekto sa pozrel do tej knihy? Pekný večer želám
Daska
04.05.05,18:51
Tieto knihy mam doma uz asi 2 roky, su tam dobre rady aj ohladom upratovania, zahradky a mnoho inych rad...
sklenkova
05.05.05,19:44
Mne keď vypádavali vlasy pila som každý deň 1 šálku žihlavového čaju, asi po 6 týždňoch prestali ale aj dosť zhustli-čo mi nebolo 2krát príjemné.Okrem toho v lekárni predávájú dobrý prípravok-zajtra napíšem mám dcéru kaderníčku ale už spí.
sklenkova
08.05.05,14:22
Neviem, či Vás to zaujíma ten prípravok na vlasy sa volá Regaine-5%-je na obnovu vlasových cibuliek, ale stojí okolo 1000,-Sk v BA ho majú aj na Trnavskom Mýte v lekarni,ale to skúste so šampónom od Vichi,ale treba používať aj gel od tejto firmy,tiež v lekárni
bubibu
09.05.05,05:26
Ahoj. Ja som to zažila na vlastnej koži a môžem doporučiť jeden osvedčený postup. Lekárka mi naordinovala zinkovú kúru a naozaj to pomohlo. Používala som len šampón EPICRIN , ktorý je cenovo dostupný a pravidelne som užívala ZINOK (vitamín v tabletkovej podobe). Teraz som usmiatá a šťastná.
elize
13.07.05,12:11
Na vypadávanie vlasov má vplyv množstvo testosterónu v tele muža, ale aj ženy. Váš syn je asi dobrým príkladom prebytku testosterónu. Nemecký koncern vyvinul prípravok, jedinečný na trhu, ktorý už má aj výsledky, čo sa týka dorastania vypadnutých vlasov.Nieje to nejaký zázrak, no 3 roky po vypadnutí vlasu je možné jeho narastenie, pri určitej výžive.
ucetni_fantozzi
13.07.05,12:26
no pripojim sa aj ja, aj ked sam tento problem zatial nemam - mal ho kamos; naordinovali mu pangamin a ked tak na neho kukam, myslim ze mu to pomohlo...
prednisonka
30.03.07,16:24
Ahojte http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif ,
moje vypadávanie vlasov mi spôsobuje dlhodobé užívanie kortikosteroidov(prednison) , za posledné 2 mesiace som prišla o 2/3 vlasov.Užívam aj nejaké vitamíny SELEZIN ACE ,ale žiadny výsledok sa nedostavil.Neviete mi poradiť?Vopred ďakujem :)
niceday7
15.09.07,10:52
"dala som z pása dole 14 cm za 3 mesiace a nebola ani hladovka ani lieky"

:rolleyes: len prosim ziadne naplaste Ti-Ji.
Najviac ma pobavilo, ze v Polsku to bol hit pred rokom a pol, u nas az teraz.



ahoj prosim nemohli by ste napisat ako ste to stratili???mylim ze k tomu vypadavaniu vlasov by urcita strata vahy aj pomohla..dakujem ak sa da tak cez sukromnu spravu alebo na niceday7@pokec.sk
este raz DAKUJEM
fiasco
03.11.07,16:00
ja som na vypadavanie vlasov nasiel uz konecne ten spravvny pripravok....vyskusal som uz rozne pripravky napr..folixil..neocapil..capilan...,ale najviac mi pomohol kofeinovy sampon a nejaka ta kofeinova voda po umyti....
vlasy mi prestali padat zostali pevnejsie a kedze sampon neobsahuje ziadne silikonove latky aj lahko upravitelne...
ma to len dva haciky....musi sa uzivat stale....a u nas sa este nepredava, len v cechach ale nie je problem si ho objednat na www.alpecin.cz...je (http://www.alpecin.cz...je) to fakt dobre riesenie..ja som uz bol zmiereny s plesinou....a tieto dva pripravky mi zmenili zivot...
lorelei
03.11.07,21:05
Ako sa tu uz popisalo, chcem este nieco upresnit. Podla Luny- treba strihat vlasy v znameni Leva alebo Panny, ale pri pribudajucom Mesiaci, toto mam odskusane a funguje to. Dalej je to sampon od Vichy, je dost drahy,ale dobry. Hlavne oprednostnujem byliny. Na plesatenie - resp. vypadavanie vlasov je dobra cibula, natierat stavou z nej, alebo aj s prekrojenou, miesta, kde sa najviac tvoria mapy po vypadanych vlasoch, dalej zihlava - jednoznacne, pretoze cisti krv, cely organizmus, odplavuje toxiny a skodlive latky z tela von. Myslim tiez ,ze to bude nieco s psychikou,ked to nie je rodove, je to aj dost predcasne. Ja by som v tomto pripade vyhladala homeopata, pridu na pricinu veci - co je podstatne. Zinok a vit. B je na posilnenie rastu vlasov. Drzim palce, a prajem vela trpezlivosti.
wildsammy
30.12.07,19:18
Overená liečebná metóda vypadávania vlasov a obnova rastu vlasov pre mužov bežne dostupnými prípravkami:

1) Folixil anti-DHT tablety, oplatí sa väčšie balenie (1/deň)
2) Bioscalin výživné tablety (1/deň, užívať ako doplnok k Folixil anti-DHT tabletám)
3) Folixil aktivačný šampón (striedať s iným neutrálnym šampónom, napr. od VICHY Dercos-posilující šampón)
4) Alpecin kofeinový prípravok alebo Bioscalin čistiaca vlasová voda (aplikovať každý deň, nepoužívať zároveň s bodom 5)
5) VICHY Dercos Aminexil pre mužov (3/týždeň) alebo Regaine 5% roztok (2/deň, nepoužívať zároveň s bodom 4)
6) AVON naturals maska pre poškodené vlasy (1/týždeň)
7) Alpicort stimulačný roztok pre mužov (1-2/týždeň)

Trvanie liečby 12 mesiacov. Pred začatím liečby a pred koncom liečby kontrola hustoty a hrúbky vlasov.
JANASA
30.12.07,19:36
Inak proti vypadávaniu vlasov je veľmi účinný šampón od Welly Lifetex - s vitamínom H a zároveň tonikum na ten istý účel. Dokonca to nezastavilo len vypadávanie ale aj obnova rastu vlasov. Aj cenovo sa to dá zvládnuť.
PatresPK
23.02.08,15:28
Ahoj Tonkat:
Cize vas syn moze mat problem s kvasinkovou bakteriou zvanou Kandida ...ja ju osobne mam a vypadok vlasov je nehorazny mal som aj 200-250 vlasov denne no ustal som to velmi dobre takych 20-50 denne a nieco mi aj rastie naspat.Ked tak dam viacej rad ako a kde zacat inac ja drzim urcity rezim zvany Immortal hair rezim a Warrior diet + musel som sa zbavit kandidy.Pre viac info sukromnu spravu :) lebo email mi nechce zadat.
marienka3
21.11.08,12:52
Aj mojej dcére začali vypadávať vlasy naraz s vysokou tvorbou akné, išla som ku kožnej, tak odporučila šampón Anaphase, tablety Anacapse (majú sa brať tri mesiace), tiež dala vodičku na denné natieranie. Už jej až tak nevypadávajú, ale nejak nerastú. Idem vyskúšať umývanie vlasov odvarom z lopúcha, potom napíšem. Krvné testy nerobila, hoci som to čakala, dúfam, že to je len nejaké obdobie, nie choroba.
Lenka1979
21.11.08,13:23
Odporúčam každému, komu vypadávajú vlasy - ženy či muži, francúzsku kozmetiku VICHY, konkrétne šampón "Dercos" a vodičku v malýc ampulkách tiež "Dercos" (najlepšie užívanie spolu šampón+vodička). Ja som to používala a stopercentne zabral, nielenže mi vlasy prestali vypadávať, ale začali rásť aj nové. Je to drahá kozmetika, ale super.:)
delopiero
20.08.09,10:26
nazdar..citam ze sa tu rozbehla celkom zaujimava debata. Tiez mam problem s vypadavanim. Vlasy mi rednu asi od 20ky-aspon to tak pozorujem, mam 25 a v 30ke budem urcite plasaty ak sa nic nezmeni. Som s tym uz viac- menej zmiereny, ale to neznamena ze proti to mu nic nebudem robit.
Skusil som uz zihlavu, zinok, sezam ale zaidny efekt, najnovsie pouzivam Vichy. Bol som minule na vysetrenie krvi (nie v suvislosti s vypadavanim) a tam mi povedala doktorka ze mam hornu hranicu testosteronu.
Poradte co by mi pomohlo. Ocenim akykolvek nazor a postreh.
Ako dopadol Tvoj syn TONKAT? Zaujali ma tam hlavne názory PATRES PK a ALIZEE. Este by ma zaujimalo ako pozorujete ze sa to zlepsuje alebo zhorsuje??Podla vypadanych vlasov vo vani, alebo ako?Mail mam
Ďakujem za pomoc.

MATUS
Nokerla
21.08.09,07:12
no ja som mal nizku hranicu testosteronu a aj tak mi vypadavali vlasy.......genetiku velmi neoklames ......

keby bolo nieco co vie zastavit vypadavanie vlasov, tak kopec popularnych ludi by malo na hlave bujare afro.

Andre agassi, Seal, Bruce Willis, Carl cox a mnoho dalsich
tomasenkoslav
14.10.09,10:37
ženske dovody vypadavania vlasov su prevažne uplne odlisne od tých mužskych /alopecia/. Tiež som plesaty, zacalo to okolo 16-17teho roku. Stresom netrpim a vlasy padaju. Sprievodny jav tohto padania u mna je akasi "fantómová bolest" vlasov. Je to v podstate precitlivelost pokožky na mieste, kde vlasy prave padaju. Najprv to bolo v oblasi "kutov" neskor sa to spojilo do tvaru podkovy. No a posledne "citim" temeno hlavy. Predna cast hlavy je už uplne hola bez vlasov, tam už to opisovane precitlivenie pokožky nepocitujem. Len temeno, kde ešte vlasy mam.
Konvencna liecba bola uplne bezvysledna. Užival som presne tie "lieky" co tu popisujete, Neocapil, capilan, pangamin, zinok bla bla.
Davno som rezignoval na pokusy vratit vlasy spat na hlavu. Jedine riešenie je v medicine a to v klonovani korienkov vlasov alebo znižit vplyv testosteronu na padanie. Dnes sa korienky odoberaju zo zadnej casti hlavy, kde zdravemu mužovi nevypadnu nikdy. Tato liečba je však považovana za kozmeticku upravu a poistovne ju nehradia. Je to extremne nakladne. Dovolit "urobit si celu hlavu" si možu iba tak premier Berlussconi a podobni solventaci. Ostatne je to skutocne len kozmeticka uprava napriklad muža v 50ke ked ma pocit, že ma malo vlasov "na kutoch". Ked si to necha urobit 20r chalan a vlasy mu vypadaju neskor na koleno, bude vyzerat ako dilino - hola hlava a pa-rohy z vlasov.
Mudri vravia, že je to dedicne no moj tata ma vlasy jak Janošik a to ma 60r.

Suhlasím s tým, že zastavit sa mu to sotva podarí. Ja som si letos zacal tu moju prašinu holit na kožu. To je asi fakt u mna jedine riešenie.
Suhlasím s tým, že konzumacia soje može mat urcity ak ne vyznamny vplyv na ne-vypadavanie vlasov u mužov. Skvely priklad je u japonskych mužov, kde sojove produkty tvoria vyznamny podiel na ich strave a je dokazane, že vypadavaním vlasov trpia podstatne menej.
Nesuhlasim s tým, že je to moderne a sexi ako to tu popisal jeden uživatel. Muži si holia hlavu preto, že su plešatí alebo zabijaci aby so svojim tlstým krkom a holou hlavou budili vacsi respekt.
Alebo somari, ktorí nepatria ani do jednej skupiny a preto ich pocin nechápem. /vynimkou su plavci, ktori veria, že prave koli vlasom sa im nepodari zaplavat rekord - odpor pri plavani, alebo podobna sofistikovana "pricina"/
Verim, že Vaš syn ma z vypadavania vlasov komplexy a traumu velku ako Brno. Mal som ju aj ja. Nie je totiž lahke dvorit sa dame s plešatou hlavou. Pre vek okolo 17 rokov, a teraz spomenme si na našu mladost, je randenie tema a objekt zaujmu cislo jedna /ci sa jedna o chlapcov alebo dievcata/.
Ani jedno dievca v puberte neda prednost plešatemu pred chlapcom s vlas
Takisto maju "smolu" chlpatí a ryšaví. Štatistiky a ankety "nepustia".
Je dobre, ked si to niekto tak bagatelizuje ako ten pan o pár prispevkov vyssie ale zrejme si týmto sám osobne v takom mladom veku neprešiel. :cool:

Jedno je však viac než isté, musí sa s tým vysporiadat sam, nik iný to za neho neurobí.
tms.
Ricky
24.10.09,13:25
Moj znamy mal tiez problemi s vypadavanim. No ked som ho stretol naposledy tak som ho skoro ani nespoznal. Mal viac vlasov nez ja :). Tak som sa ho pytal co pouziva a vraj dermal roller. Je to taky hreben s ihlickami. Tak som si to aj ja objednal a rolujem a rolujem. Zatial sa
mi zda ze mam vlasy tmavsie a ani tak nepadaju. Uvidime neskor.
palarik
18.11.09,13:58
Uz vyskusal niekto derma roller? Minule som stretol znameho ktory bol skoro plesaty a teraz ma zrazu na hlave haro. Vravel ze pouziva derma roller. Skusil to uz niekto?
calawen
18.11.09,14:30
Ahojte,

mne teraz dosť vypadávajú vlasy a veľmi ma to štve. Je to možné tým, že som v júni porodila a doteraz kojím? Čo by mi mohlo od toho pomôcť?
margot157
19.11.09,04:42
Ahojte,

mne teraz dosť vypadávajú vlasy a veľmi ma to štve. Je to možné tým, že som v júni porodila a doteraz kojím? Čo by mi mohlo od toho pomôcť?
Mne tiež veľmi vypadávali vlasy, ale ja ešte nekojím, som tehotná, takže mi v lekárni nemohli dať žiadne prípravky na užívanie zvnútra, ponúkli mi nejakú ( značku teraz neviem ) vlasovú tinktúru a šampón a v kombinácií s tehotenskými vitamínmi mi to cca po mesiaci až dvoch celkom pekne prešlo, nehovorím, že mi teraz nepadajú vôbec, ale je to v oveľa menšej miere, ako predtým. Takže keď kojíš, si myslím, že to bude podobné.M.
calawen
19.11.09,06:03
Mne tiež veľmi vypadávali vlasy, ale ja ešte nekojím, som tehotná, takže mi v lekárni nemohli dať žiadne prípravky na užívanie zvnútra, ponúkli mi nejakú ( značku teraz neviem ) vlasovú tinktúru a šampón a v kombinácií s tehotenskými vitamínmi mi to cca po mesiaci až dvoch celkom pekne prešlo, nehovorím, že mi teraz nepadajú vôbec, ale je to v oveľa menšej miere, ako predtým. Takže keď kojíš, si myslím, že to bude podobné.M.
vďaka za pomoc... myslela som si, že to bude tým, že mi chýbajú nejaké vitamíny... nabehnem do lekárne a uvidím časom..:)
rypa
15.01.10,09:22
ahoj, mne padajú vlasy už od pôrodu, je tomu už 2 roky. Konečne som sa odhodlala ísť k lekárovi, ktorý mi urobil krvné testy ale nič nezistil a povedal, že sa s tým musím zmieriť. A pritom som úplne zdravá, tak tomu nechápem. Vyskúšala som už lieky, ampulky, zdravú stravu už prevádzkujem viac ako rok a pol, stres nemám. Tak neviem.
Periam
20.01.10,12:06
mne tiez vypadavali vlasy sice nie az tak veeelmi ale casto som ich mala dost na vankusi,dost na hrebeni a aj pri umyvani by som nimi zapchala ruru a tak som zacala pit kazdy den zihlavovi caj a problem sa vyriesil.v mojom pripade to fungovalo a je dobry aj zinok
dusansl
20.01.10,17:10
Dobrý podvečer pre všetkých ,
Po dlhšej pauze som sa predsa rozhodol reagovať. Chcel by som každému návštevníkovi povedať jednu zásadnú informáciu.
Už mnoho krát nastolená téma akou je vypadávanie vlasou na ktorejkoľvek časti hlavy nie je banalitou!
Touto formou každému dotyčnému človeku jeho organizmus oznamuje, že sa dostáva do vážneho zdravotného problému. Jeho neriešenie sa po čase prejaví prepuknutím choroby, ktorej ústup v nejednom prípade je v nedohľadne a ona skoro vždy prejde do chronickej podoby.
Obyčajne bývajú postihnuté ľadviny a močový mechúr, dýchací systém do ktorého spadajú priedušky a pľúca, oblasť srdca a pečene, črevá a kondícia črevných klkov..
Myslím , že už podľa výpočtu možných porúch, nie je dobré vývoj zdravotného stavu podceňovať.
Som hlboko presvedčený, že zvrhnúť takéto poruchy orgánov aj keď len na úrovni mikrocirkulácie lymfy je hazard, ktorý sa vždy aj keď s odstupom času kruto vypomstí.
Prosím, je mi ľúto, že na tomto mieste nie je dovolená konkrétna rada ako si poradiť s problémom. Na škodu postihnutých . Ale viem poradiť a ukázať cestu trebárs cez súkromnú správu.
Dopredu však varujem, cesta k zdraviu je pomalá., lebo aj zdravie sa kazilo roky.
S pozdravom dusansl
foza
21.01.10,12:51
ahoj, mne padajú vlasy už od pôrodu, je tomu už 2 roky. Konečne som sa odhodlala ísť k lekárovi, ktorý mi urobil krvné testy ale nič nezistil a povedal, že sa s tým musím zmieriť. A pritom som úplne zdravá, tak tomu nechápem. Vyskúšala som už lieky, ampulky, zdravú stravu už prevádzkujem viac ako rok a pol, stres nemám. Tak neviem.
Mne po pôrode vypadávali vlasy tiež. Každé ráno som sa budila s tým, že na vanúši bolo kopu vlasov a keď som si ich umývala to bola hrôza. Bolo to spôsobené aj tým, že som dlho kojila jedno aj druhé dieťa. Mne osobne pomohlo to, že som si po každom umytí votrela do vlasov rozšľahané vajce s lyžičkou oleja, zabalila hlavu do igelitu a uteráka. Nechala som to pôsobiť niekedy aj hodinu, potom som vlasy opláchla už len čistou vodou. Toto trvalo snáď 2 mesiace a bolo po probléme.:)
efka1518
16.04.10,20:58
Ahojte. Ja mám tiež takýto problém a trvá už vyše roka....Žiadnou chorobou vraj netrpím, kožného som navštívila-vyskúšala som tabletky revalid, revalmax, sampony od kožného, tiež revalid šampon a termál šampon, taktiež rôzne toniká ako alpicort a pod. Stravujem sa zdravo, občas si zašportujem, vlasy si už rok nefarbím. V poslednej dobe som začala jesť ALOE VERA tabletky na prečistenie organizmu.Žiaľ, môj stav sa zmenil iba trošíčku. Už nemám holé miesta, ale vlasy mám naďalej riedke, bez objemu a stále mi vypadávajú.Dokonca som sa dala aj ostrihať, ale ani to nepomohlo. Ak mi môže niekto poradiť, tak mi dajte prosím vedieť. pa :mee:
osky
24.10.10,17:47
pridavam sa k problemovym-neviem uz ani ako dlho,ale ozaj dlho,mi padaju vlasy.su vsade,po umyti je upchate sitko sprche,po cesani na hrebeni je vzdy velky chumac.
neviem co robit.poradite.prosim.
Daniela1010
25.10.10,08:55
Takýto problém má aj moja 14-ročná dcéra, už asi rok jej nadmieru vypadávajú vlasy, má ich o polovicu menej ako kedysi, skúšali sme rôzne vitamíny aj šampóny, zatiaľ nič nepomohlo. Dcéra nosí vlasy v cope, ale zajtra sa už ide dať ostrihať, lebo to už nevyzerá pekne.:confused: V stredu sme objedané na kožné, tak som zvedavá ako dopadneme, ale moc si od toho tiež nesľubujem. Potom sa ozvem.
Lenka*1
25.10.10,09:19
Aj ja to riesim... ale naordinovala som si Revalid (druhy mesiac), beriem zinok uz treti mesiac, taktiez pouzivam vlasovy aktivator Capillan. tento mesiac som ho prestriedala s lopuchovou vodou a tiez si min. raz do tydzna premyvam vlasy odvarom zo zihlavy.
a este mam sampon a kondicioner Revalid, ale ten mi strasne masti vlasy...
ale musim povedat, ze sa vypadavanie zmiernilo. len ten revalid (alebo akekolvek vitaminy na vlasy) naozaj treba brat poctivo aspon 3 mesiace.
tak damy, vela stastia v tomto boji :)
blazonko
25.10.10,10:20
Ja síce bezlepkovú diétu nemám, ale tiež mi dosť vypadávali vlasy. Zmenila som šampón, predtým Pantene, teraz Sayos, a zabralo. Popritom nechať vlasy rásť bez strihania. U mňa platí, čím dlhšie, tým menej vypadávajú. Problém sa vyriešil sám. Ešte síce nájdem sem tam nejaký vypadnutý vlas, ale už to ani zďaleka nie je také, aké bolo.
Zdenka175
26.10.10,04:33
Keď sa upcháva odtok, pred sprchovaním je dobre dať do otvoru sitko.
Zdenka175
26.10.10,04:37
U nás sa jednej pani z ničo nič urobilo až také koleso na hlave/ čo jej vypadli vlasy/ bola z toho zničená. Robí upratovačku, tak stresy nemá. No prežila dopravnú nehodu pred 10 rokmi./možno aj z toho/ Už sa zmierila aj s rakovinou. Kúpila si aj parochňu, a chodila po lekároch. Posúvali si ju od jedného k druhému. Na nič neprišli. Po roku jej vlasy narástli a teraz ich má krásne husté.
blazonko
26.10.10,04:41
Súhlasím Zdeni. Aj takýto zážitok môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Stačí, ak sa s tým človek vyrovná a prekoná, potom sa všetko vráti do normálu.
ivantt
26.10.10,05:42
NO tak u nas jedna pani neprezil nic traumaticke ani sokujuce a vypadavaju jej vlasy. celo ma uplone hole a vlasov minimum. Povedal by som ze niektorý 60-tnici su na tom lepsie co sa vlasov tyka, menej sa im leskne hlava. Ale ona si a tie roky zvykla a nic si z toho nerobi, dokonca ani parochnu nenosi. A musim povedat ze jej to sekne. Ved aj taka hola hlava u zeny môze byt sexi takze treba komplex zmenit na vyhodu...
truch
26.10.10,05:51
Tiež som mala problém s vypadávaním vlasov. U mňa to spôsobovala štítna žľaza. Aj teraz, po jej odstránení, mi vlasy padajú, ale už menej a rastú nové. Kožná lekárka mi povedala, že je v poriadku, ak denne vypadne menej ako 200 vlasov. Neviem, nepočítala som ich, ale 200 vlasov mi určite denne nevypadne.
ivantt
26.10.10,05:57
Tiež som mala problém s vypadávaním vlasov. U mňa to spôsobovala štítna žľaza. Aj teraz, po jej odstránení, mi vlasy padajú, ale už menej a rastú nové. Kožná lekárka mi povedala, že je v poriadku, ak denne vypadne menej ako 200 vlasov. Neviem, nepočítala som ich, ale 200 vlasov mi určite denne nevypadne.

hmmm... 200 vlasov ked mne vypadne ochvilu som aj ja holohlavy, tie potvorky prestali rast... a to som mal donedavna vlasy tak do polovicky chrbata a museli ist dolu.... pripadam si ako keby smo bol holy...
vlados03
09.12.10,18:51
mne začali vypadávať vlasy v 19-tich, no pri pohľade na otca som vedel že s tým nespravím nič. hlavu si holím úplne dohola a som spokojný
Mirkaaaaa
14.07.11,08:59
Pekný deň, môj manžel prekonal rakovinu a po chemoterapii mu doktori povedali, že do dvoch mesiacoch mu vlasy začnú rásť. No ani po troch mesiacoch sa nič nedialo. Manžel bol nešťastný vzhľadom na to že je obchodník a na výzore si dosť zakladá. Vyskúšal všeličo, no póry na pokožke hlavy sa mu vôbec neotvárali . Naši český známi mu poradili extrakt z bylín čínskej medicíny. Volá sa to zheng 4 hair. Zhruba po dvoch týždňoch sa mu začali ukazovať prvé vlásky. Boli sme obaja veľmi šťastní ...
irenica
17.10.11,19:20
Pricin vypadavania vlasov je vela.Najcastejsie je sposobene:
- nedostatok vitaminu B6, H (biotin)
- nedostatok selénu
- nedostatok kyseliny listovej
- nedostatok zinku, zelezo
- nedostatok jodu vyvolajuci poruchu stitnej zlazy
Viac o pricinach je pisane tu:
vypadavanie vlasov (http://www.vlasy-ucesy.net/vypadavanie-vlasov)
Kazdopadne by som odporucala spravit rozbor krvi, aby si vylucili vaznejsie ochorenia
Ador
01.08.12,10:20
Urcite nie je lahke zistit pricinu padania vlasov, moze ist o stravu, najma alergeny, stres atd ako docasne padanie alebo o alopeciu trvalu, ta sa zisti ak sa pozrie na otca po pripade dedka ci maju uz vlasy vypadnute pretoze je dedicna a moze zacat aj skor da sa iba spomalit. Z osobnych skusenosti pri trvalej alopecii, co sa tyka najma navratenia sebadovery pouzivam na už riedke vlasy (http://www.toppik.sk) www.toppik.sk, a da sa aj kombinovat s roznymi medikamentami ako je minoxidil ci nanogen na vypadavanie vlasov (http://www.nanogen.sk)
lujza.j
01.08.12,15:47
Urcite nie je lahke zistit pricinu padania vlasov, moze ist o stravu, najma alergeny, stres atd ako docasne padanie alebo o alopeciu trvalu, ta sa zisti ak sa pozrie na otca po pripade dedka ci maju uz vlasy vypadnute pretoze je dedicna a moze zacat aj skor da sa iba spomalit. Z osobnych skusenosti pri trvalej alopecii, co sa tyka najma navratenia sebadovery pouzivam na už riedke vlasy (http://www.toppik.sk) www.toppik.sk (http://www.toppik.sk), a da sa aj kombinovat s roznymi medikamentami ako je minoxidil ci nanogen na vypadavanie vlasov (http://www.nanogen.sk)
toto čo je za reklamu?
vlasy sú presne také ako sa o ne staráme umývame fénujeme žehlíme a podobne, ako sa stravujeme.....darmo budú moji rodičia vlasáči ked ja zjem za deň zrnko ryže a dve špagety:D mám 40+ a nikdy som nemala také dobré vlasy ako teraz...moje decko má presne vlasy také ako sa o ne stará iba fénované iba žehlené....jemné o ničom...jejbio otec vlasatec s brčkavými vlasmi....
na výživu vlasov z vnútra stačí zopár vitamínov, ktoré si človek kúpi v lekárni...čo aj užívam, takže mňa tu neohúriš tvojou reklamou.... nejednoduchšie je ponúkať drahé produkty...
wagner
01.08.12,18:51
Reklamy sú tu zakázané
Ador
02.08.12,06:09
toto čo je za reklamu?
vlasy sú presne také ako sa o ne staráme umývame fénujeme žehlíme a podobne, ako sa stravujeme.....darmo budú moji rodičia vlasáči ked ja zjem za deň zrnko ryže a dve špagety:D mám 40+ a nikdy som nemala také dobré vlasy ako teraz...moje decko má presne vlasy také ako sa o ne stará iba fénované iba žehlené....jemné o ničom...jejbio otec vlasatec s brčkavými vlasmi....
na výživu vlasov z vnútra stačí zopár vitamínov, ktoré si človek kúpi v lekárni...čo aj užívam, takže mňa tu neohúriš tvojou reklamou.... nejednoduchšie je ponúkať drahé produkty...

Reklama? Spominam tam viacere produkty ako vidite z osobnej skusenosti a je mi luto ze mne ich nikto skorej neporadil. Vitaminy? Strava? Starostlivost? Ak ide o trvale vypadavnie Alopecie Androgenna (vyse 50% muzov - dedicne) ani strava ani vitaminy ti na trvale vypadavanie nijako nepomozu, existuju produkty ktore ti to spomalia a to je finasterid tabletky (nedoporuceny zenam a vedlajsie ucinky pre muzov) a minoxidil (to je zlozka ktora sa nachadza v roznych produktoch) a potom su uz iba kosmeticke upravy ako som pisal, mozem ich tiez vymenovat aby nebola reklama... cize ziadna reklama. Kludne staci prekutrat google. Suhlasim, ze na docasne padanie pomoze strava, nepit alkohol, starostlivost, vysetrenie stitnej zlazy, zapalu v tele, atd, boli vyskumi ze padanie mozu sposobit aj kvasinky v tele kandidoza, preto som aj pisal zistit pricinu je tazke. A este co sa tyka tej dedicnosti moze to byt aj 3ti bio dedko
kaivorus
05.08.12,08:14
niekedy tými vitamínmi vieme aj vyživiť príčinu /mikroorganizmy/ a tým posilniť ich existenciu v podkoží, čo sa môže prejaviť o niekoľko rokov
kaivorus
05.08.12,08:24
Pricin vypadavania vlasov je vela.Najcastejsie je sposobene:
- nedostatok vitaminu B6, H (biotin)
- nedostatok selénu
- nedostatok kyseliny listovej
- nedostatok zinku, zelezo
- nedostatok jodu vyvolajuci poruchu stitnej zlazy
Viac o pricinach je pisane tu:
vypadavanie vlasov (http://www.vlasy-ucesy.net/vypadavanie-vlasov)
Kazdopadne by som odporucala spravit rozbor krvi, aby si vylucili vaznejsie ochorenia

V krvi sa ešte nemusia ukázať skutočné príčiny, nakoľko pre rozbore sa zisťujú protilátky, a tie nemusí imunitný systém v každom prípade tvoriť, ak dlhodobejšie mu nedodávame tieto vyššie vypísané látky.

Ich nedostatok spôsobujú vytvorenie prostredia v jednotlivých častiach tela, umožňujúceho následne premnožený výskyt mikroorganizmov , ktoré spôsobujú metabolické a hormonálne poruchy, ale i vylučovacie poruchy a následne hromadenie toxínov v podkoží , koži,...

Doporučujem , zistiť bakteriálnu záťaž.....a jej likvidáciu - vymedzovanie je životaschopnosti...
lujza.j
05.08.12,08:26
V krvi sa ešte nemusia ukázať skutočné príčiny, nakoľko pre rozbore sa zisťujú protilátky, a tie nemusí imunitný systém v každom prípade tvoriť, ak dlhodobejšie mu nedodávame tieto vyššie vypísané látky.

Ich nedostatok spôsobujú vytvorenie prostredia v jednotlivých častiach tela, umožňujúceho následne premnožený výskyt mikroorganizmov , ktoré spôsobujú metabolické a hormonálne poruchy, ale i vylučovacie poruchy a následne hromadenie toxínov v podkoží , koži,...

Doporučujem , zistiť bakteriálnu záťaž.....a jej likvidáciu - vymedzovanie je životaschopnosti...
toto sa vykonáva akým spôsobom....
lujza.j
05.08.12,17:37
kaivorus

je "super", že tu vždy naklepeš tieto tvoje ..........ak sa ťa človek na niečo opýta neodpovieš....
.....alebo bežne v tvojom príspevku....."napíš mi SS pošlem ti info mailom" alebo niečo podobné
lujza.j
18.08.12,17:39
Ador ty tu pises o Minoxidile a Finasteride. Ten minoxidil este dajme tomu... aj ked pre ludi s citlivejsou pokozkou to nemusi byt z dlhodobejsieho hladiska prijemne. Je koncentrovany s alkoholom a moze drazdit a vysusovat pokozku. Ja to mam vyskusane na sebe, ze som ho musela pouzivat s prestavkami. Finasterid je podla mna hnus. Je ucinny, mozno nie ako minoxidil, ale pre zeny nepouzitelny a ako muz by som sa mu asi tiez vyhybala. Vsetci vieme preco. Ja som pouzivala kozmetiku s aminexilom, co je ale slaby odvar Minoxidilu a tiez na baze alkoholu.. cize slabsi efekt a podobne podrazdenie a vysusenie pokozky hlavy.
Ohladom Nanogenu: Ja som ho objavila po dlhej dobe pouzivania vlakien toppiku. A maju ho aj v lekarni. Zaujimalo by ma ci ho pouzivas a ake mas s nim skusenosti v porovnani s Toppikom?? Aj ked keratinove vlakna (http://www.toppik.sk) maju obe znacky, Nanogen ma podla mna sirsiu ponuku pripravkov, ktore liecia vypadavanie vlasov (http://www.nanogen.sk) napr. Serum s rastovym faktorom (http://www.nanogen.sk) na vodnej baze, ktore je vraj ucinnejsie ako sam minoxidil a nedrazdi pokozku hlavy, mam odskusane. A tiez vyzivove doplnky proti vypadavaniu vlasov (http://www.nanogen.sk). Nerobim tu reklamu, ale inak sa to neda napisat. Nejake postrehy?
si zabudla heslo ako Ador..... tu píšeš to isté , ešte aj tie isté reklamy.....
Felicio
19.08.12,09:04
NO tak u nas jedna pani neprezil nic traumaticke ani sokujuce a vypadavaju jej vlasy. celo ma uplone hole a vlasov minimum. Povedal by som ze niektorý 60-tnici su na tom lepsie co sa vlasov tyka, menej sa im leskne hlava. Ale ona si a tie roky zvykla a nic si z toho nerobi, dokonca ani parochnu nenosi. A musim povedat ze jej to sekne. Ved aj taka hola hlava u zeny môze byt sexi takze treba komplex zmenit na vyhodu...

Neviem ako to ta zena zmeni na vyhodu? daj nejake tipy. Co ja viem, tak zeny vypadavanie vlasov znasaju ovela horsie nez muzi. Tazko sa tam nieco obracia na vyhodu. A ja by som holohlavu zenu asi nechcel.
lujza.j
19.08.12,18:44
Ja píšem čo používam ja a čo mi zaberalo a čo nie. Možno mi raz poďakuješ, že som tu spomenula niečo konkrétne.
Aké vitamíny používaš? A ako si sa k nim dostala? Niekto ti ich poradil že?:) Alebo si niekde čítala nejaké doporučenie... to nepokladáš za reklamu?
Ja používam ako vitamín tablety NANOGEN Intervention (http://www.nanogen.sk) pre ženy.

Obsahujú:
Morské chrupavky
Kyselina Pantoténová
Cysteín
Extrakt z Borovicovej Kôry (Pycnogenol)
Kurkumín extrakt
Extrakt z Prasličky Roľnej
Resveratrol
Meď
Biotín
Železo
Vitamin B12
Vitamín B6 P5P
Kofeín
MSM
Zinok
Magnézium

Skús poradiť niečo konkrétne ty. Som absolútne otvorená voči novým veciam.
ja som už.... nájdi si....
Estetic
20.08.12,09:44
Rozhodne treba skúsiť prísť na dôvod padania vlasov,následne lokálna liečba a celková vitamínová liečba.Silný biostimulačný laser je výborný a keby ho preplácali poisťovne bola by to u mňa prvá voľba.No a posledná možnosť je mesotherapia,čiže priame vpravenie účinnej látky do kože vlasov.
lujza.j
20.08.12,11:09
Rozhodne treba skúsiť prísť na dôvod padania vlasov,následne lokálna liečba a celková vitamínová liečba.Silný biostimulačný laser je výborný a keby ho preplácali poisťovne bola by to u mňa prvá voľba.No a posledná možnosť je mesotherapia,čiže priame vpravenie účinnej látky do kože vlasov.
tú aplikujem na sebe.... neviem či je celková možno mi nejaký ten vitamínik chýba, ale výsledky mám na hlave....:)
B.Korbanova
20.08.12,16:40
Našla som si, niektoré prísady sú rovnaké, čiže v niečom sa zhodneme. Ešte jedna dôležitá vec, nie je to iba o tom užívať všetky tieto dôležité látky, ale ešte dôležitejší je ich pomer. Pokiaľ si to kupuješ v oddelených baleniach a ampulkách, nebude to ten najefektívnejší spôsob riešenia problému. Čo si o tom myslíš ty ako skúsená magistra?:cool:
lujza.j
20.08.12,17:14
Našla som si, niektoré prísady sú rovnaké, čiže v niečom sa zhodneme. Ešte jedna dôležitá vec, nie je to iba o tom užívať všetky tieto dôležité látky, ale ešte dôležitejší je ich pomer. Pokiaľ si to kupuješ v oddelených baleniach a ampulkách, nebude to ten najefektívnejší spôsob riešenia problému. Čo si o tom myslíš ty ako skúsená magistra?:cool:
....viem aké vlasy mám na hlave a ako dlhé a tiež aké nechty;) a nemám 20-dsať ani 30-dsať.....
už som si vypočula aj názor lekárky, ktorá neodporúča multi-vitamíny lebo sa nedá dokázať aké množstvo z každého je obsahom danej tablety, čiže fungujem na oddelených vitamínoch....
skúsená magistra:rolleyes:ked myslíš....no vieš nie vždy mi tá v lekárni poradí....
inak najjednoduchšie je ponúkať drahé preparáty a pritom aj lacné sú dobré...http://www.demiclen.sk/sk02_02_01.htm
B.Korbanova
20.08.12,17:48
....viem aké vlasy mám na hlave a ako dlhé a tiež aké nechty;) a nemám 20-dsať ani 30-dsať.....
už som si vypočula aj názor lekárky, ktorá neodporúča multi-vitamíny lebo sa nedá dokázať aké množstvo z každého je obsahom danej tablety, čiže fungujem na oddelených vitamínoch....
skúsená magistra:rolleyes:ked myslíš....no vieš nie vždy mi tá v lekárni poradí....
inak najjednoduchšie je ponúkať drahé preparáty a pritom aj lacné sú dobré...http://www.demiclen.sk/sk02_02_01.htm

Ďakujem za tvoj tip - neberiem to ako reklamu. S vetou "najjednoduchšie je ponúkať drahé preparáty" nemôžem súhlasiť - vôbec to nie je jednoduché!!! Najjednoduchšie je tváriť sa múdro a tvrdiť, že to najlacnejšie riešenie je najlepšie. Ale musím povedať, že aj keď prehľad máš, v nových veciach máš "medzierky".
Ďalšia vec, multivitamín je jedna vec, väčšinu z neho vycikáme... a druhá vec je niečo, čo je zamerané na konkrétny problém. A pokiaľ ja viem, presné zloženie a miligramáž tu máš väčšinou uvedené. Ale to tiež neznamená, že keď použijú všetky potrebné prvky v jednej tablete, že budú aj dostatočne účinné, keďže sa niektoré môžu v určitých množstvách medzi sebou negovať. vygoogli si. poprípade sa opýtaj viacerých odborníkov, nie iba jednotlivca. Čudovala by si sa, ako sa ich názory rôznia.
B.Korbanova
20.08.12,17:52
by google: myslím, že s týmto súhlasím...

"Správna vyváženosť živín je pre rast vlasov nevyhnutná. Meď, zinok a horčík hrajú dôležitú úlohu v podpore rastu vlasov, avšak užívaním jednej zložky obmedzuje množstvo ostatných, čiže vyvážený doplnok výživy musí obsahovať všetky tri minerály. Železo je dôležité najmä pre ženy, ktoré trpia formou alopécie súvisiacej s nedostatkom železa. Železo je nepostrádateľné keďže prenáša kyslík do červených krviniek, vitamín B12 napomáha tvorbe červených krviniek, a preto by mal byť užívaný v kombinácii so železom."
wagner
20.08.12,18:11
Rozhodne treba skúsiť prísť na dôvod padania vlasov,následne lokálna liečba a celková vitamínová liečba.Silný biostimulačný laser je výborný a keby ho preplácali poisťovne bola by to u mňa prvá voľba.No a posledná možnosť je mesotherapia,čiže priame vpravenie účinnej látky do kože vlasov.

Tiež mi padali vlasy a išla som ku kožnému lekárovi. Od júna beriem tbl. a napísal mi prípravok na masáž vlasov. Všetko robené v lekárni, platí za to zdravotná poisťovňa. Ja platím iba za recept. Vlasy mi prestali padať a na miestach, kde som mala veľmi riedke vlasy už vidno, že začínajú vlasy rásť. Netvrdím, že kto má peniaze, že nemôže míňať na vitamíny a im podobné prípravky. Ale kamarátka má lekáreň a vysvetlila mi už dávno, že rôzne prípravky ako vitamíny a pod. sú len oblbováky na ľudí a žráč peňazí. (aj firmy musia z niečoho žiť :confused:) Takže žiadne umelé vitamíny nekupujem, liečim si svoje choroby liekmi a vitamíny iba prírodné - ovocie, zelenina. Tiež sa hovorí, že by sme mali jesť to, čo sa u nás a v našom okolí dopestuje. Nejem teda žiadne pomaranče, mandarínky a podobné dovozové ovocie. Ani tie striekané paradajky dovezené od neviem kade -to si radšej zaplatím a kúpim si novácke paradajky dopestované blízo nás. Toť môj názor.
lujza.j
20.08.12,18:20
Ďakujem za tvoj tip - neberiem to ako reklamu. S vetou "najjednoduchšie je ponúkať drahé preparáty" nemôžem súhlasiť - vôbec to nie je jednoduché!!! Najjednoduchšie je tváriť sa múdro a tvrdiť, že to najlacnejšie riešenie je najlepšie. Ale musím povedať, že aj keď prehľad máš, v nových veciach máš "medzierky".
Ďalšia vec, multivitamín je jedna vec, väčšinu z neho vycikáme... a druhá vec je niečo, čo je zamerané na konkrétny problém. A pokiaľ ja viem, presné zloženie a miligramáž tu máš väčšinou uvedené. Ale to tiež neznamená, že keď použijú všetky potrebné prvky v jednej tablete, že budú aj dostatočne účinné, keďže sa niektoré môžu v určitých množstvách medzi sebou negovať. vygoogli si. poprípade sa opýtaj viacerých odborníkov, nie iba jednotlivca. Čudovala by si sa, ako sa ich názory rôznia.
nečudujem sa.....názory sa rôzna v každej oblasti....lekári, právnici a pod. multi-vitamín som ako príklad dala.... a odborníci? tí vždy budú ponúkať to začo majú keš....
ešteže net je neobmedzený tok informácii...
B.Korbanova
20.08.12,18:21
keď je reč o liekoch, tiež by som si tým istá nebola, je verejné tajomstvo, že veľká väčšina liekov v skutočnosti iba potláča príznaky a farmácia je jeden z najlepších biznisov.
wagner
20.08.12,18:26
keď je reč o liekoch, tiež by som si tým istá nebola, je verejné tajomstvo, že veľká väčšina liekov v skutočnosti iba potláča príznaky a farmácia je jeden z najlepších biznisov.
S tým súhlasím, ale každý sa na to inak díva.
Estetic
21.08.12,05:57
Tiež mi padali vlasy a išla som ku kožnému lekárovi. Od júna beriem tbl. a napísal mi prípravok na masáž vlasov. Všetko robené v lekárni, platí za to zdravotná poisťovňa. Ja platím iba za recept. Vlasy mi prestali padať a na miestach, kde som mala veľmi riedke vlasy už vidno, že začínajú vlasy rásť. Netvrdím, že kto má peniaze, že nemôže míňať na vitamíny a im podobné prípravky. Ale kamarátka má lekáreň a vysvetlila mi už dávno, že rôzne prípravky ako vitamíny a pod. sú len oblbováky na ľudí a žráč peňazí. (aj firmy musia z niečoho žiť :confused:) Takže žiadne umelé vitamíny nekupujem, liečim si svoje choroby liekmi a vitamíny iba prírodné - ovocie, zelenina. Tiež sa hovorí, že by sme mali jesť to, čo sa u nás a v našom okolí dopestuje. Nejem teda žiadne pomaranče, mandarínky a podobné dovozové ovocie. Ani tie striekané paradajky dovezené od neviem kade -to si radšej zaplatím a kúpim si novácke paradajky dopestované blízo nás. Toť môj názor.
Hovorí sa všeličo,napr.aj to,že bylinka,ktorú potrebuješ,začne rásť na Tvojom dvore.Niet nad domácu lekáreň.U nás je už veľký problém napísať rozpisové vodičky,lekárne ich robia len výnimočne,škoda,boli dobré.
lujza.j
21.08.12,06:02
Hovorí sa všeličo,napr.aj to,že bylinka,ktorú potrebuješ,začne rásť na Tvojom dvore.Niet nad domácu lekáreň.U nás je už veľký problém napísať rozpisové vodičky,lekárne ich robia len výnimočne,škoda,boli dobré.
mimotemy lebo lekáreň je už len o zisku.....
Estetic
21.08.12,06:14
mimotemy lebo lekáreň je už len o zisku.....
Alebo o problémoch pri používaní alkoholu v prevádzkach.
ďatelinka
05.09.12,21:07
Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...
Estetic
06.09.12,05:00
Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...
Ano,genetika je v tomto prípade veľmi silná a nedá sa prekabátiť,ale proces sa dá zdržať.Hlavne výkonnými biostim.lasermi a mesotherapiou so špeciálnymi roztokmi.Keby bol v tomto prípade laser na predpis,určite by som mu dala prednosť pred všetkými liekmi.
lujza.j
06.09.12,09:44
Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...
o padaní vlasov som tu už čo-to popísala, za pá dní mám toľko rokov čo ty ak chceš pohľadaj moje staré príspevky....a k tomu Bvitamínu len toľko...to, že ti chutí jesť je len v tvojej hlave....viem to Bkomplex forte užívam denne, prečo by si mala pribrať ked........B-KOMPLEX DRG 100 ZENTVýživový doplnok obsahuje komplex vitamínov skupiny B.
Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu. Ich nedostatok sa môže prejaviť napr. pri dlhodobom strese, pomáhajú pri únave, prasknutých kútikoch úst a aftách, či zápalových ochoreniach nervov.
Ador
12.09.12,06:02
Ador ty tu pises o Minoxidile a Finasteride. Ten minoxidil este dajme tomu... aj ked pre ludi s citlivejsou pokozkou to nemusi byt z dlhodobejsieho hladiska prijemne. Je koncentrovany s alkoholom a moze drazdit a vysusovat pokozku. Ja to mam vyskusane na sebe, ze som ho musela pouzivat s prestavkami. Finasterid je podla mna hnus. Je ucinny, mozno nie ako minoxidil, ale pre zeny nepouzitelny a ako muz by som sa mu asi tiez vyhybala. Vsetci vieme preco. Ja som pouzivala kozmetiku s aminexilom, co je ale slaby odvar Minoxidilu a tiez na baze alkoholu.. cize slabsi efekt a podobne podrazdenie a vysusenie pokozky hlavy.
Ohladom Nanogenu: Ja som ho objavila po dlhej dobe pouzivania vlakien toppiku. A maju ho aj v lekarni. Zaujimalo by ma ci ho pouzivas a ake mas s nim skusenosti v porovnani s Toppikom?? Aj ked keratinove vlakna (http://www.toppik.sk) maju obe znacky, Nanogen ma podla mna sirsiu ponuku pripravkov, ktore liecia vypadavanie vlasov (http://www.nanogen.sk) napr. Serum s rastovym faktorom (http://www.nanogen.sk) na vodnej baze, ktore je vraj ucinnejsie ako sam minoxidil a nedrazdi pokozku hlavy, mam odskusane. A tiez vyzivove doplnky proti vypadavaniu vlasov (http://www.nanogen.sk). Nerobim tu reklamu, ale inak sa to neda napisat. Nejake postrehy?

Ako som písal, finasterid nie je vhodný pre ženy a pre mužov má vedlajšie účinky, avšak po vysadení by sa všetko malo vrátiť do normálu, ale nie som toho zástanca samozrejme. Minoxidil je pravda že nie je čisto prírodný (na báze alkoholu), ale jediné čo pomáha, aj ked som už oťukal ten Nanogen a vyzerá že majú novú technológiu na prírodnej báze proti vypadávaniu vlasov (http://www.youtube.com/watch?v=aWK6qJFvWoM). Zatial som ho nevyskúšal a ani ich vlákna. Toppik je u mna zatial ok, ale nebránim sa
Ador
12.09.12,06:08
Nedá mi nereagovať...mám 43, vlasy mi padajú cca 23 rokov, od kedy som priviedla deti na svet...padajú permanentne, dorastajú, ale mám ich riedke, a málo, nekvalitné...Neviem s čím tento stav súvisí, lebo je čas, keď sú aj lesklé, aj celkom pekné..Kaderníčka mi vraví aby som ich mala rada aké sú...že cítia že sa k nim nechovám ako by si zaslúžili...Neviem, vyskúšala som všetko, babské rady, bylinky, odvary, preplachy, lieky, čaje, drahé medikamenty, vodičky...Od liekov idem len do kíl...lebo všetky majú v základe B-éčko, ktoré podnecuje chuť do jedla. Droždie milujem od detstva, takže ho jem často..a nič...Stres posledné obdobia držím v povzdiali, naučila som si držať odstup, pre vlastné zdravie...tak neviem....Keď sú krátke, ešte viac vidieť že sú riedke a nekvalitné, trošku dlhšie aspoň zväzujem do štipca..čo už..medzi ľudí nejak musím :-( Je to des...na chlapov bez vlasov sme si zvykli v pohode, a fakt to niektrým aj sekne....ale čo my???? Súhlasím s názorom, že je v tom aj genetika...Vraj vlasy dedíme po starých rodičoch....u mňa to sedí...stará mama mala síce 4 vlasy v piatich radoch, polodlhé zviazané v uzlíku, ale mala76 rokov a umrela s tmavými vlasmi...mala pár šedivých....ja zatiaľ nemám ani jeden...:-) No čo už...zdá sa nemôžme mať všetko...

Presne pre tieto prípady sú zahusťovače vlasov ako Toppik (http://www.toppik.sk). Toto nie je reklama, mne to neuveriteľne pomohlo s mojou psychikou, keďže môj prípad je genetický a teda sa musím zmieriť aj pri správnej životospráve či používaní mastičiek a tabletiek len so spomalením. Vlákna boli pre mňa ako vykúpenie
Genesis.SVK
12.09.12,09:43
Osobne radim nerobit s tym nic a len sa s tym zmierit ... Genetiku v tomto case a priestore este nejde prekabatit ... aj ked sa vam to moze zdat nefer musite si uvedomit ze tento svet nikdy fer nebol ... su jedicne ktore sa rodia krasne, zdrave, inteligentne s vysokou schopnostou adaptacie a bez vaznych genetickych chorob a potom su tu take co dostanu od prirody len utrpenie a s tym nikto z nas nic nespravi (zatial)

Na svete do dnesneho dna je jedina vec co sa da kupit proti vypadavaniu vlasov a co ako tak funguje a to su inhibitory DHT finasterid alebo dutasterid. NEODPORUCAM BRAT kvoli dost neprijemnym moznym ucinkom ako ireverzibilne porusenie sexualnych funkcii alebo depresii okrem ineho (vlastna skusenost). Treba si uvedomit ze DHT ma v tele vela funkcii. Taktiez si treba uvedomit ze 5 alfa reduktaza nepremiena len testosteron na DHT ale zasahuje do metabolizmu aj inych steroidnych hormonov. Tak ci tak je to riziko a navyse vobec nemusi pomoct.

ostatne veci sa neoplati vobec kupovat. Je to len vynosny biznis. Bohuzial na ludskom utrpeni sa da velmi dobre zarabat co vela ludi velmi zneuziva.

Moja rada. Vystrihat nakratko a snazit sa s tym zmierit.

Keby okrem transplantacie nieco fungovalo myslite si ze by napr bruce willis bol plesaty ? :) Mal takmer neomedzene financne zdroje a aj tak mu nepomohlo nic na trhu co by mu jeho vlasy zachranilo.

Nic okrem finasteridu a dutasteridu nepomoze ... hoc aky suplement alebo liek kupis su to len vyhodene peniaze ... minoxidil ma len minimalnu ucinnost neoplati sa vobec kupovat jedine len ak pre dobry pocit ze nieco si clovek dava na hlavu :) ... ale to sa uz daleko viac oplati pitie zeleneho a zihlavoveho caju :) ... pomoct to pomoze len minimalne ale aspon ma clovek lepsi pocit ze sa snazi s tym padanim nieco robit.

Ešte je dobre zistit ci tvoj syn nahodou neposiluje a neberie latky typu anabolicke steroidy alebo kreatin ktore vyrazne urychluju vypadavanie vlasov. Dnesna mladez hlavne v posilovniach velmi casto pouziva kreatin a dokonca aj anabolicke steroidy su velmi rozsirene a lahko zohnatelne. Kreatin moze byt pritomny v mnohych pripravkoch na posilovanie od proteinov gainerov a hlavne v predtreningovych pumpach.
ďatelinka
14.09.12,20:57
o padaní vlasov som tu už čo-to popísala, za pá dní mám toľko rokov čo ty ak chceš pohľadaj moje staré príspevky....a k tomu Bvitamínu len toľko...to, že ti chutí jesť je len v tvojej hlave....viem to Bkomplex forte užívam denne, prečo by si mala pribrať ked........B-KOMPLEX DRG 100 ZENT

Výživový doplnok obsahuje komplex vitamínov skupiny B.
Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu. Ich nedostatok sa môže prejaviť napr. pri dlhodobom strese, pomáhajú pri únave, prasknutých kútikoch úst a aftách, či zápalových ochoreniach nervov.


No na margo toho priberania...s váhou problém nemám...ale vždy keď nasadím nejaké medikamenty na vlasy, každý jeden mám na hory B-éčiek od B2 po B12 a jediné čo je efekt, je zvýšená chuť do jedla...inak nič....čo bežne keď ich neužívam nie je....Takže aj organizmy máme odlišné, u teba to možno nefunguje tak...Keď som to riešila s magistrou v lekárni, že chcem skôr aktivátory alebo ampule povedzme Revalmax / má tiež B-čko ale používa sa vtieraním...síce smrdí hrozne, ale raz mi to už padanie trochu zastavilo...tak skúšam druhýkrát...podľa návodu každý druhý deň na noc....uvidíme...Takže magistra sa len usmiala a povedala B-éčko je v každom jednom prípravku na vlasy...lebo práve nedostatok B a A spôsobuje vypadávanie a nekvalitu....chuť do jedla je vedľajší účinom B..vitamínu....
riešením sú u nás žien ak klipy s ľudskými vlasmi...ale tie sa tiež nedajú používať denne...namáha to vlastné vlasy, ktoré sú oslabené, a potom vypadávajú vlasy na tých miestach, kde sa pripínajú....to skôr len na príležitosť, na vytvorenie účesu...tak ako hlásateľky v telke :-)
Darina1234
21.09.12,18:22
mate porobene lekarske vysetrenia okrem ineho aj stitnu zlazu / vlastna skusenost - vlasy sa mi doslova sypali/
B.Korbanova
21.09.12,18:35
u každého je to iné, váčšinou sa ľuďom behať po vyšetreniach nechce, lebo je to zdľhavé a výsledok neistý
Darina1234
21.09.12,18:38
nesuhlasim, potom vlasy nevypadavaju chorobne, len tak normalne alebo prechodne a to je o inom
Marek55
29.10.12,12:43
u každého je to iné, váčšinou sa ľuďom behať po vyšetreniach nechce, lebo je to zdľhavé a výsledok neistý
ja by som kľudne behal, vlasy mi za to stoja, no u mňa je prekážkou kožná, ktorá si zaryte stojí za tým že sa stým nedá nič spraviť, a prosíkať ju nebudem aby mi povedala čo s tým. Ako môžu mať doktorky také obmedzené názory? Vidím že veľa ľudí pochodí u doktoroky rovnako.
Estetic
29.10.12,12:56
Otázka je,aká je diagnoza.Ak je to androgenna alopecia,tak samozrejme behať môžete a dá sa s tým spraviť veľa,ale nie na zdravotnú poisťovňu.
B.Korbanova
06.11.12,10:03
ja by som kľudne behal, vlasy mi za to stoja, no u mňa je prekážkou kožná, ktorá si zaryte stojí za tým že sa stým nedá nič spraviť, a prosíkať ju nebudem aby mi povedala čo s tým. Ako môžu mať doktorky také obmedzené názory? Vidím že veľa ľudí pochodí u doktoroky rovnako.


doktori tiež nevedia všetko....
Lenamária
06.11.12,10:22
Na vypadávanie vlasov sa osvedčilo užívanie vitamínu B6. 100 Mg vitamínu B6 denne u niekoho riednutie vlasov zastaví.Nesmie sa brať vo vačšej dávke bez konzulácie s lekárom. Vačšie množstvo môže pôsobiť toxicky najma vtedy, keď užívanie trvalo dlhšiu dobu a preto sa vždy poraďte s lekárom.
Lenamária
06.11.12,10:25
Na vypadávanie vlasov je tiež dôležité udržiavať správnu hladinu železa. Chudokrvnost , ktorá je z dôvodu nedostatku železa tiež vedie k vypadávaniu vlasov. Zdrojom železa je libové červené maso, sušené ovoce, ryby, sója, brokolica.
kaivorus
07.11.12,20:06
myslím si, že najlepšie by bolo si zistiť v akej forme je podkožie, či tam sa nenachádzajú epidermity, phytotermidy , microspora, atď a nebodaj aj papilomavírus,..

šampóny v takomto prípade spôsobujú - odstraňovače vlasov...

ak sa neodstránia tieto baktérie nemôžete mať úspech na dlhú dobu...
bude to beh na dlé obdobie...
kom0dus
07.11.12,22:24
podla seba co mozem povedat, tiez mi vypadavaju vlasy, ale zistil som, ze ak sa stravujem zdravsie, tj viacej ovocia zeleniny menej mastne jedla, tak tie vlasy vypadavaju menej..
tak isto, chodil som sa casto strihat, teda vzdy, ked mi vlasy podrastli som zasiel to skratit.. ale potom mi neskutocne padali vlasy
teraz som sa nebol strihat asi 6 mesiacov, a klop klop hlavu mam ako hrivu.

a co mi mozno pomaha, mna zvykne koza na hlave svrbiet, ale strasne. Mam citlivu pokozku na sampony, ale pomaha mi, ak si na noc celu hlavu namazem niveou alebo este lepsie obycajnou indulonou. Cez vlasy to vtriem do pokozky ... ranu umyjem ale potom ma hlava nesvrbi ani vlasy nevypadavaju.
korela
08.11.12,04:45
myslím si, že najlepšie by bolo si zistiť v akej forme je podkožie, či tam sa nenachádzajú epidermity, phytotermidy , microspora, atď a nebodaj aj papilomavírus,..

šampóny v takomto prípade spôsobujú - odstraňovače vlasov...

ak sa neodstránia tieto baktérie nemôžete mať úspech na dlhú dobu...
bude to beh na dlé obdobie...
Na koho sa obrátiť?
korela
12.11.12,00:34
Do pozornosti, posúďte.

Aj rast vlasov a ich kvalita závisí od zdravej činnosti ľadvín. Preto sa iba zasmejem, keď počujem dennodenne od niekoho ako sa sťažuje, že sa mu zhoršuje kvalita vlasov, lámu sa, strapkajú sa im konce, vypadávajú a chce to riešiť zmenou šampónu, podľa práve aktuálnej reklamy. Ale ľudia nechápu, že šampón nezmení podstatne kvalitu ich vlasov. Musíme pochopiť, že od energie v ľadvinách závisí, či sa nám zlepší stav vlasov . O ľadvinách sa vie, že „ľúbia“ slané, ale ani soli nesmie byť priveľa, lebo tá ich zasa poškodzuje. http://www.centrumctm.sk/post/oblicky-z-pohladu-tcm-49/
juliakordula
24.12.12,12:53
korela , suhlasim s tebou. uz 4 mesiace mi vo velkom mnozstve padaju vlasy , tak som sla na preventivnu kontrolu, kde mi urobili krve testy a zobrali mi moc. z vysledkov mi zistili ze mam v krvi kyselinu mocovu a v moci zapal. zobrala som aj ant. ale oblicky stale bolia...... neeviem ako mam postupovat , lebo bola som na koznom a aj u lekara a ti mi povedali ze to mam zo stresov a nic so mnou nerobia .... Ďakujem za rasdu....
Estetic
27.12.12,11:01
korela , suhlasim s tebou. uz 4 mesiace mi vo velkom mnozstve padaju vlasy , tak som sla na preventivnu kontrolu, kde mi urobili krve testy a zobrali mi moc. z vysledkov mi zistili ze mam v krvi kyselinu mocovu a v moci zapal. zobrala som aj ant. ale oblicky stale bolia...... neeviem ako mam postupovat , lebo bola som na koznom a aj u lekara a ti mi povedali ze to mam zo stresov a nic so mnou nerobia .... Ďakujem za rasdu....
Tak pokiaľ je zápal preliečený a ste v rekonvalescencii,tak kožná dá len lokálnu liečbu.Vo všeobecnosti celkovo zdravý organizmus má aj zdravé vlasy,pokiaľ vlasy začnú ,,z ničoho nič" padať,niečo sa deje,nie je to len tak a treba zvážiť čo nás oslabilo.Môže to byť zápal,neopravené zuby,zle korigovaná očná vada,nadhraničné stresy,prechodený infekt,alergie atd.Treba preliečiť a počkať kým sa zotavia vlasy,trvá to vždy určitý čas,nejde to zo dňa na deň.A psychika hrá veľkú rolu v tomto prípade.
Predošlé vety sa nevzťahujú na androgennu alopeciu mužov,to je hlavne dedičná záležitosť.
Estetic
27.12.12,11:04
podla seba co mozem povedat, tiez mi vypadavaju vlasy, ale zistil som, ze ak sa stravujem zdravsie, tj viacej ovocia zeleniny menej mastne jedla, tak tie vlasy vypadavaju menej..
tak isto, chodil som sa casto strihat, teda vzdy, ked mi vlasy podrastli som zasiel to skratit.. ale potom mi neskutocne padali vlasy
teraz som sa nebol strihat asi 6 mesiacov, a klop klop hlavu mam ako hrivu.

a co mi mozno pomaha, mna zvykne koza na hlave svrbiet, ale strasne. Mam citlivu pokozku na sampony, ale pomaha mi, ak si na noc celu hlavu namazem niveou alebo este lepsie obycajnou indulonou. Cez vlasy to vtriem do pokozky ... ranu umyjem ale potom ma hlava nesvrbi ani vlasy nevypadavaju.
V tomto prípade je zrejmé,že sa jedná o chronický zápal v oblasti kože hlavy,vhodné by bolo testovanie na kožnom a skúsiť určiť,prečo hlava svrbí.Chronický zápal oslabuje vlasové korienky a potom vlasy viac padajú.Padanie vlasov je téma,ktorá v sebe zahrna viac kožných a celkových diagnoz.
osky
23.01.13,19:41
ak nadmerne padaju vlasy,ma to suvis s nedostatocnou funkciou obliciek,treba presetrit!!!

upravi sa to stravou a doplnkami,sama tym prechadzam,netreba ist k doktorovi na umele vitaminy....
gilda
24.01.13,05:07
ak nadmerne padaju vlasy,ma to suvis s nedostatocnou funkciou obliciek,treba presetrit!!!

upravi sa to stravou a doplnkami,sama tym prechadzam,netreba ist k doktorovi na umele vitaminy....
Môžeš prosím uviesť, čo zo stravy u Teba zaberá, ktorý doplnok užívaš? Vďaka.
osky
24.01.13,08:04
to je na dlho.............

ja uz velmi dlho nejem skoro nic/okrem vianoc/,som na surovej strave a chodim na iste terapie,kde som dostala konkretne vyzivove doplnky.
zmizli vytoky,vypadavnie vlasov......este nie som v takej pozicii ked mozem zacat jest "normalne" jedla-vsetko ale zjest nebudem uz moct nikdy,ak chcem ostat zdrava.
kym sa telo dostane do pozicie ked bude schopne brat si zo stravy dolezite ziviny a nebude uz potrebovat ziadne doplnky,chvilu to trva.

okrem toho su tu kupele,sport-konkretny a pod.
gilda
24.01.13,11:04
[QUOTE=osky;2233222]to je na dlho.............
Po (ktorom) ktorých konkrétnych výživových doplnkoch zmizlo vypadávanie vlasov? Dik.
lujza.j
24.01.13,11:54
Skus si kupit Biotin.....uživam...ale aj ine vit. S vlasmi som spokojna...
gilda
24.01.13,12:19
Ďakujem.
osky
24.01.13,12:50
[QUOTE=osky;2233222]to je na dlho.............
Po (ktorom) ktorých konkrétnych výživových doplnkoch zmizlo vypadávanie vlasov? Dik.

Gilda,ja som ti jasne napisala,co robim-je to komplexna liecba.a spociva hlavne v zmene sposobu zivota.
naozaj si myslis,ze keby stacil len ten ktory pripravok a dalej by som si mohla zit ako kedysi,tak by som podstupovala taketo tortury???
cez vianoce som pojedla vselico a videla som,ze vlasy zacali padat znova-skratka telo este nepreslo na ten automaticky proces seba sameho,nebolo este dobre precistene.
ako nahle som sa vratila na surovu stravu,vsetko je ok.

nestaci len zjest pripravok a zivot je super.to by bolo prilis jednoduche.zial,takto to nefunguje.....
musis vediet co chces.a zdravie si treba udrziavat.celozivotne.
lujza.j
25.01.13,06:38
[QUOTE=gilda;2233408]

Gilda,ja som ti jasne napisala,co robim-je to komplexna liecba.a spociva hlavne v zmene sposobu zivota.
naozaj si myslis,ze keby stacil len ten ktory pripravok a dalej by som si mohla zit ako kedysi,tak by som podstupovala taketo tortury???
cez vianoce som pojedla vselico a videla som,ze vlasy zacali padat znova-skratka telo este nepreslo na ten automaticky proces seba sameho,nebolo este dobre precistene.
ako nahle som sa vratila na surovu stravu,vsetko je ok.

nestaci len zjest pripravok a zivot je super.to by bolo prilis jednoduche.zial,takto to nefunguje.....
musis vediet co chces.a zdravie si treba udrziavat.celozivotne.

Tak sa ti cudujem,ze si to porusila cez vianoce...zbytocne si telo vysokovala...
Ja viem ako sa stravujem......roky ziadne vyprazane,mojonezove,mastne,sladke napoje a ine dobroty....nejem zemiaky ani ryzu....cestovina obcas....momentalne ani chleba....aj ked tak iba doma upeceny celozrnny.....a vlasy mi aj tak padali....k mojim xy vitaminom som dopnila biotin....nepotrebujem drahe marketingove produkty....100ks cca.5,40e...na kvalitu a padanie vlasov vplyva mmozstvo faktorov a dg.
osky
25.01.13,06:46
no,ved asi na kazdeho plati ine.
aj ja sa mi cudujem ,ale som to jednoducho nevydrzala....ked mas milion akcii a na nich milion vonavych dobrot pred sebou v case,ked este len zacinas,je to tazke.ja som taka silna,zial nebola.telo to prezilo,ale musela som na to znova dlho nabiehat a este aj dnes mam problem.pret vianocami to bolo v pohode,dnes je to uz drina...ale co uz.

biotin som uzivala,vobec nezabral,preto som bola nutena podstupit nieco ine.
lujza.j
25.01.13,07:05
Ked vies ako to je...uzivanie je vzdy na dlhsie.....no len ta okrem biotinu aj ine....teraz idem jest nejaku 3 mes. kuru.....mali sme to vo vianoč.baliku od." svokry " a nema to kto zjest....moje decko nedokaze okrem antikonc.pravidelne nic uzivat....tak to ostalo na mne ....som sa obetovala a uzivam to.....
Marek55
27.01.13,11:08
Ja som sa nedávno dopočul o obore trichológia. Vraj ak niekto chce zistiť príčinu vypadávania tak trichlogické vyšetrenie mu dá odpoveď, že to je zamerané špeciálne na vlasy. Tak nad tým uvažujem. Nejaké skúsenosti?
gilda
27.01.13,15:55
[QUOTE=gilda;2233408]

Gilda,ja som ti jasne napisala,co robim-je to komplexna liecba.a spociva hlavne v zmene sposobu zivota.
naozaj si myslis,ze keby stacil len ten ktory pripravok a dalej by som si mohla zit ako kedysi,tak by som podstupovala taketo tortury???
cez vianoce som pojedla vselico a videla som,ze vlasy zacali padat znova-skratka telo este nepreslo na ten automaticky proces seba sameho,nebolo este dobre precistene.
ako nahle som sa vratila na surovu stravu,vsetko je ok.

nestaci len zjest pripravok a zivot je super.to by bolo prilis jednoduche.zial,takto to nefunguje.....
musis vediet co chces.a zdravie si treba udrziavat.celozivotne.

Osky, ja som ti jasne formulovala svoju druhú otázku:"Po (ktorom) ktorých konkrétnych výživových doplnkoch zmizlo vypadávanie vlasov?"
V tvojej odpovedi som nenašla názov ani jedného konkrétneho doplnku. Ďakujem. Naozaj si nemyslím ..... Svoj spôsob života nepotrebujem meniť, dávno viem čo je pre moje zdravie potrebné, doteraz som si ho vďakabohu udržala a nemienim s tým prestať - ani cez Vianoce.
lujza.j
27.01.13,16:11
Ked vies ako to je...uzivanie je vzdy na dlhsie.....no len ta okrem biotinu aj ine....teraz idem jest nejaku 3 mes. kuru.....mali sme to vo vianoč.baliku od." svokry " a nema to kto zjest....moje decko nedokaze okrem antikonc.pravidelne nic uzivat....tak to ostalo na mne ....som sa obetovala a uzivam to.....
gilda...nemám vyskúšané, ale teraz totok hlcem zloženie celkom sa dá, ale keby som to nedostala tak by som to nekupila, lebo si vyskladám vitamíny aj sama...
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/donna-hair-4515-tbl/
gilda
27.01.13,16:44
lujza.j, ďakujem pekne za info, odovzdám dcére, ktorá má tento problém. Biotin už vyskúšala, nezabral.
lujza.j
27.01.13,16:46
lujza.j, ďakujem pekne za info, odovzdám dcére, ktorá má tento problém. Biotin už vyskúšala, nezabral.
ako dlho užívala?
gilda
27.01.13,17:34
Využívala samostatné 100 tbl balenie, neskôr
B-komplexy, trvalo si dáva pangamín, strava je tiež prispôsobená. Je to dlhodobý problém, momentálne vlasy viac padajú, tak znova pátram po niečom účinnom.
lujza.j
27.01.13,17:41
Užívala samostatné 100 tbl balenie, neskôr
B-komplexy, trvalo si dáva pangamín, strava je tiež prispôsobená. Je to dlhodobý problém, momentálne vlasy viac padajú, tak znova pátram po niečom účinnom.
100tabl...to tú tri mesiace...neviem ako dlho treba...ja som v tomto zostala taká akože trpezlivá....takže ja dlhodobo....zinok, magnezium, vápnik, kremík, biotín, A,E,koenzímQ10, 3-omega...teraz som všetko dojedla..ostal len vápnik, magnezium, 3omega....a tamtá kúra
osky
27.01.13,20:24
Lujza,preboha,a to mas z lekarne?si si ista ze to nie je snteticke ale prirodne?tolko liekov,to by som asi nejdla.
lujza.j
27.01.13,20:50
Lujza,preboha,a to mas z lekarne?si si ista ze to nie je snteticke ale prirodne?tolko liekov,to by som asi nejdla.
je pre mňa iba to čo na vlastné oči uvidím;)...vieš to je ako ked si moja dcéra kúpila v bio predajni 100% šťavu s citrona...tá je v tej sklenenej fľaši až teraz, ked som tam vyšťavila 1,5kg citronov...papier znesie veľa...hej z lekárne:)
kaivorus
05.02.13,21:06
to sú stále nové a nové odstraňovače vlasov, a podporovače nových vznikajúcich podnetov a následných reakcií....
lujza.j
03.03.13,18:35
dám aj sem...zaujímavá stránka
http://www.vypadavanie.net/vypadavanie-vlasov
matus.osvald
20.04.13,14:32
Mne začali vlasy vypadávať tiež v pomerne mladom veku, ked som mal 21. Teraz mám 23. Nikomu v rodine nevypadávali vlasy , čiže dedičné to nebolo a chorý som taktiež nebol... Pred rokom som začal užívať výživový doplnok Forcapil. Z vypadávanie vlasov som nemal nejakú obrovskú traumu, lebo u mužov to je celkom bežné, ale aj tak som sa potešil ked mi toto zabralo. Po roku sa moje vlasy dostali do takmer starých hustých koľají:) nevypadávajú a čo je hlavné, tak rastú aj tam, kde predtým prestali rásť. Forcapil mi kúpila mama, ktorá je teraz na seba patrične hrdá, keď vidí výsledky. Dostať ho voľne v lekárni a dokonca nie je ani drahý, keďže je až na tri mesiace...Však vyskúšajte:)
lujza.j
20.04.13,15:28
mimotemy...dnes tu majú poniektorí nováčikovia víkendovú službu-úlohu tu robiť reklamu
medvedicka
24.04.13,20:26
ja by som sa tiez pridala s nejakym prispevkom, kedze ma vypadavanie vlasov trapi, ale po tejto poznamke....
To musim byt clenom aspon 3 roky? ci ako to chodi...
katarina.gaborova
28.04.13,11:05
Ja osobne moc často neprispievam na fóra a tak vždy zabudnem heslo a musím sa zaregistrovať odznova...nič na tom nie je, keď chce človek len poradiť...pardon, asi zle chápem názov fóra porada... rovnako mi vypadávajú vlasy a každý názor je pre mňa dobrý. O to viac keď to nie je nejaký recept starej matere, ale konkrétny názov produktu, ktorý si navyše z finančného hľadiska môžem dovoliť.
alexandra12345
26.06.13,04:54
Mne velmi pomohlo, ked som začala jest surovu postruhanu zelenu listovu zeleninu, čím tmavšie listy, tým lepšie, najmä kel. Min. 400 g denne, čím viac, tým lepšie. Vlasy úplne prestali padať.
michch
24.10.13,19:47
Ahoj ak možem poradiť tak tento produkt pán ktorý napísal túto knihu mi ušetril dosť penazí lebo ja mam osobne AGA a daval som 30 EUR MESAČNE NA FINASTERID A MINOX bohuzial jediné výrobky čo fungujú... dneska mám hustejšie vlasy tak hadam pomože www.viacvlasov.sk
branislavp
25.10.13,02:33
michch, tu sa nepredáva, tu sa radí a zadarmo. Na tom princípe funguje PORADA.
Petra Sklenská
02.05.14,06:03
Fuuu no normalne sa bojim tu prispiet ked vidim tie komentare :-/ na vypadavanie vlasov je velmi potrebna zdrava strava a vyhybanie sa stresu...psychika ma na starosti 90% problemov ktore sa vo vasom tele deju, na vypadavanie vlasov som pocula ze su dobre masaze hlavy, ktore prekrvia dostatocne pokozku co tak podporuje rast novych vlasov, je dolezite vyzivovat vlasy aj zvnutra predovsetkym korienky aby boli vlasy silne a nevypadavali a v tomto pripade nepomahaju sampony alebo co....olejceky na pokozku som osobne neskusala ja som sa rozhodla pre vitaminy aby som dodavala vlasom poptrebne vitaminy, rozhodovala som sa medzi viacerymi nakoniec som si kupila donnu a ta mi pomohla, v kombinacii s upravou stravy a vacsou starostlivostou o vlasy som dosiahla vytuzeny efekt :)
korela
02.05.14,18:32
Fuuu no normalne sa bojim tu prispiet ked vidim tie komentare :-/ na vypadavanie vlasov je velmi potrebna zdrava strava a vyhybanie sa stresu...psychika ma na starosti 90% problemov ktore sa vo vasom tele deju, na vypadavanie vlasov som pocula ze su dobre masaze hlavy, ktore prekrvia dostatocne pokozku co tak podporuje rast novych vlasov, je dolezite vyzivovat vlasy aj zvnutra predovsetkym korienky aby boli vlasy silne a nevypadavali a v tomto pripade nepomahaju sampony alebo co....olejceky na pokozku som osobne neskusala ja som sa rozhodla pre vitaminy aby som dodavala vlasom poptrebne vitaminy, rozhodovala som sa medzi viacerymi nakoniec som si kupila donnu a ta mi pomohla, v kombinacii s upravou stravy a vacsou starostlivostou o vlasy som dosiahla vytuzeny efekt :)
Ak človek nemá v poriadku vstrebávanie živín, môže sypať do seba čo chce. Rovnako je to so stravou. Žiaľ. Iné je , ak je všetko v tele v poriadku, tak prečo potom tie vlasy ale vypadávajú?
Lenka*1
13.05.14,11:15
ja som s tym tiez zapasila, mala som a stale mam dlhu hrivu a teda povazujem za normalne nejake vypadane vlasy po umyvani a tak.. Ale ked mi vlasy zacali rednut tak, ze sa mi uz robili kuty a hladala som kvalitne parochne, tak som zacala skusat vsetko.. Vsetky mozne tabletky a vodicky a neviem co z lekarne, recepty starych materi.. Jedine, co mi fakt zabralo bol Reghaar v kombinacii s vlasovym aktivatorom. Capillan? neviem, ci som to napisala spravne. A este som ho sem tam prestriedala s nasimi klasickymi vodickami na vlasy.. zihlavovou a este nejakou.. Naozaj nerobim reklamu, len chcem pomoct zachranit niekomu vlasy. Zacali mi potom rast aj na tych kutoch a vybadavali minimalne... premyslam, ze by som nieco z toho mala nasadit opat, zas mam plne ruky vlasov pri cesani :)
lujza.j
13.05.14,11:24
http://m.mojalekaren.sk/walmark-reghaar-vlasovy-stimulator-30-tbl/
Toto si vyskladam aj jednotlivo....nekupujem zhluk vitaminov a jednotlivo mam aspon dennu davku.