danuliena
30.06.08,20:36
Ahojte!!! Chcela by som sa opýtať akú dohodu mám vypísať študentke na učilišti, keďže u nás bude pracovať celé prázdniny. Po minulé roky mávala dohodu o vykonaní práce...ale neviem či to je správne. A ešte by som potrebovala vedieť...či aj študenti môžu podpisovať prehlásenie o nezdaniteľnej časti dane...
Tweety
30.06.08,18:40
Ahojte!!! Chcela by som sa opýtať akú dohodu mám vypísať študentke na učilišti, keďže u nás bude pracovať celé prázdniny. Po minulé roky mávala dohodu o vykonaní práce...ale neviem či to je správne. A ešte by som potrebovala vedieť...či aj študenti môžu podpisovať prehlásenie o nezdaniteľnej časti dane...
Môže podpísať DoBPŠ,a vyhlásenie tiež, v ňom si môže uplatniť NČ.
jaja99
30.06.08,18:41
Ahojte!!! Chcela by som sa opýtať akú dohodu mám vypísať študentke na učilišti, keďže u nás bude pracovať celé prázdniny. Po minulé roky mávala dohodu o vykonaní práce...ale neviem či to je správne.
Dohoda o brigádnickej práci študenta je lepšia, ak ide o opakovaný výkon prác a rozsah práce sa zmestí do 1/2 počtu hodín v týždni v porovnaní so zamestnancami v trvalom pracovnom pomere. Ak je rozsah práce väčší a je do 350 hodín ročne použi radšej dohodu o vykonaní práce, ale malo by ísť o pracovnú úlohu a nie činnosť.


A ešte by som potrebovala vedieť...či aj študenti môžu podpisovať prehlásenie o nezdaniteľnej časti dane... Áno môžu, ak ho nemajú podpísané už u iného zamestnávateľa
danuliena
01.07.08,17:03
Ďakujem za odpovede.....pomohli mi.......