zuzana
24.06.04,10:56
Potrebovala by som poradiť ohľadne evidencie DPH.Doteraz som mala mala knihu evidencie DPH -nákup a to isté predaj.Do predaja som evidovala predaný materiál a tovar a teraz sa mi vyskytol problém, pri zahraničných došlých faktúrach pri ktorých si vypočítam DPH, do ktorej knihy to mám dať, keď tam je vlastne zdan.obchod a zároveň odpočítanie dane, alebo robíte evidenciu DPH nejako inak?
zuzana
24.06.04,12:16
Nikto z Vás nerobí evidenciu DPH?
janeco
24.06.04,12:42
Máš na mysli vedenie evidencie ručne?
zuzi
24.06.04,12:51
Veľa ľudí robí evidenciu DPH, ale softvérovo. Nám napr. generuje na každý riadok daňového priznania osobitne všetky doklady, ktoré tam patria a tých zostáv je asi 20 (práve som dokončila DP za máj).
bea
24.06.04,12:55
Mne evidenciu tiež robí SW, teda sa s tým nemusím zaoberať. Keby som ju musela robiť ručne, asi by som nekupovala knihy, ale viedla by som ju v exceli v členení podľa potrieb.
Dada
24.06.04,12:58
Mne tiež robí evidenciu SW, takže neriešim nič podobné. Vytlačím si zoznam dokladov vstupujúcich do priznania a tiež daňové priznanie, ktoré mi vie SW vtlačiť rovno do originálneho tlačiva.
V súčasnosti viesť jednoduché účtovníctvo ručne, no neviem, neviem. Fakt už by som zvolila aspoň excel, ak nie nejaký ekon. program.
topper1
18.07.12,07:48
Ahojte, píšete, že robíte evidenciu DPH (§70) softverom. Tiež mam možnosť vytlačiť si doklady, ktoré vstupuju do daňového priznania a podľa riadkov v daňovom priznaní mi to zoskupuje aj tie doklady. Stačí to ale na splnenie §70 zákona o DPH?
Kedže môžeme mať aj doklady, ktoré do DPH nevstupuju napr. nákup tovaru a služieb od neplatcov DPH, nadobudnutie služby z iného členského štátu - školenie, ktoré je faktúrovane zo zahraničnou DPH, nákup tovaru- ktorý nie je daňovým výdavkov a nie je ani nárok na odpočet DPH. Takéto doklady, nemusia byť v záznamoch podľa §70? Softver mi ich tam sam neda...